Jak naučit dítě déle a klidně spát?

zuzau2
26. kvě 2010

Ahojky všem. Mám půlroční dvojčata a pořád máme problémy s nočním spaním a hlavně s brzkým vstáváním. Vím, že u každého dítěte je spánek individuální, ale někde jsem četla, že děti v tomto věku by měly spát 15-16 hodin. Moje holky naspí přes noc 10 a přes den tak maximálně 3, někdy ani to ne. V noci spí tvrdě od půl 9 do půl 4, pak už nic jiného nedělám, než že přiskakuju k postýlkám a dávám dudlík. A v 6 jsme vzhůru. A to ještě v těch půl 4 jim dávám jíst. Nemáte někdo zkušenost jak naučit dítě déle a hlavně klidně spát? Díky moc. Zuza

crca
26. kvě 2010

Zuza,asi tě nepotěším 😀 Mám roční dvojčata a je to u nás to samé,už jsem z toho taky docela na prášky,holka ta mě začala spát teď docela dobře,ale do 1 roka jsem jí musela dát mlíko i 2x za noc 😅 Teď když už se holka srovnala že ani na čaj se nevzbudí,tak se začal budit kluk s šíleným řevem,sice chvíli čekám,jestli neusne,ale to je jak kdyby ho za ruce tahali,přitom,ani čaj nechce,jen ho vezmu on v momentě usne,já ho položím,dám dudlík a za půl hodiny jsme tam kde jsme byli 🙄 Teď jsem mu teda nasadila Sedalii sirup,je sice od cca 30 měsíců,ale my už máme 3 lahev 😀 ty je máš přeci jen menší,ale my s ní začínali v 8 měsíci 😀 ,zkus se pozeptat v lékárně na homeopatika 😉
Jinak taky na to,že chodí spát kolem 19.15 hod,tak poslední týden dva máme budíček v 6,někdy už tam brblaj od půl 6 😠 to už ale stejně neusnu 😠
Držím ti palce a jsem zvědavá jestli někdo poradí,docela by se mi to taky šiklo 😀

esterka610
26. kvě 2010

Zuzi,ani já ti nepotěším. 😀 Nespí,nespí,nespí. Ted už konečně jsme bez mlíka asi dva měsíce,ale pro změnu jsou to litry čaje. Dudlíky nechtějí,jen čaj.
Každý den vstáváme mezi 6- 6.30 a usínají po 20hod.
V zimě jsme trahali rekordy,to jsme vstávali i v 5 ráno!!!! Naše máma mi na to řekla,že jim mám dát mlíko a prý usnou,haha,mlíko vypili a začali řádit. 😀

Crca a zabírá ta Sedallia,já už jsem o tom taky četla. Já už tak nějak zvykla na 6 hodin přerušovanýho spánku,ono nám nic jinýho nezbyde. 😀

esterka610
26. kvě 2010

Omlouvám se za překlepy,přece jen,mám směnu od šesti ráno.

Homeopatika jsem dávala CH 9 a CH 15 a ani jedno nemělo účinek. 😉

jakoubka
26. kvě 2010
egrzuz
27. kvě 2010

Ahoj , u nás hrůza nespí sice jen klučina, ale je to síla. Budí se neustále v noci a nepomáhá nic. Má noční děsy a na to fakt nic není ☹ Tak hodně štěstí, ať to u vás netrvá tak dlouho jako u nás 😉

crca
27. kvě 2010

Estreka- 😀 😀 jsem se pobavila nad větou"dej jim mlíko oni usnou 😀 "taky tohle u nás nezabíralo 😀
Ale k té Sedalii-sice to trvá pár dní,ale u nás osobně to fakt zabralo 😉 ,kluk jí má až teď ale holka jí měla už dvakrát a fakt se zklidnila,taky se budila s šíleným řevem,ale fakt nám to pomohlo,jakmile začala spát v klidu,tak jsem přestala dávat,ale vždycky teda to vyšlo tak na tu jednu láhev.Nestojí moc cca 82kč,já si myslím,že za zkoušku se nic nedá a nestojí to moc 😉 Dávám lžičku ráno(dopoledne,musím teď u kluka vychytat,kdy je v pohodě,jinak mě zdrhá a kroutí 😀 )a lžičku večer před koupáním )my koupeme tak v 18.45hod,a tak v 18-15 dám)
Jinak teda můžu doporučit pro unavené maminky-dejte si nějaký energidrink 😀 😀 😀 Na mě to zabírá suprově 😀