Jak posilujete imunitu Vašeho děťátka?

andrea_nutrilon
21. črc 2014

Podporujete ji výběrem vhodné stravy? Nebo jste spíše zastánkyní otužování, přiměřené hygieny a zdravého denního režimu? Těšíme se na Vaše zkušenosti!

konidana
21. črc 2014

@andrea_nutrilon
Rozhodně otužování a nonstop(několik dní) pobyt v přírodě téměř od narození:D Stravu si děti vybírají samy(když nechtějí, tak to prostě nejedí), jedí všechno včetně sladkostí, bílého pečiva a taky hodně syrového ovoce a syrové zeleniny. V podzimním a zimním období, od té doby co chodí do školky, jsem začala dávat hlívu.

chris_n
21. črc 2014

kojením a ne přílišným nabalováním 🙂

mon_88017
21. črc 2014

Bordel v bytě-zdravé dítě. Takže asi tak 😎 😀 😀 😀 😀

orchidis
21. črc 2014

@andrea_nutrilon Kojením 😀.

andrea_nutrilon
autor
21. črc 2014

A chutná Vašim dětem syrová zelenina a ovoce?

konidana
21. črc 2014

@andrea_nutrilon syrová jim chutná víc než vařená(dušená)

krabice1983
21. črc 2014

@andrea_nutrilon otužováním?Dala bych jim studenější vodu, měli by amok.
Co nejdýl to šlo jsem kojila,pak přešli na Nutrilon.
Na zahrádce si pěstujeme vlastní zeleninu, ovoce,brambory.
Ve chlívku máme prasata, slepice a králíky.
Takže podle některých BIO????
I když nejsem zastánce kupovat BIO, domácí je domácí.
Zeleninu i ovoce zbožňujou spíš syrovou😀

somalicats
21. črc 2014

Stejně jako před 11 lety. Otužování,pobyt venku, žádné sterilní prostředí doma. Obě dcery vyrůstaly na Nutrilonu,příkrmy jsem vařila a vařím doma,ze zahrádky pravidelný přísun čerstvého ovoce a zeleniny.

konidana
21. črc 2014

@krabice1983 otužování není jen studená voda:D. Ale taky třeba také procházky (pobyt venku, na zahradě) za jakéhokoli počasí-klidně i v dešti a pod.

krabice1983
21. črc 2014

@konidana děkuji za informaci, tak v tom případě máme pořádný otužilce.Domu z venku je nedostanu , i kdyby padaly trakaře.To je u nás pořádnej povyk 😝

andrea_nutrilon
autor
21. črc 2014

@krabice1983 @konidana @somalicats
Maminky a co děláte venku za deště? Procházíte se nebo vymýšlíte nějaké hry? A skáčete do louží 🙂?

krabice1983
21. črc 2014

Pokud nás déšť potká venku schováme pod nejbližší přístřeší a pak chvátáme domů pro holínku a šup skákat do louží.
Když prší a jsme na dvoře,tak se houpeme pod pergolou na houpačkách.
Když prší a jsme doma,tak malujeme, rádi čteme knížky a nejraději, když je ještě bouřka, zatím se jí kluci nebojí a počítáme hromy a blesky 😀

somalicats
21. črc 2014

@andrea_nutrilon S tou starší jsme vymetli každou louži 🙂. Mladší je půl roku,takže tam si na skoky do louže ještě počkám 🙂. Cíleně do deště s ní ven nechodím,ale když nás déšť zastihne venku,tak žádný problém,pláštěnku máme.

laska.nezna.hranic
21. črc 2014

po kojení jsme přešli na Nutrilon, starší ho miluje dodnes. nemarodí mi, ale taky je pravda, že oba těžce ujíždějí na zelenině a ovoci. dostat do nich maso je trošku umění, ale ještě to není tak zlé, ale jakmile vidí cokoli, co "smrdí vitaminy", tak po tom skočí. jsem za to ráda, protože co se stravy týče, nic jim nenutím ani neupírám, ke sladkostem mají volný přístup a ještě pořád se nám tu válí mikulášská nadílka. bydlíme v lese, takže o čerstvý vzduch nemají nouzi, ven chodí, když chtějí, nenutím je dělat to či ono. pokud bych sama v určitém počasí nevylezla, nevidím důvod tlačit do toho děti. znám paní, která děti otužuje, saunuje, ale věčně mají nudli u nosu... příkrmy jsem dávala jen domácí, denně čerstvě vařené, zamražování pro miminko se mi příčí, skleničky raději nekomentovat. sterilní prostředí doma rozhodně nevytváříme, v tom bych se já sama necítila dobře. nejsem ani bio, ani eko maniak, zablácené ruce v kombinaci s Nutráčem nám "ke štěstí" stačí a zatím to funguje dobře 🙂

katyxq
21. črc 2014

Kojením, snažím se o zdravou stravu, v létě i v zimě jsme venku, v zimě navíc dávám vit. D v kapkách a vit. C z DM, celý rok probiotika (mléčné nemůžeme a kysané zeleniny zas tolik nesníme). Snažím se ji moc neoblíkat, je otožilejší jak já 😀, v dešti chodí venku ráda. Od podzimu chci zkusit saunování.

andrea_nutrilon
autor
21. črc 2014

Milé maminky, děkuji za vaše příspěvky a užitečné rady. Deště se asi brzy dočkáme, takže se vaše tipy na deštivá odpoledne mohou brzy hodit 🙂.
Mají vaše děťátka rády ryby? Zařazujete je do jejich jídelníčku?

somalicats
21. črc 2014

@andrea_nutrilon U starší jsem ryby zařazovala, ale moc jí nechutnaly, naučila se je jíst až postupně časem. U mladší je na ryby zatím ještě čas. Takový losos nebo tuňák nemají chybu, ale sehnat čerstvé rybí maso je někdy docela kumšt.

luciinka001
21. črc 2014

My davame laktobacilky 🙂

andrea_nutrilon
autor
22. črc 2014

Maminky, moc děkuji za podělení se o vaše zkušenosti. Je něco, co děláte pro imunitu děťátka každé ráno? Chodíte na ranní procházky? Dáváte zdravou snídani plnou vitamínů?

krabice1983
22. črc 2014

Každé ráno, tři kuličky echinacea, jinak snídaně, vždy ať se děje co se děje musí mít rohlík se sýrem a rajče,nebo okurku 😎

twoangels
22. črc 2014

Spíme u otevřeného okna - a to i v zimě, myslím, že tohle je na imunitu super!

andrea_nutrilon
autor
23. črc 2014

Maminky, začalo být vaše dítě více nemocné po zapojení do dětského kolektivu (příchod do školky, hry na dětských hřištích, apod.)?

konidana
24. črc 2014

Od té doby co děti chodí do školky (chodí na 10h denně) tak jeden celou zimu nudlá a druhá zase celou zimu kašle. Imunitu mají myslím dobrou, takže jiné nemoci skoro nemají. Snad to ve škole už nebude.

megy
24. črc 2014

pro posílení imunity dělám u druhého přesně to, co u prvního. nenavlékám ho do šílených vrstev oblečení - kolikrát mi to v létě ani rozum nebere vidět děti ve fusaku a s čepkou na hlavě, koupu ve vlažné vodě, spíme s otevřeným oknem, asi si každý pomyslí nyní, že jsem asi špindíra, ale nedělám desinfekce podlahy jako některé maminky, hračky max. oplachuju ve vodě - nikdy je nepolívám nějakým prostředkem, když něco strčí do pusy - tak strčí, když žužlá můj prst samozřejmě čistý, tak ho nechám, proč taky ne? 🙂 a spoustui takových maličkostí. necpu dítě kapkami, posilujícími sirupy, nedávám žádné umělé vitamíny. při styku v kolektivu, když se starší nachladí, tak řeším, až je to nutné - necpu hned kapky do nosu a ani antipyretika. je toho docela dost

andrea_nutrilon
autor
25. črc 2014

Méně je někdy opravdu více. A už měly vaše děti dětské nemoci? Už mají za sebou plané neštovice či spalničky?

andrea_nutrilon
autor
29. črc 2014

Co zdravého mají vaše děti nejraději? Upřednostňují sladké ovoce nebo kašičku s vlákninou?