Jak přijímalo děťátko nové chutě?

andrea_nutrilon
28. črc 2014

Jak u vás probíhal přechod z kojení na umělé mléko/příkrmy? A jak jste ho naučila pít z lahvičky? Za jak dlouho přijalo vaše děťátko nové chutě?

katyxq
31. črc 2014

Chutě přijímala a příjímá s nadšením. Rybu dostala poprvé kolem 8. měsíce a až na krátké období kolem jednoho roku je miluje doteď, sama si říká, že má na ni chuť a mám ji koupit. Rozjedla se ale až po roce, v podstatě víc jí až tak od dvou let, ale u správně na požádání kojeného dítěte to není nic neobvyklého (a mrzí mě, že jsem se nechala v tomhle směru pediatrou doblbnout, výsledek bylo akorát vystresované dítě a vystresovaná já - takže teď už si pevně stojím za tím, že až dítě bude chtíit jíst, tak začne, do té doby bohatě stačí, aby ochutnávalo a seznamovalo se s různou konzistencí jídla a dál bylo koneno na požádání). Občas ji chytne hlad i v noci - zrovna na dnešek v jednu hodinu chřoupala mrkev 😀.
Jo a lahvičku v životě v puse neměla 🙂 - není potřeba dítě učit pít přes spoustu (z kapes rodičů peněz tahajících) nesmyslů, od prvních příkrmů jsme jí nabízeli malý porcelánový hrneček, v roce se z něj uměla napít naprosto sama bez pobryndání, leda se chtěla zlít schválně 😀.