Čím se baví Vaše dítě při jízdě autem?

pinkorblue_marcela
5. čer 2014

Máte dítě, které sotva se rozjedete, zaspí nebo musí mít v autě spoustu věcí, aby se zabavilo? Co děláte pro pohodovou jízdu, když berete svého neposedu?

punky
5. čer 2014

dam mu homeopatika aby mu nebylo spatne tomu nasemu prdolovi se dela spatne v aute i v autobuse takze cestujeme nejradeji vlakem 😉 jinak knizky auticka a jeho kamari krtek a sasa a nase psi holcicka majla ho taky dokaze trochu uklidnit 😉

hagyhagy
5. čer 2014

Ja jezdim s malou uz od narozeni skoro kazdy mesic 250km k rodicum takze je zvykla. A ted uz ve veku ze se bali do auta sama, takze si vezme hracky, panenky, na stalo v aute vozime omalovanky a pastelky, nekdy usne ale to fakt vyjimecne, jeste mame pro jistotu v telefonu nahrane pohadky tak se diva a nebo hraje hry. V posledni dobe zacala poslouchat mp3 s detskyma pisnickama. A taky klasika zpivame si a nebo si hrajeme na hadanky 🙂
Kdyz byla mala jezdili sme vseci spolecne takze vzdy s ni nekdo sedel v zadu a cetli sme knizky atp..

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@punky: Jé, to zní dobře. Tedy po provedení všech ochranných opatření. Díky za příspěvěk. 🙂

anetka1701
5. čer 2014

Uhlíř a Svěrák :oD A furt dokola... A na plný pecky zpívá taky - třeba hodinu v kuse :oD No a už se k ní přidává i mladší ségra... :oD

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@hagyhagy: No já hledím, jak si z auta děláte vlastně takovou normální místnost jako doma. Zdá se, že se malá ani v nejmenším nenudí a zvykla si naprosto ukázkově. Maminka je zkušená řidička, že zvládá koncentraci na jízdu i být duševně s dcerou. Vážně super...

blahova_andrea
5. čer 2014

náš malej bohužel v autě nikdy nespával. dokud byl ve vajíčku, byla krize i 10min cesta. co je ve větší sedačce a má rozhled, tak se baví výhledem z okna. nejdřív jsme mu povídali my, co vidíme, kolem čeho jedeme apod. a teď vykládá on nám. ale je fakt, že to bývá max. hodinová cesta...žádné xhodinové výlety nebo autem k moři 😉

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@anetka1701: Wow. Vy jste hudební. To nebudou žádné stydlivé holčičky. Kluci těšte se. 😀

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@blahova_andrea: To se mi taky líbí, že se dokážete zabavit, i když nejsou hračky po ruce. Ne vždycky se podaří nadchnout dítě pro ubíhající krajinu. Asi pro Vás i trochu hraje, že nejezdíte příliš daleko - zatím. 😉 Jen tak dál...

blahova_andrea
5. čer 2014

@pinkorblue_marcela tak hračky v autě nějak nehrozí. těžko by se plazil v autě po břiše a jezdil vláčkem jako doma 😀 jako kolikrát je to hodinu někam a hodinu zpátky...máme to daleko pro nevlastní děti, ale tato doba je v pohodě. kouká z okna a to mu stačí. po hodině v autě mám i já dost, takže nic delšího se mi ani nebude chtít dlouho plánovat 😀

lennnia
5. čer 2014

když byl Vašík menší, tak po chvilce usnul a spal (na delší vzdálenosti).. teď už neusne, takže máme v autě přehrávač s pohádkami - Krteček, Strýček Fido, Mickeyho klubík, Shrek, Šmoulíci, Včelka Mája, apod. .. a hlavní záchranou v autě je každopádně jídlo 😀

hancazivocich
5. čer 2014

my prosím pěkně cupováním papírových kapesníků na kousíčky... 😅 JInak se to dost dobře nedá. A nově posloucháním metalu 😅 😅 a rocku - ,,paří" do rytmu... Jednou jsme zastavili u našich, brácha na ní jen nakoukl do auta a začal se smát - prej to začíná nějak brzy, ne? Ale jí se to opravdu líbí (moje nervy), aspoň se pořád do kola neptá - a už tam budem?

hagyhagy
5. čer 2014

@pinkorblue_marcela posledni dve cesty sem ji zacala ucit znacky takze jedeme a ona ze zadu krici mamiii ted nepredjizdej je zakaz nebo mamiii pozor jeleni, pozor hrboly.... mamiii krizovatka 😀 😀 nevim ci to byl dobry napad 😀 😀 znacky s omezenim rychlosti asi nechame az nakonec 😀 😀

luciinka001
5. čer 2014

My jsme jeste "malicci" takze si chvilicku pohraje a pak spinka 🙂

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@lennnia: To jsou prima typy na hezké pohádky. Já už myslela, že jíst z dlouhé chvíle je jen můj problém. 😕

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@hancazivocich: Vaše přezdívka na MK mě pobavila. Jestli si to můžu dovolit napsat, tak to dítě zapadá. Výborný hudební vkus. 🙂

lennnia
5. čer 2014

@pinkorblue_marcela nene 😀 my jíme všichni, manžel většinou drží basu s malým a já aby mi nebylo šoufl při jízdě.. no a jelikož malej Vašík je chlap, tak najedený chlap = spokojený chlap 😀 😀

edeltraut
5. čer 2014

Naše děti (i ty velké) většinou spí a když nespí, tak jedí 😀

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@hagyhagy: Zkuste ji ještě vycvičit na ukrývající se policajty a radary. 😀

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@luciinka001: Snad Vám to ještě chvíli vydrží. Zní to sladce. 🙂

majatob
5. čer 2014

U nás nesmí nikdy v autě chybět časopisy, omalovánky, knížky, logické magnetické hry, hodně zpíváme, hrajeme slovní fotbal, "přijela tetička", hádej, na co myslím apod., dáváme si hádanky, zkoušíme jazykolamy 🙂 a na delší cesty mají děti taky mapy, aby mohly sledovat průběh cesty 🙂

luciinka001
5. čer 2014

@pinkorblue_marcela já v to doufám,on je teda zlatej i doma,tam taky hodne spinka 🙂

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@edeltraut: Jé, Vy taky baštíte? Ještěže už jsem jedla. 🙂

edeltraut
5. čer 2014

@pinkorblue_marcela Když jedeme do 50-60km, tak jen soletky, ale když jedeme na dovolenou, tak jedeme ve velkým. Řízečky, zelenina, ovoce, sušenky atp. 😀. Hlavně jídlo nesmí dojít a muzika... ta je důležitá 😀

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@majatob: Díky moc za tento málem nekonečný výčet. Třeba se jím někdo inspiruje. Člověk ty věci zná, ale pozapomene, že by se daly použít. Omalovánky nevidím ve fóru poprvé, ale ač je mi jasné, že děti tak docela přesně nevymalovávají, neumím si to dost dobře představit. To mají položené na kolenou a vymalovávají nebo máte autosedačku s pultíkem?
A ty mapy... To koukám. Jsem ráda, že už máme navigaci, ale člověk by měl být schopen použít obojí, takže fajn průprava.

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@edeltraut: Vy mi dáváte. Už teď mám chutě. Hudbu bych si taky dala na místo poslouchání, jak zvoní telefony a všichni buší do klávesnice. 😉

edeltraut
5. čer 2014

@pinkorblue_marcela Ono to třeba za pár let bude také jiný. Jeden čas děti sledovaly pohádky na DVD, ale to bylo něco na naše nervy 😀. Jsem ráda, že teď už jim stačí rádio 😀. Uvidíme co ta nejmenší až trochu vyroste 🙂.

latkovkybrno
5. čer 2014

Na delší cesty (nad 2 hod) máme přenosný DVD přehrávač a tak pouštím kdeco, hrané i kreslené pohádky, všelijaké hádanky, muziku a tak. Na kratší cesty spí nebo kouká z okna a u toho chroupe třeba jablíčko.

majatob
5. čer 2014

@pinkorblue_marcela mají na klíně pevnou podložku, na ní omalovánku, hlásí mi barvy a já jim z předního sedadla podávám pastelky 🙂 a vymalovávají celkem obstojně i takto za jízdy, hlavně holčička, ta je nejpečlivější 🙂
S těma mapama to vzniklo víceméně náhodně na jeden výlet a dětem se to moc líbí, vždycky jim vytisknu mapu z internetu a zvýrazním trasu kudy pojedem. My navigaci nemáme, baví nás zkoušet nové a nové cesty, kolikrát narazíme na moc pěkná místa, kam bychom se normálně nedostali 🙂 dvě trasy, kudy jezdíme nejvíc mají zalaminované 🙂 stejně tak jim chystám mapy i na pěší výlety, kde navíc značím zastávky na svačinku a píšu slovní popis cesty, který si vždy na "záchytných bodech" čteme a ví, co je ještě čeká 🙂

amallie
5. čer 2014

Ja pustím video 🙂

pinkorblue_marcela
autor
5. čer 2014

@majatob: Hmm, vážně si dáváte hodně hodně záležet. Holčička je asi po Vás. A s těmi cestami Vám dám částečně za pravdu. My se na ně dostaneme jen když je objížďka, ale zatímco já jsem ráda, že jsme museli sjet z nějaké nudné dálnice nebo rychlostní komunikace, přítel nadává, že přijede do cíle později. ☹ Náš kluk sleduje tu pohybující se mapu navigace a kontroluje, jestli tam zakreslené budovy odpovídají realitě. 🙂 Jsem holt líná.