Vyhrajte 400 Kč – Co budete vařit tento víkend?

bara_itesco
19. zář 2015

Milé maminky a nastávající maminky, co se chystáte vařit tento víkend? Připravujete častěji osvědčené rodinné recepty, třeba od vašich maminek, nebo naopak rády stále zkoušíte něco nového? Kde většinou získáváte inspiraci? A vaří s vámi vaše děti? Podělte se s námi o svůj tip na tento víkend a třeba se tentokrát stanete vy inspirací pro někoho dalšího. Ten nejlepší tip zaslaný do pondělí 21. 9. do 9:00 odměníme slevovým e-kupónem na nákup prostřednictvím Tesco Potraviny on-line v hodnotě 400 Kč.

A pokud se samy chcete inspirovat nebo překvapit svou rodinu, i my pro vás každý den máme nové recepty. Navíc jakmile si vyberete nejlákavější recept, můžete si ingredience hned nakoupit přes Tesco Potraviny on-line. A připravili jsme pro vás také speciální kategorii s recepty vhodnými pro děti: http://www.tescorecepty.cz/recepty/find?search-...

adrianka1712
19. zář 2015

Tak my si dnes dáme bryndzové halušky. 🙂 Na nedelu klasika...pečené kura 🙂 Inak sa dnes s deťmi chystám upiecť nejaký dobrý ovocný koláč 🙂

tria002
19. zář 2015

Ja jsem experimentator, pritel nikoliv.. Neji zadnou zeleninu, takze jemu klasika a nam experimenty, a klidne se zeleninou.. Me a dceri. Prcek to ma filtrovany.. 🙂
Na tento vikend jednoduse, mazu k udirne a pritel s rymickou bude doma spat.
Upekla jsem dve babovky, jednu nesu dedovi. Mame vyvar z krutich krku ( odkud asi??) , bramborovou kasi a veprove platky zapecene se syrem.
Snedeno uz teda.

sanchezova
19. zář 2015

Varime hodne nove recepty.inspiraci cerpame na netu a v tv. Tento vikend ale bude v sobotu uzene s kasi a v nedeli veprovy steak na grilu s pikantni omackou a pecene brambory s cesnekem v troube 🙂

hanicinka
19. zář 2015

My už máme nácvik na vánoce,takže bramborový salát, kuřízek a vinná klobása. Zákusek tvarohovojahodová buchta. Často máme klasická česká jídla jako svíčková, rajská, ale máme rádi i kuskus. Hezký víkend a dobrou chuť.

bara_itesco
autor
19. zář 2015

@tria002 Tak to máte trochu složitější 🙂 Ochutná alespoň přítel někdy? A experimentujete spíše s novými recepty, nebo raději vytváříte své?

kh
19. zář 2015

My mame na dnesek vinnou klobasu z trouby, s bramborem a minestrone podle mne. Zitra bude bramborova kase a masovo-zeleninove karbanátky - protože v pondělí jdu do práce a hlida babicka - takze musim navarit i na pondělí a karbanátky jsou téměř bez práce - udelaji se samy v troube. Tak at mam pondelni vareni při jednom a setrim cas. O vikendu musim zvladnout uklidit cely byt, všechno, co nestiham, když jsem v praci ☹ ( A to teprve na pul uvazku, haha...) a navarit na pondelni hlidani a na to jsou recepty z trouby idealni. Mohu zatím uklízet nebo se věnovat malému. Ostatne, co mame malého, recepty do truby vyhledavam nebo tak zkousim pripravovat drive jinak varena jidla. Jinak co se tyka vareni, moc se tesim, az maly zacne chodit do skolky a bude obedvat tam a ja prestanu mit pocit, ze když nejsem v praci, jen varim na dny, kdy hlida babi. Konecne nebudeme muset kratit svůj program kvůli vareni na zitra - alespoň 1 pozitivum na tom, ze uz bude chodit do skolky a nebudeme doma spolu.

uzjetotak
19. zář 2015

Ač nyní už naplavení Pražáci, původem Moraváci a díky rodinám na Moravě a jejich pěstitelským úspěchům máme letos na podzim možnost zabít dvě mouchy jednou ranou: Vařit budeme levně a bio 😉
Dýňová polévka (dýně z babiččina políčka), lečo (rajčata a papirky od rodičů ze zahrádky), meruňkový koláč (ovoce z dědečkova sadu), králík na smetaně (králík ze strejdova dvorku) a večer lahvinka Rulandského šedého (narozeninový dárek od souseda s vinohradem) a k němu miska oříšků ze starého ořechu za rodnou chalupou...
Mmmmm, tak chutná Jižní Morava 🙂

verca222
19. zář 2015

Nic. Zůstane i na zítra 😀

zimkova
19. zář 2015

Dobrý den, samozřejmě že mi děti pomáhají. To je vždycky nepořádku, ale stojí to za to. Nejraději pomáhají při pečení jablečného závinu. To jsou vždycky jako čuníci. Zítra je neděle a to musí být u nás maso a zůstává vždy i na pondělí. Jako polévku chystám vepřovou z čerstvých kostí s domácími nudlemi a jako hlavní jídlo hovězí ptáčky s rýží. Moc často je nevařím, tak snad se mi povedou. Vajíčka mi určitě děti ještě před zavinutím ptáčků všechny sní a budu muset vařit další. To by se mi nestalo poprvé. Vajíčka natvrdo přímo milují. Rýži vařím s trochou kari, aby byla chutnější a dávám ji dojít do peřin, aby došla a nelepila se.
Všem přeji k zítřejšímu obědu dobrou chuť a krásnou neděli.

bara_itesco
autor
19. zář 2015

Děkuji moc všem za inspiraci na víkendové vaření! Myslím, že příští sobotu uvařím něco z vašich tipů, co jsme dlouho neměli 😉

Pokud taky pomalu plánujete vaření na příští týden a chtěly byste si poprvé zkusit nakoupit ingredience on-line, můžete využít náš speciální slevový e-kupon na 120 Kč na první nákup. Krásný sobotní večer!

tria002
19. zář 2015

@bara_itesco Neochutna nikdy. Je na tohle desnej.. ;) myslim,ze by radsi ochutnal vlastni nohu.
Ale prekvapil me, kdyz jsem v tescu sehnala v kvetinacku majoranku a tymian, udelala jsem z toho sirup na kasel, a ten teda bere, jak ted " umira"..
Jinak si hodne vymyslim svoje recepty, i v peceni. Nekdy jsem zklamana, kdyz se treba nekde pochlubim a kamaradka rekne,ze to zna. Ale i tak.. Bavi me zkouset.

ellektron
19. zář 2015

Tak my tento víkend nevaříme, protože jsme na krátkém víkendovém pobytu v hotelu na Seči 🙂

mississka11
19. zář 2015

My měli dnes karbanátky a zítra bude pravá svíčková 🙂

monunkaaa
19. zář 2015

Dobry vecer,my mame pracovni vikend na baracku. Dnes jsem dělala veprovy steak s bramborem a dresink. Zitra bude hovězí guláš s knedlíkem.

svetlus_pepca
19. zář 2015

Dnešní oběd nám zajistily vděčné špagety na sto padesátý způsob - s rajčatovo bylinkovou omáčkou a sýrem. K večeři grilovaný hermelín s bylinkami, cibulí, česnekem a jablíčkem a celerové hranolky. Zítra to ovšem vypadá na "zbytkovou klasiku". Knedlíky s vajíčkem a kuřecím masem. 😀

manma
19. zář 2015

Dnes jsme měli plněné papriky, v neděli bude oslava a oběd v restauraci. Jinak ráda zkouším nové recepty a těší mne, když mým strávníkům chutná.

verkaunka
19. zář 2015

Zdravím, tak dnes oběd u rodičů a k večeři tlačenka pro manžela 😀. a zítra se chystám buď na lososa se špenátem, nebo kuřátko, zelí a knedlíček... ještě se rozhoduji 😀.... ale nejspíš zvítězí kuře 😀

kacinda
20. zář 2015

Tak ja v sobotu varila bramborove placky s kurecim masem a zelenonou, ale to pouze pro manzela, my se synem je radi jime jen tak hole u televize. A jelikoz jsem ted tehotna a placky mi moc chutnaji, tak je ted delam docela casto. Jinak v nedeli jdeme k babicce a dedovi na kure, ale kazdy ho.mame radi jinak, takze se chudak babicka musi stvat s ruznyma prilohama. Jeden chce brambory, druhy kasi a treti ryzi. Ale na kure od babicky nic nema 🙂

kutr26
20. zář 2015

Jelikož manžel začal pěstovat hlívu ústřičnou a trsy už jsou potřeba sklidit tak hlívovou polévku , kuřecí řízek bramborová kaše a rajčátkový salát 😉

bara_itesco
autor
20. zář 2015

@zimkova Děkujeme moc za fotečku vašich malých pomocníků i za zaslání receptu na váš originální závin do naší sobotní soutěže! Snad se vám tedy hovězí ptáčky povedly a rodině chutnaly. A jak to dopadlo s vajíčky? Musela jste je vařit dvakrát? 🙂 Užijte si krásnou neděli!

bara_itesco
autor
20. zář 2015

@kacinda Máte opravdu úžasnou babičku! Tolik variant jednoho oběda… Hned jsem si vzpomněla na výborné pečené kuře od své maminky… mňam 🙂

natko
20. zář 2015

Tak já dnes vařila pečené brambory ve šlupce,potom je naplnila směsí sýrů a troškou smetany + bylinky,k tomu kuřecí přírodní řízek a ledový salát se zálivkou-mňam 😵

bara_itesco
autor
20. zář 2015

@svetlus_pepca I obědy co dům dal, nebo spíš co zbylo v lednici, mají své jedinečné kouzlo a často hlavně pro děti 🙂 Ale tedy o knedlíkách s vajíčkem vylepšených kuřecím masem jsem zatím neslyšela, to zní zajímavě!

benjik
20. zář 2015

U nás je tento víkend k jídlu: sobota-karbanatky s kaší, uzená polévka s kroupy.A dnes jelikož je tu Vinobraní, tak tradiční domácí bramborový salát, letos s pecenym kuretem.
My máme snad "milion" kuchařek a různých časopisů s recepty,tak inspirace je dost.Vaříme všichni.Muž bje vyučený kuchař, sice se tím neživí, ale k plotně se rád postaví. Naše 6.léta dcerka jezdí na kurzy vaření, takže i doma to zkouší. Na mě je doma zase sladké-driv jsem pekla dorty pro přátelé. A ti dva menší lumpici nejraději ujímají pod rukama.

katcha21
20. zář 2015

Kruřecí plátek s žampionovou "smaženicí" s vajíčkem, posypané nivou nebo sýrem a zapečené v troubě + americké brambory, pěčené v troubě a zeleninový salatek 😉

sisina28
20. zář 2015

Sobota bola domácí pizza na grilu a neděle plněná dýně žampiony,mozzarelou,spenátem a sunkou. Inspirací beru na netu nebo v apetitu.

hojda
20. zář 2015

Houbová sezóna v plném proudu, takže houbové řízky v těstíčku pátek večer, sobota bramboračka s houba a lívance s borůvkovou marmeládou, večeře těstoviny Tesco finest s domácím bazalkovým pestem, slaninou a černými olivami. Neděle vepřové na houbách s rýží (božské!) k večeři budou houbové placky a houbová úroda bud zpracovaná! 😀

bara_itesco
autor
20. zář 2015

@hojda Děkujeme moc za houbovou inspiraci! Chybí už jen houbová snídaně, a to byste určitě také něco vymysleli 😉 Tak se zdá, že opravdu rostou 🙂

hojda
20. zář 2015

@bara_itesco Ráno by se dalo přidat omeletu s houbami🙂.

pernicek1
20. zář 2015

My máme nejraději vepřové maso na špichejli v hořčičné omáčce s růžičkovýma kapustičkama kořeněnýma tymiánem a podávané s brambory z naší zahrádky 🙂 To je nejlepší recept, jaký známe, vaříme ho snad každé návštěvě a zatím měl vždy úspěch 😎