Jak jste na tom s doplňky stravy? Ano či ne?

denisa_medaprex
Moderátor
19. říj 2020

Ahojky holky! Dovolte mi, abych Vás přivítala na našem společném týdnu s by ANNA BRANDEJS a popřála Vám pěkný týden, alespoň v rámci možností 😊

Protože by ANNA BRANDEJS jsou doplňky stravy, na úvod bych se Vás chtěla zeptat, jestli nějaké doplňky stravy pravidelně užíváte? A pokud ne, tak jestli k tomu máte nějaký důvod? A pokud užíváte, pak by mě samozřejmě zajímalo jaké 😉 Nemyslím tím ani konkrétní značky, ale spíš jakého jsou zaměření, jestli se jedná o klasické multivitaminy, doplňky stravy na imunitu, očistu nebo třeba pro krásu či dobrou náladu 💃

Budu se moc těšit na Vaše odpovědi a na začátek týdne Vám posílám našeho pohodového bůžka, co se u nás usídlil na krabičce od jednoho z našich doplňků 😀 Ať se vám daří 🌷🌹🌷

lv
19. říj 2020

Já na různé suplementy moc nevěřím, pestrá strava je dostatečná dle mého názoru. Avšak, nejsem zdravá, beru tedy předepsané doplňky stravy lékaři - vit. D, vapnik, magnesium. Sama obcasne vit. C, B pri oparech atp. Mám ráda bylinky, takže sirupy, masti, tinktury si většinou vyrábím sama.

denisa_medaprex
autorModerátor
19. říj 2020

@lv Pestrá strava je určitě základ, s tím souhlasíme a snažíme se (samozřejmě až na drobné úlety, kdo občas nezhřeší 😉) jíst také zdravě, ale bohužel ne vždycky je strava, co konzumujeme, opravdu tak plná živin, jak si myslíme ☹ můžu se ještě zeptat, bylinky a plody, ze kterých děláš tinktury, masti a sirupy, to si sbíráš / pěstuješ sama, nebo jaké máš zdroje? 🙂

lv
19. říj 2020

@denisa_medaprex bylinky, plody sbiram většinou u rodičů v pidi vesnici, kde dávají lišky dobrou noc, něco na zahradě, něco na okolnich loukach.

klea81
19. říj 2020

D3+K2

evabry
20. říj 2020

@denisa_medaprex kvůli nemoci železo a potom klasika vitamin C a omega-3 🥕🍅🍌🍋

dvoraiv
20. říj 2020

@denisa_medaprex my se snazime jist zdrave a pestre, ale preci jen takove ryby se nam 2-3x tydne na talir urcite nedostanou, takze vitaminy doplnujeme i jinak.. manzel multivitaminove doplnky stravy dokonce fasuje v praci, ja volim primo urcene pro zeny a deti maji cucaci 😊 konkretne od Anna Brandejs chtela letos k Vanocum mamka, a to na vlasy, po shlednuti reklamy v casopisu, takze sestra je ma uz objednane 😊

babunka1
20. říj 2020

Ja beru celoročně kyselinu listovou, občas železo. Jinak sezónně na podporu imunity vitamín C (acerolu) a vitamín D. Dceři dávám také cecko nebo jiné doplňky pro děti. Bohužel ze stravy tolik vitamínů nemáme. Ale manžel nezobe nic. Občas si koupím výživové doplňky na vlasy, ale zatím to bylo vždy bez efektu. 🙂

vzkazyzuniverza
20. říj 2020

Zacala jsem s prvnim tehotenstvim s Horcikem, Spirulinou, Chlorellou a zelenym jecmenem. Abych byla fit a mimi fit a opravdu mi to prospivalo. Avsak uz jsem bohuzel mela rozjety cipek, nejaky tezky prednadorovy stav. Po jedne konizaci jsem se rozhodla, ze to zvladnu sama, uz bez zasahu, moje rozhodnuti a moje vnitrni pocity. Patrala jsem, az jsem se dopatrala k medicinalnim houbam a betaglukanu, po roce pravidelneho uzivani se nalez vytratil. Takze ted v tom pokracuji dal. Ne jen pomohlo se zbavit problemu, neco jsem i zhubla, to delaji ty houby, bez diet a nebylo to ani cilem. Druhe tehu jsem jela na houbach a horciku. Ted uz jsou detem 3r a 1r a vsichni jedeme na betaglukanech, vitaminu D a ja jeste semtam, kdyz je vic penez, tak si kupuji i ty houby, samozrejme jako doplnek v tobolkach. 😉 Dava mi to konskou silu pri dvou detech jedu na plny provoz, unavu uz neznam, spanek, ac prerusovany, tak je stale kvalitni a porad kojim tandem. Vsechny ty vitaminy doplnujeme kvalitni zdravou stravou, co jde, tak v bio kvalite. . Totd za me a mou rodinu. Takze doplnkum stravy ano, ale chce to koukat i po konkretnich znackach, recenzich atd. Neni doplnek, jako doplnek a neco to stoji. Zjistila jsem, ze zdravi stoji penize a premysleni. 😉

misha_1989
20. říj 2020

Já osobně moc vitamíny v tabletách nevyhledavam. Ale snažím se teď nezapomínat na vitamín C a D

simdan
20. říj 2020

Snažím se jíst vyváženě,ale doplňky stravy používáme, ráda si udělám směs bylin, čaje,sirupy na podporu imunity si dělám doma sama z plodů ze zahrádky,takže rakytník,jitrocel, meduňka,rymovnik 👍
Pokud jsou děti nebo já nachlazení snažím se léčit po domácku, případně kupuju v lékárně přírodní produkty.

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@lv To se máš, že máš takhle super domácí zdroj 🙂 trochu závidím. I ty lišky dávající dobrou noc 🙂

lachtanice86
20. říj 2020

Železo a hořčík. Vic nic

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@babunka1 Je to pravda, bohužel ze stravy, i když se člověk snaží jíst vyváženě, dostatek živin prostě nezíská, i kvůli tomu, jak vyčerpaná je půda extenzivním zemědělstvím a nadměrným používáním hnojiv ☹ říkala jsem si, že by bylo zajímavé nechat si udělat krevní rozbor a zjistit, jak jsem na tom v organismu s hladinou živin, pokud nejsem v některé z nich v deficienci. Jenže teď za současné situace se mi zrovna nechce chodit k jakémukoliv doktorovi 😒 Co se vlasů a doplňků stravy na jejich kvalitu týče, je to složitější než u ostaních výživových doplňků. Je potřeba užívat je delší dobu, až šest měsíců, než se skutečně na kvalitě vlasů projeví. Protože je nejdřív třeba vyživit vlasový váček, z něhož vyrůstá vlas, a až pak začíná být vidět výraznější hustota a lepší stav vlasů. Takže to užívání doplňků stravy na vlasy přestane člověka bavit dřív, než začnou účinkovat 😀 Kdyby Tě tohle téma zajímalo, mrkni na Beautiful Hair by ANNA BRANDEJS, který je nabitý důležitými živinami (vitamín B2, B3, C, zinek, měď, selen, biotin), které vlasy potřebují, plus rostlinnými extrakty z lopuchu a saw palmetto 🙂 Podrobnosti případně tady: https://medaprex.cz/cs/internetovy-obchod/dopln...

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@evabry Ahoj Evi, a omegu preferuješ v kapslích, nebo v podobě rybího oleje? 🙂 Mimochodem, tohle rozhodnutí chválím, omega-3 mastné kyseliny jsou pro zdraví naprosto klíčové, z normální stravy jich ale my Středoevropani bohužel tolik nepřijímáme 🐙

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@dvoraiv Ahoj, tak to doufám, že bude maminka s vánočním dárkem spokojená 🎁 když zmiňuješ, že se vám mořské ryby na talíř nedostanou, užíváte tedy nějaké omega nenasycené mastné kyseliny, kromě multivitamínů? A jaký vitamín/minerál je podle Tebe vůbec nejdůležitější?

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@vzkazyzuniverza Je to tak, máš úplnou pravdu. U doplňků stravy je fakt třeba koukat na to, co přesně a v jakých dávkách obsahují. A pravda je, že na tom člověk neušetří 😔 Na druhou stranu ale existuje i dost doplňků stravy, které stojí pořádný peníz, ale kvalitativně pokulhávají ☹ Zkušela jsi někdy houby ve formě čaje/kávy, nebo jen v tobolkách? Jinak betaglukany a vitamín D chválím, zejména teď je vitamín D klíčový, protože na podzim a v zimě už nám ho sluníčko nedodává a ze stravy ho obvykle také moc nezískáme 🍉

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@misha_1989 Máš pravdu, vitamín C a vitamín D jsou základ 🙂 a zrovna déčko bohužel ze sebevyváženější stravy přijmout v dostatečném množství většinou nedokážeme... Kdyby Tě to zajímalo, céčko i déčko najdeš v našem Collagen + 11 by ANNA BRANDEJS, který jsme sice vyvinuli pro zlepšení stavu pleti (a omlazení🙂), nicméně je nabitý i látkami pro podporu imunity 🙂

babunka1
20. říj 2020

@denisa_medaprex děkuji za informace, mrknu se. Jinak svatá pravda s tím, že člověka to užívání přestane bavit dřív než je něco vidět 😀

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@babunka1 Nemáš zač, kdyby Tě cokoliv zajímalo, ráda poradím 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
20. říj 2020

@simdan Vlastní zahrádku, kde víš, co si sama vypěstuješ, Ti trošku závidím 🙂 Máš nějaký recept, jak nakombinovat přesně bylinky pro podporu obranyschsopnosti?

mihik
20. říj 2020

Asi před 12 lety jsem prodělala zánět žaludku s helikobakterii vše bylo přeléčeno vyléčeno ale bolesti neustávaly i přes dobré výsledky lékař mi řekl to máte od psychiky a doporučil psychiatra v té době přišla kámoška za mnou se zeleným ječmenem a chlorellou rekla jsem si že zkusím bolesti za pár dnů ustávaly a ja po půl roce mohla normálně zas jíst a s překvapením jsen zjistila že se mi lepší zátěžové astma s kterým jsem se léčila nornalni léčba "foukatky"u me nebyla možná kvůli zvracení po kortikoidech no zkrátím to astmatu jsem se zbavila nadobro a postupně i dalších zdravotnich neduhů mimo jiné už nemusím brát leky na štítnou žlázu a misto drive 3x za rok antibiotoka jse měla atb za 12let jednou na zánět močovych cest ted mam dve děti oba jecmen i chlorellu od GW dlabou i můj muž, teď k nim jíme i řepu brusinku a borůvku a lékařskou pomoc tím potřebuje nekdo z nás tak 1x za rok jinak jsme zdraví teď momentálně léčime i nejspíš covid zelenacema takže za mě jo ale produkty GW jsou TOP🙂dobrou zkušenost mám i s jonalis kapky a hypnox pro děti který moc pomohl několikrát moji dceři

vzkazyzuniverza
20. říj 2020

@denisa_medaprex no to je prave veda, pomer kvalita a ucinnost v pomeru s cenou. Pila jsem dlouho Čágu a chutna skvele, akorat nemohu rict, ze by necemu pomohla. Tobolky jsem brala na ten cipek, konkretne Reishi, Cagu a Shiitake cely ten rok. A je take pravda, ze jsem z tech drazsich presla na o pid levnejsi, ale poze z toho duvodu, ze to fakt leze do penez, ceny vseho jdou nahoru a je to asi jejich konkurencni firma, chtela jsem to zkusit a usetrit a rozdil nepocituji a maji i vyrobky primo pro deti, coz jsem tez ocenila.🙄🤷‍♀️

dvoraiv
20. říj 2020

@denisa_medaprex omega nenasycene mastne kyseliny zvlast neuzivame, holkam jsem zkousela rybi olej, ale to teda vubec neproslo 😅 je fakt, ze mame 2x tydne tunaka z plechovky na chleba, toho holky miluji a ja tak, v kombinaci s vajicky varenymi.. manzel je hystericky na kosti v rybach, takze ty kupujeme jen primo s uvedenim, ze jsou bez kosti.. a vitaminy.. ted asi C a D, ale chtela jsem prave primo pro zeny, aby obsahovaly i zelezo a kys. listovou 😊

marketanova
20. říj 2020

Já během zimy ano, beru na močový měchýř. Hlavně brusinky a také bylinky na spaní.

misha_1989
20. říj 2020

@denisa_medaprex děkuji za info už jsem se zúčastnila soutěže tak třeba se usměje štěstí pěkný večer

evabry
20. říj 2020

@denisa_medaprex
Ahoj Deni🥀 pro sebe kapsle pro děti kapky 👍 nejraději mám u kapslí takovou tu gelovou konzistenci

denisa_medaprex
autorModerátor
21. říj 2020

@misha_1989 Držím palec 👍

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@evabry Kdyby Tě, Evi, zajímalo, také máme v naší řadě doplněk stravy ve formě kaspliček s omega-3 mastnými kyselinami, plus dalšími látkami pro zdraví srdce, cév a celého organismu. Jmenuje se Omega 3 + 3, tedy jak už název značí, vedle omega nenasycených mastných kyselin v něm najdeš navíc dvě zdravé "nálože" z oliv, extrakt z olivových listů Benolea® a pak extrakt z plodů olivy. Protože olivy, potažmo olivový olej, jsou pro naše zdraví hodně dobré. Středoevropané by ostatně mohli vyprávět. A jako třetí látku tam máme extrakt z plodů hroznů, a hrozny, potažmo víno, to je také součást nedílná součást středoevropské zdravé kuchyně. Pokud bys měla zájem, můžeš mrknout tady: https://medaprex.cz/cs/internetovy-obchod/dopln... 🍀

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@mihik To tedy koukám, že jsou zeleniska takhle zdraví prospěšná 🌳🍀 Držím moc palce, ať se Tě zdravíčko i nadále drží, i v téhle podivné době 😕

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@vzkazyzuniverza To s výrobky pro děti mě docela zajímá, obecně podobné doplňky stravy se pro děti moc nevyrábí. A prosímtě, ta čaga by měla pomoci s čím, kromě toho, že dobře chutná? 🙂 je na imunitu?