Testování na zvířatech a veganské produkty. Je to pro vás důležité?

denisa_medaprex
Moderátor
22. říj 2020

Ahoj holky, je pro vás důležité, jestli jsou kosmetika, kterou používáte, drogistické zboží, léky nebo doplňky stravy netestované na zvířatech, případně veganské? Nebo jestli obsahují GMO (geneticky modifikované organismy)?

zuzkasim
22. říj 2020

Ano, kosmetiku netestovanou na zvířatech kupuju už od svých nácti, veganským produktům neholduji, protože např. boty jedině kožené.

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@zuzkasim Ono naštěstí v současnosti (myslím od roku 2013) je už v EU testování na zvířatech zakázané, tak to máme o něco jednodušší. A ono s těmi koženými botami, mnohdy je ekologičtější pořídit jedny "pořádné" kožené, které pár let vydrží, než plno plastových, nekvalitních 🙂

zuzkasim
22. říj 2020

@denisa_medaprex Právě, mám dojem, že ta kosmetika se hodně řešila v době mého dospívání, že teď už se to snad ani nedělá, netušila jsem, že je to zakázané (dobře, že tak) a na boty mám přesně ten stejný názor. Nekupuju si módní výstřelky každou sezónu, ale klidně nechám spravit a běžně v botách odchodím 5, 7, někdy až 11 let🙂 Taky se o ně celou dobu poctivě starám.

gracinka7
22. říj 2020

@denisa_medaprex zakázané to sice je, ale většina firem si nechává jednotlivé složky testovat na zvířatech v Číně a hotovo 🤷

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@zuzkasim Péče je základ, ale pravda je, že já to krémování a péči také občas flákám a pak si to vyčítám 😀 A také si říkám, že být švec je docela dobrý byznys, když si vezmu, kolik taková profi údržba bot stojí 😀

Co se týče té kosmetiky, tak testovat se v EU opravdu nesmí od roku 2013. Nicméně některé firmy to obchází tak, že netestují přímo své produkty v EU, ale třeba jenom některé látky, které jsou produktech používané, a ty jsou pak testované mimo EU. Takže je potřeba to dohledávat ☹

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@gracinka7 Je to tak, bohužel. člověk musí opravdu pátrat u výrobce, a ideálně také v seznamech "netestujících" firem.

me_druhe_ja
22. říj 2020

Ne, neřeším to.

krtcice
22. říj 2020

Taky jsem tohle neřešila

denisa_medaprex
autorModerátor
22. říj 2020

@krtcice To skoro zni, jako bys to ted uz resit zacala? 🙂

misha_1989
25. říj 2020

Když pravdu řeknu tak jen to testování na zvířatech jsem si hlídala teď už nemusím. Netuším co se vše testuje/testovalo na zvířatech ačkoliv mě je to líto že nejsem informována a určitě bych se nestačila divit co vše musí vytrpet než daný výrobek jde na trh. Každopádně už si nic moc nehlídám jen dceři ať v potravinách nemá palmový olej který jí nedělá dobře na zácpu.