7mi letý školák. Je lepší autosedačka nebo podsedák?

hary
12. lis 2011

Ahoj všem, už týden brouzdám po netu a sháním všechny informace k podsedáku a autosedačkám. Momentálně řeším dilema, jak to u nás vyřešit. Mám školáka, kterému teď bude 7 let a mladšího gaunera 😉 , kterému teď byly 3 roky. Starší jezdí v isofixové Romer autosedačce 15-36 kg, která roste s dítětem. Mladší ještě jezdí v sedačce 9-18 kg od Maxi Cosi. Ale ten mladší už z ní vyrůstá, hlavu má stejně vysokou jako konec opěrky na hlavu na sedačce a už mu je celkově malá. A teď co? Dát mu bráchovu Romerku a jemu koupit podsedák nebo koupit novou sedačku? Přiznám se, že v 7 letech bych mu už nejraději dala podsedák a kdybychom jely někam dál nebo na dovolenou, zajistila bych si někde půjčením autosedačku, ale zase bezpečnost především že? Řešily jste někdy někdo taky něco takového? Tak jak u toho sedmiletého? Podsedák nebo autosedačka?

kacka.l
12. lis 2011

Já jsem řešila něco podobného, nakonec jsem dceři nechala její cybex solution a malému koupila taký novou sedačku cybex. Ono se totiž paradoxně stane nejvíce nehod právě na těch kouscích. Dcera už má 8 a pořád jezdí v sedajdě. Navíc ty plasty sedaček mají doporučenou životnost tak 4 roky, a pak křehnou, takže starší má tedy starší sedačku a malý novou. Navíc ty podsedáky už zakázali, ne? Nebo o tom možná jen uvažovali, to nevím.

romcovaklarka
12. lis 2011

@hary Tak my jsme tam ani neměli ten aspekt dědění sedačky, ale přítelova dcera jezdí jen na podsedáku už asi od šesti. Ale ona je teda dost velká - vysoká. Naopak sestřiny děti (6 a 8 let) jsou velikostně prcci a jezdí ještě obě s opěrátky. Asi bych to vzala spíš podle toho, jak je to tomu staršímu pohodlné a jak je velkej, zda už není v tom opěrátku moc narvanej. Pokud se vleze v pohodě, asi bych ho v něm nechala, ale to je jen můj pocit, možná až to budu řešit, tak to budu vidět jinak 🙂

jmisa
13. lis 2011

Pokud se do sedačky stále vejde, nechala bych ho v sedačce a koupila pro druhé dítě novou. Přece jen sedačka má nějakou ochranu, podsedák jaksi nic. 😖

hary
autor
13. lis 2011

Díky všem, manžel mi na to řekl, že se mu koupí podsedák a hotovo 😎 . Je pravda, že na to, že mu bude 7 let za měsíc a něco je velký dost. Ale ta Romerka co máme je velká dostatečně a on si na ní nestěžuje, cítí se v ní dobře a hlavová opěrka roste s dítětem, takže by v ní ještě chvíli vydržel. No uvidíme, dnes večer to musíme rozseknout, páč junior je v té své už fakt narvanej na ťip ťop 😀

kjajule
13. lis 2011

Já bych tedy podsedák nepoužívala a koupila pro juniora novou sedačku...podsedák není zrovna bezpečný, chrání jen před tím aby se dítě neuškrtilo na pásech a i to není 100% protože ten podsedák může vlivem rychlosti vyjet zpod dítěte...u autosedačky se ti to nestane a navíc chrání i proti bočnímu nárazu, jak celý trup dítěte tak hlavu...Rozmyslela bych si to jelikož bouračka se může stát i na 0-ti metrech co popojedeš autem...a do smrti si vyčítat proč jsem raději neutratila o něco více...:-/
Vím že to třeba úpro rodinný rozpočet není málo, ale je to snad jediná věc na které bych nešetřila...na bezpečí dítěte... 😉

kjajule
13. lis 2011

@hary
Já bych tedy podsedák nepoužívala a koupila pro juniora novou sedačku...podsedák není zrovna bezpečný, chrání jen před tím aby se dítě neuškrtilo na pásech a i to není 100% protože ten podsedák může vlivem rychlosti vyjet zpod dítěte...u autosedačky se ti to nestane a navíc chrání i proti bočnímu nárazu, jak celý trup dítěte tak hlavu...Rozmyslela bych si to jelikož bouračka se může stát i na 0-ti metrech co popojedeš autem...a do smrti si vyčítat proč jsem raději neutratila o něco více...:-/
Vím že to třeba úpro rodinný rozpočet není málo, ale je to snad jediná věc na které bych nešetřila...na bezpečí dítěte... 😉

kacka.l
13. lis 2011

Souhlas, moje dcera má sice osm let, ale má už 152cm a 36kg, splňuje normy, že by mohla už v 8 jezdit i bez podsedáku a klidně na přední sedačce, ale prostě jezdí v cybexu a bude, klidně do 12, nebo než bude mít hlavu na střeše. 🙂 Taky jsem se 2 měsíce uskrovnila, ale vím, že cestujeme v bezpečných sedačkách. 🙂 A opravdu bych si zjistila ten podsedák, jestli není už zakázaný.

jmisa
13. lis 2011

Já mám dojem, že podsedák je povolen od váhy 25 kg.

ivca_doubek
14. lis 2011

Nás se tenhle problém sice netýká, ale podsedák bych dítěti nikdy nekoupila a nekoupím. To opravdu radši budu šetřit na kvalitní sedačku. Tchýně sice do mě pořád rýpe, kdy už konečně Matýsek dostane podsedák, aby ho mohla jednoduše vozit, ale nepovolím!!!! To že není schopná se naučit připoutat do auta sedačku opravdu není můj problém, a že švagrová vozí děti na podsedácích od tří let taky ne. Takže za mě jednoznačně sedačku!!!