Auto pro 3 malé děti

lat
9. kvě 2018

Maminky prosim o radu,mame dve male deti 2,5 a 1 rok a uvazujeme s manzelem nad dalsim miminkem. Manzel ale resi ze sem se 3 detmi nevejdeme do auta. Poradte prosim kam se vejdou 3sedacky?

rebe
9. kvě 2018

My kvůli třetímu dítěti pořídili Ford S-max, jinak se, co vím, vejde třeba do VW Sharan nebo do Octavie.

mosquito
9. kvě 2018

Máme dvojčata a VW Touran - 3 sedačky se vejdou. Dobrý se mi zdá také VW Caddy - ten mi přijde fajn z důvodu šoupacích dveří 🙂

kamste
9. kvě 2018

Volkswagen Passat ale dost natěsno
mnohem líp Ford Galaxy
taky jsme to občas řešili tak, že nejstarší dítko sedělo v autosedačce na předním sedadle a já byla se zbylýma 2 vzadu - mnohem líp jsem je mohla za jízdy obsluhovat

jajulin
9. kvě 2018

Nějakou chvíli jsme měli Octavii - tam se tři klasické sedačky dozadu nevejdou. Jedno dítě musí dopředu a dvě děti + dospelak vzadu. Ale taky je to řešení. My teď máme Opela Zafiru - pro tři děti super prostor. Vyšel nám u něj nejlepší poměr ceny a kvality oproti ostatním sedmimístným autům.

odula
9. kvě 2018

my to nedavno řešili. tož vw touran,sharan (ten ma taky soupaci) ,ford s-max, galaxy, peugeot 5009 nebo jaky to ma číslo, opel ... zafira myslim. .... citroen grand picasso... je jich vic, vetsina znacek ma svoje mpv. tri sedačky nacpes i do kombiku (mazda 6 je nejširší ve svy třídě) ale není to komfortní. zalezi taky hodne na tom jestli a kolik vozite a budete vozit po smeru,proti smeru, jak casto atp.jestli chcete mit jeste moznost dalsich sedaček (tedy sedmimistny), jak velkej kufr,jaky jizdni vlastnosti atd. my to nakonec udělali tak,ze jdme proste obcházeli salony a testovací jizdy delali i se sedackama. :D prvoradej byl pro nas komfort (protoze pul roku boje se cpanim deti do kombiku a boje o zapnuti pasu vetsim detem mi opravdu lezlo krkem) takze jsme nakonec sli do galaxy. je to medved,jizdni vlastnosti.... no zalezi hodne i na motoru, my mame slabej,na divoký odpichy to neni ;) ale to člověk s rodinkou v aute moc nepotrebuje. moznosti je vic,zvazte priority a pak už jenom dobrou ruku ;) jo ps - nejip se mi řídil s-max dvoulitr ,byl takovej nejzivejsi a mista ma dostatecne.

odula
9. kvě 2018

@mosquito hele ten caddy je ten vyssi vid? ty většinou nemivaj m9c dobrý crash testy :/

mosquito
9. kvě 2018

@odula caddy je větší než touran. O výsledcích crash testů bohužel nevím. Jinak my taky máme trošku přilepšeného tourana, takže je živější 😀 Neřídím tak často, ale jsem spokojená - super se tam děti dávají, i když si vůbec nedovedu představit jak tam nasoukat toho třetího prcka, pokud by si tam nesedl sám 😀 Super je i ten kufr - jeli jsme s dvojkočárem, dvěma jídelníma židličkama chico polly a výbavou na celý týden a krásně jsme se vešli 😀

odula
9. kvě 2018

@mosquito jo touran je fajn. a ridil se taky slušně pokud si pamatuju. prej je taky jeden z nejmin poruchovejch. myslim ze je ekvivalent toho s-maxu od fordu. sharan je cca podobnej jak galaxy. my sli do tech vetsich protoze cestujeme hodně a daleko takze jsme potrebovali velkej, velkej.... jako fakt VEEEELKEJ kufr. ;) kdyz se sklopi sedačky tak se tam da i bydlet :D

puresin
10. kvě 2018

Mame Ford S-Max, za me skvely a v kufru se da bydlet. 🙂

zebra2009
10. kvě 2018

My kvůli třetímu kupovali VW Touran😉 V čem ale jezdí rodiny se 4 dětmi, je mi prostě záhadou...přeci jen jedna věc je počet míst a druhá věc je, kolik místa zbyde ještě na kufr, který s dětmi je opravdu potřeba mít spíše větší než menší😀

anetka1701
10. kvě 2018

Já chtěla Touran... Manžel koupil Mazdu 5 a vejdou se pohodlně 🙂 Měla jsem tři i v octávce, ale tam se tak pohodlně nedávali...

raschwa
10. kvě 2018

Také záleží na autosedačkách, při troše dobré vůle a po odzkoušení se dají narvat 3 autosedačky do téměř všech aut. 🙂 My se do Octavie vešli, vajíčko jsem tedy vozila vepředu, pak vzadu 2x Cybex Solution a mezi ně Romer Eclipse, má tvarovanou základnu a pod ní se zapasovaly područky. Jen to zapínání je pomalejší a chce grif. 🙂

raduushka
10. kvě 2018

Máme Kiu Sorento a tam se vejdou- je to takový malý tank s obřím kufrem, takže v klidu 🙂 Akorát přítel má děti dvě, spolu čekáme první, ale pokud budeme chtít další společné, tak nevím kam to čtvrté dítě nacpeme, pak už jedině minibus nebo tak něco :D

lat
autor
10. kvě 2018

@anetka1701 tam se ti vejdou dozadu 3 sedacky vedle sebe??

sonislavab
10. kvě 2018

Jezdíme v nové Octavi, jedno dítě vepředu a já, ač jsem štíhlá, sedím jenom na půl zadku, velice nepohodlně, mezi sedačkama.

lat
autor
10. kvě 2018

Holky moc vsem dekuju za odpovedi,mam co googlit. Probem je samozrejme I finance,takze nove urcite ne. Ted prave mame rodinne mazdu 5, mam sice tu 7 mistnou verzi,ale prijde mi ze vzaduby mam ted mezi sedackama tak 30cm mista,takze tam ani nikdo nesedne ani vajicko ze tam nestrcim.a kdyz bych zvedla jednu sedacku na treti rade,tak zase nemam kam dat kocarek,protoze na tu pulku. Co zbyde z kufruand se mi nevejdestyle,aa miminko do golfek stecit nemuzu.a to nemluvim o tompul ze by sme meli jet treba nekam na vikend😂

pjtjv88
10. kvě 2018

My máme VW Sharan a spokojenost,tři sedačky se nám krásně vejdou. 🙂

anetka1701
10. kvě 2018

@lat vejdou v pohodě 🙂 CX-5. Vejco a dvě velký sedačky.

odula
10. kvě 2018

@zebra2009 to se da u mpv resit sestou sedackou ve treti rade a rakví na střechu. a nebo viano ;)

lat
autor
10. kvě 2018

@anetka1701 ahaaa,ja nemam cx5, ale jen 5,takze uplne jine auto

anetka1701
10. kvě 2018

@lat aha... já se v tom prd vyznám :(

lat
autor
10. kvě 2018

@odula jo viano,to by se mi libilo moc,znami maji a uzasne misto vsude

lat
autor
10. kvě 2018

@anetka1701 to nic,ja uz sem jen doufala ze je nejakky trik jak je tam dostat na kterytebe sem neprisla

zebra2009
10. kvě 2018

@odula
To mě taky napadlo...jen mi to přijde takové zvláštní vozit jedno dítě "v kufru" a vedle mu dát kočár...jako "ideální" pro čtyři děti mi přišel Multivan nebo ještě někdo psal Caddy Maxi...No, vždycky se to musí vyřešit...😉

kyti75
10. kvě 2018

Mame tourana, do octavie se 3 sedacky dozadu nevesly.

jajulin
10. kvě 2018

@zebra2009 máme čtyři děti a jezdíme Zafirou. V plné sestavě jezdíme jen na výlety, dovolené a cca 1x měsíčně na vikend k rodičům. Přes týden se všichni v autě sejdeme výjimečně. A ano, nejstarší dítě sedí v "kufru" a vedle něj je složený hluboký kočárek nebo zavazadla. V případě, že musíme vzít kočárek i zavazadla, máme na střeše hooodne velkou rakev. Před dvěma roky jsme jeli na dovču i s rodiči, takže v autě 4 dospělí, 3 děti, golfky, na střeše v rakvi 4 velké kufry - a všechno Ok🙂. Samozřejmě Multivan je úplně jiná třída, ale vzhledem k té ceně to prostě uděláme tak, abychom se vešli do Zafiry. A kdyby bylo páté dítě, asi by mě situace donutila místo kočárku se spokojit s nositkem🙂.

mpavlinka
10. kvě 2018

Peugeot 5008. Krasne se vejdou. Mame 7 mistnou verzi, jezdime na vylety i s prarodici. Super.

janawaes
11. kvě 2018

Kamarádka má tři děti a pořídili si nějaké americké auto, protože tady se neprodává. Ale kluci už jsou velcí, tak je třeba větší sedačky, takže pak už byl problém je tam dát, zjistím značku auta. A šoupací dveře se mi zdají taky dost praktické.

ojo
11. kvě 2018

já bych doporučila Citroen Berlingo, 3 sedačky naprosto v pohodě, obří kufr a šoupačky mě děsně vyhovovali, nemusela jsem se bát, že děcka odřou někomu auto, když otevírali dveře 🙂 teď čekáme páté a jezdíme v VW Sharanovi, tam se také vejdou 3 sedačky 🙂

letadylkokane
11. kvě 2018

@lat mame VW Sharan a plna spokojenost. Je to sedmimistne auto, sedacky jdou vyndavat a pridavat dle poctu cestujicich. Vysoke, siroke, prostorne.