Autosedačka 0-13kg. Chceme koupit použitou

sovicka_
22. lis 2010

Jasně - nejlepší by bylo, kdyby měl člověk neomezeně peněz a koupil skvělou novou sedačku 🙂

Jenže my čekáme dvojčátka a kromě samotných sedaček chceme koupit i isofixy - a cena poroste. Sedačky máme vybrané Romer Baby Safe, jiné mít nemůžeme kvůli kočárku.

Naše možnosti:
- koupit jetější sedačky za cenu kolem tisícovky za obě. "Jetost" spočívá ve vyšisovanosti nebo odřenosti potahu, jinak sedačky ok. Po dvou majitelích. Nebourané - prý 🙂
- koupit zánovnější sedačky za cenu kolem tří tisíc za obě po jednom majiteli. Vzhledově zcela ok. Nebourané - prý 🙂
- koupit nové sedačky za cenu kolem 5400 za obě.

Rozdíl těch starých a nových je více než 4 tisíce - což je pro nás dost peněz. Za to se dá pořídit už skoro komplet vybavení do dětského pokoje.

Stalo se vám někomu, že jste koupili použitou sedačku, u které se projevila skrytá vada?

janicka006
22. lis 2010

Zrovna jsem se o tom minulý týden bavila s kamarádkou..koupila úplně novou sedajdu,používala jí na dceru i syna a pak když jí prodávala,tak zjistila,že je tam u konstrukce nějaký polystyren a ten je prasklý.....takže i když ona sama věděla,že se sedačkou zacházela tak jak se má a nikdy s ní nebourali,tak prostě chyba tam byla...To je ale riziko každého nákupu od někoho....
Já bych byla pro variantu 2.Po jednom majiteli,pokud možno ještě s dokladem o prodeji.

sovicka_
autor
22. lis 2010

Díky za názor... posouvám výše.
Já si zase říkám, že když už je to po jednom majiteli, tak tu záruku taky nemám.
Ale to, že sedačka může mít vadu už jako nová - a člověk to nepozná, to mě taky napadlo. Nikdy člověk neví, zda se mu do ruky nedostane "nový zmetek".

janicka006
23. lis 2010

@sovicka_ zase třeba my máme holčičku,která už teď klidně může do pokračovací sedajdy,protože na to má váhu a umí sedět.Takže vajíčko jsme využili na cca 7měsíců.....I když vy čekáte dvojčátka,tak to asi takový obříci nebudou...ale kdo ví 😉
No je to fakt těžký.Tak snad se dobře rozhodnete...

kikimaruska
23. lis 2010

Kupovali jsme autosedačku novou 0-13 kg, ale pak jsme měnili kočárek a chtěli větší, takže skoro nové šli na prodej...téměř zcela nové. Chtěla jsem pak ale bezpečnější autosedačku a ta stála nová též kolem 4500 kč 😕 , takže nakonec jsem koupila též již používanou, byla po dvou dětech, bez záručního listu, ale zase vyšla na 1500 kč, vypadala hodně zachovale a problém s ní nebyl jediný. Nakonec jsem ji za těch 1500 opět i prodala a maminky se o ní rvaly 🙂 . Opravdu záleží na solvenstnosti prodávajícího, zda je sedačka ok a odpovídá popsanému stavu. Nejlíp, když si pro ně zajedeš osobně, okoukneš, vyzkoušíš. Kupovala sem pak jetou ještě větší 9-18 kg...vypadala, jak měla...ale při jízdě autem ten plast co je dole jemně cvakal (když v něm nebylo dítko a nebyla zatížena)...dědovi to těžce vadilo (byla to sedačka k prarodičům), takže jsem ji musela nechávat v poloze v leže, aby necvakala. Jsem asi pro po tom prvním majiteli, anebo i po dvou, ale vidět a vyzkoušet 😉 . U vajíčka krom těch šislých nebo trhlých potahů by problém být neměl...jde jen o to, zda opravdu nebyla bouraná a já teda brala vždy po nekuřácích a někdo má podmínku i domácnost bez zvířat...no ale to je opravdu o té důvěrnosti a pravdivosti v informacích od pordávajícího.