Autosedačka 0-15mes VS. 0-4roky

barabbb
1. bře 2019

Hezký den,
řeším koupi autosedačky pro druhé dítko 🙂 Jde mi hlavně o bezpečnostní stránku co se týká rozdílu u vajíčka a verze od narození do 4 let.
Měli jsme u prvního syna vajíčko a teď bych ráda autosedačku s pětibodovými pásy a nejsem si jistá jestli znova koupit vajičko a pak vyšší typ a nebo rovnou do 4 let. Nějak mi nedava smysl, pokud by to bylo bezpečnostně srovnatelné, proč by rovnou všichni nekupovali velikost do 4 let... :roll:
Děkuju moc za názory 🙂

sudylichozrout
1. bře 2019

@barabbb Ahojky, vajicka se delaji prave proto, ze je to pro miminka ta nejbezpecnejsi moznost prepravy v aute. Takze pro novorozence bych jednoznacne volila vajicko 0-9 kg treba od Romer Britax a rozhodne bych neexperimentovala.

lida9
1. bře 2019

a neni lespi si precist nejake nezavisle testy konkretnich sedacek? vetsina lidi kupuje vajicko, no manzel nastudoval, zhodnotil, ze vajicko, ktere by odolalo dostatecne bocnim narazum by stalo kolem 8tis... nakonec jsme vybrali jsme sedacku 0-36kg s vyrazne lepsimi parametry... ale u nas je vajicko proste popularni- hlavne z duvodu, ze je to pohodlne, mimino proste nevyndavas a prenasim s vajickem... my volili radeji kvalitu a mimino vsude vyndavali a prenaseli (a to mam zimni miminko)...

kos_atka
1. bře 2019

Resim totez, na netu je spousta vajicek s velmi dobrymi vysledky crash testu, obvykle se cena pohybuje kolem od 3,5-5tis + pripadne zakladna isofix. Co jsem cetla, vajicko je skutecne nejbezpecnejsi s ohledem na velikost a vetsi sedacky se pro novorozence nedoporucuji SKvele vysledky jsem nasla pro Cybex Aton 5, ktery ma super vysledky i na bocni naraz. DObre vysledky ma i Britax Römer Baby-Safe 2 i-Size, ale mam dojem, ze vychazi draz (taky se tam zas evejdu i vetsi deti snad dele) Ja asi pujdu do toho Cybexu a az prcek vyroste, koupim rovnou tu vyssi kategorii a ne tu mezi

barabbb
autor
1. bře 2019

@kos_atka Super moc děkuji za radu. My mame doma isofix od predchozi sedačky, tak musim zjistit zda by byl kompatibilni a uvidime. Ja měla předtim Recaro Privia a ikdyž byl podle všeho dobry, tak mě hrozně vadilo, že má jen tříbodový pas a synovi proste sklouzaval z ramen. Ted vyšší model ma Britax romer pětibodovy pas a přijde mi to prostě mnohem spolehlivější. Tak z toho důvodu pujdu určitě do toho britaxu.

kos_atka
2. bře 2019

Tak my se dneska jeli podivat a byl nam doporučen Klippan Dinofix s následující řadou (vše má pak navazující základnu) a případně by nám sedělo i na kočár Má spoustu výhod a jelikož je pak i následující sedačka do protisměru, je i dost bezpečný Tak v tom teď mam dobrej guláš :D