Autosedačka 0-18 kg. Máte zkušenost?

apocalypsa
31. črc 2010

Dovoluji si založit nové téma v návaznosti na jiné, které se týkalo výběru vhodné autosedačky, viz. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vyber-au...
Mému 4,5měsíčnímu synovi začíná být malá autosedačka-skořepina. Potřebuji pro něj co nejdříve pořídit sedačku novou, ale protože ještě sám nesedí a ani nemá 9 kg, nemohu mu pořídit sedačku z kategorie 9-18 nebo 9-25 nebo 9-36. Musím prý tedy zvolit mezistupeň, což je kategorie 0-18. Vesměs jsem na internetu našla ne příliš lichotivá hodnocení této kategorie. Moc prosím o vaše zkušenosti s autosedačkami v této kategorii. Prosím o doporučení konkrétních autosedaček. Předem díky! 🙂

musko
1. srp 2010

apokacypsa - ako spme Ti už písali v povodnej téme - dieta do sedačky 9-18 má byt staršie a hlavne musí samé sediet.A hodnotenia - musíš počítat s tým, že čím vačší váhový rozptyl - tým vačšie riziko. Ale šla by som do overenej značky, ktorá má pravidele dobré hodnotenia v nezávislých testoch - ja by som si kúpila Romer Britax 0-18 kg - je atm pomer cena!'/výkon/bezpečnost jedna z najlepších.

apocalypsa
autor
1. srp 2010

@musko: jo jo, tohle všechnouž mi je známo. Založila jsem tuhle diskuzi spíš se záměrem získat tipy již na konkrétní sedačky. Sedačky Römer, resp. Britax jsou zatím mými favority. Na jiných diskuzích tady na koníkovi jsem ale třeba vyčetla, že mají málo prostoru na nožičky. Jasně, že jim usím vyzkoušet přímo s prckem, ale chci ještě nasbírat reálné informace, než půjdu do obchodu 😅

@pett7: díky za odkaz, tuhle a i další o autosedačkách už mám pročtené 😉

apocalypsa
autor
2. srp 2010

Prosím o váš názor na následující 4 autosedačky: Britax first class, Jané racing team, Inglesina marco polo, Concord ultimax. Která je nejlepší - nejbezpečnější?

miona
2. srp 2010

Apocalypso, měli jsme obdobný problém, sedačku 0-18 jsme kupovali už když malýmu byly asi 4 měsíce (měli jsme předtím vajíčko od Jané Strata myslím a ta mu byla těžce malá)..ostatní sedačky co píšeš neznám, máme Britax first class a můžu jenom doporučit. Je jedna z těch bezpečnějších (najdi si na webu testy - tam prošla velmi dobře)..je hlavně dostatečně prostorná, pohodlná, polohovatelná na spaní..teď v létě se v ní malej ani moc nepotil, potah je samo pratelný. Máme ji už cca rok, malej má teď 13 kg a krásně si v ní hoví. Takže z osobní zkušenosti doporučuji.

apocalypsa
autor
2. srp 2010

@miona - díky za tip! Bez mučení přiznávám, že ji zatím preferuji. Britax zatím vede 😉
Ale už jsem zkoukla i tu Jané, je taky super a navíc firma, která je vyrábí, má vlastní testování, což se mi líbí. Schválně si je všechny prolustruji v těch testech, jak jsi psala.

lamarika
2. srp 2010

@apocalypsa tady máš ještě jeden tip na zkouknutí: http://www.babystyle.cz/autosedacky-recaro/reca.... My ji máme a zatím maximální spokojenost.

apocalypsa
autor
2. srp 2010

@lamarika - a máte jané nebo britax? Díky za odkaz, jdu to prostudovat 😉

apocalypsa
autor
2. srp 2010

@lamarika - aha, tak po rozkliku mi to je jasné, že se nejedná od britax ani jané 🙂
Ale já potřebuji sedačku 0-18, ta Recaro je 9-18 kg - malýmu jsou 4,5 měsíce, chci ho vozit co nejdnéle v protisměru a hlavně ještě nesedí.

lamarika
2. srp 2010

@apocalypsa tak to jsem ti moc nepomohla. . .

lamarika
2. srp 2010

@apocalypsa ještě tyhle jsou v rozmezí jaký by jsi chtěla http://www.babystyle.cz/autosedacky-bebe-confor.... Jinak já bych hlasovala pro ty Britaxi

apocalypsa
autor
2. srp 2010

@lamarika - díky za tip. Už jsem na ni taky koukala, moc se mi líbila - ale bojím se toho doporučení "používat od 6 měsíců". Jiřika možná ještě chvíli ve skořepině udržím, ale do 6 měsíců určitě ne. Zatím stále vyhrává Britax 😀

collette
3. srp 2010

@apocalypsa co myslíš tím, že mu začíná být malá? Pokud mu jen přečuhují nožičky, tak je to ještě OK, problém je hlavička...

apocalypsa
autor
3. srp 2010

@collette - nad nožičkami se už ani nepozastavuji, má je dlouhé, ale stále pokrčené, hoví si. Hlavička mu bude brzy přečuhovat, ale není to ještě tak tragické, chybí mu do okraje asi tři nebo čtyři centimetry. Ale nejhorší je to s pásy, stahují ho dolů, má je už pod úrovní ramen, spíš na lopatkách. U sedačky jsou na pásy jen dvě polohy, ale je to málo, potřebovala bych je posunout aspoňo 5 cm výše a kuchat sedačku se mi tedy fakt nechce 🙂 No a poslední detail - malej je bucánek a na to, že je léto a nosí minimum oblečení, tak je tam nepříjemně stísněný. Je to autosedačka od kočárku, jak jsem až tady na diskuzích pochopila, kvalita bude nulová. Než jsem se začala pídit po nové autosedačce, netušila jsem ani, co všechno od ní očekávat a že existují nějaké testy sedaček. Respektive povědomí jsem měla, ale brala jsem jako hotovou věc, že takový předmět, jako je autosedačka, musí být automaticky kvalitní. Hm, chyba lávky ...Takže i z důvodu obav z kvality stávající sedačky bych ráda koupila novou. Malej stejně jetě dlouho sedět nebude, takže budeme muset koupit sedačku v kategorii 0-18, tak už je jedno, jestli ji koupím teď nebo za měsíc. Bezpečnost je přednější, takže proto bych ráda co nejdříve ... 😉

collette
3. srp 2010

@apocalypsa no to teda potěš ☹ co máte za autosedačku? podle toho, co píšeš, musí být teda fakt děsně malá. My máme Peg-Pérego, taky ke kočárku, a je dost velkorysá. Taky teda teď přesedláváme na větší, ale proto, že malý už sedí a vajíčko ho přestává bavit. I když teda váhově budeme na hraně, má necelých 9 kg. Ale kupujeme Romer a ten se dá dobře utáhnout. fakt je, že jsem někde slyšela, že ty slučované kategorie nejsou nic moc ☹ možná by stálo za to, pouvažovat o větším vajíčku...

apocalypsa
autor
3. srp 2010

@collette máme obyč kočárek Baby smile http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb.... Kupovali jsme ho s tím, že mi poslouží na léto a možná na zimu sporťák a nakonec jsem ráda, že jsem koupili jen obyč. V hluboké korbě malému chybí sotva pár cm, takže nejpozději na přelomu srpna a září přesedláme na sporťák. No a s příchodem prvního sluníčka koupíme na jaře slušivé golfky nebo jiný,l ehčí sporťák, který už by mi posloužil trochu déle. On ten náš bucánek má sice 4,5 měsíce, ale téměř 8 kg a 70 cm. Závidím maminkám, které mohou svoje miláčky vozit ještě v roce ve vajíčku 😀
Vzhledem k tomu, že má předpoklady být velký (byl velký už u porodu - 4,16 kg a 53 cm a manža má bezmála 2 metry), tak ani neuvažuji o větším vajíčku, ikdyž původně jsem to tak chtěla. Není sice podmínka, že bude růst i nadále tak rychle, ale nerada bych se dopracovala toho, že třeba po novém roce budu kupovat další sedačku. Vím, že nejsou tyhle hybridy několika velikostí v top žebříčku na prvních místech, ale třeba právě ten Britax a Jané by snad měly být kvalitní. Nejdřív jsem koukala na Chicco a nějaké další sedačky v nižších cenových realích, aleuž mne to pustilo. Sice nejezdíme denně nebo velké dálky, ale i na cestě na nákup dovedlejšího města tě může něco potkat. Brr, na to ani nemyslet 😖

apocalypsa
autor
3. srp 2010

@collette - vlastně jsem kupovala tu trojkombinaci s tím, že budu moct vozit autosedačku na podvozku kočárku ... jak hluboce jsem se mýlila, nepoužili jsme ji takhle ani jednou. Ale žádný učený z nebe nespadl a chybama se člověk učí 🙂

lamarika
3. srp 2010

@apocalypsa jen tě chci trochu uklidnit 😉 Syn měl při narození 4,5kg a 53cm. Ve 4 měsících měl 9,2kg a 66cm. A teď v 15 měsících má jen 12kg a 81 cm. Ono se to na čas stopne a zase za chvilku rozjede. My jsme právě taky syna dávali asi okolo 6. měsíce do velký autosedačky, protože už jsme mu nemohli zapnout pásy. . . Koupili jsme ale klasickou a tu jsme polohovaly. Nevím jestli je to takhle u všech, ale u tý Recaro jde dát poměrně hodně do lehu a díky tomu, že má zmenšovací vložku, tam byl jak ulitej.

apocalypsa
autor
3. srp 2010

@lamarika - můžu poprosit o odkaz na tu sedačku, co máte? Nebráním se čemukoli 🙂

lamarika
3. srp 2010

@apocalypsa Už jsem ti ji posílala prve 😉 Ale právě, že má rozmězí 9-18 a né těch 0-18. Je to už "velká"autosedačka 😉

collette
3. srp 2010

@apocalypsa No, my máme dlouhána - 75 cm a 8,5 kg 🙂 Tvoje argumenty plně chápu. Drže se toho Romera - nedělají nic jiného, takže sedačky umí, a testy také mají asi nejlepší.

My to naopak využili zcela - vždycky, když jsme někam jeli, sedačka byla na podvozku. V ruce jsme ji nesli jen z porodnice, a to proto, že manžel měl pocit, že to není potřeba (podvozek extra pod sedačku jsem si musela prosadit), ale asi v půli cesty změnil názor 😀

Jinak v neděli jsem viděla, jak naší sousedce přijeli mladí ukázato nové auto. Pobíhali okolo a pochvalovali si, jak zní motor a jakej to má kufr a jak to není moc rezavé. Pak nasedli a jeli. Přičemž tatínek seděl v zadu a zhruba 4 měsíční dítě držel na klíně 😠 Auto si koupí, ale tu tisícovku do autosedačky už neinvestují. Lepší levná nebo z druhé ruky, než žádná. Úplně mě mrazilo. No, fakt je, že intelektu je v té rodině poskrovnu 🙄

apocalypsa
autor
3. srp 2010

@lamarika už si to uvědomuji, odepisovala jsem ti. Jak projíždím více diskuzí, tak mi to uniklo. Omlouvám se.

lamarika
3. srp 2010

@apocalypsa v poho 😉

apocalypsa
autor
3. srp 2010

@collette to je jak vyprávění z jiné doby. Vždycky si vzpomenu na tu šílenou reklamu "nemyslíš, zaplatíš" ve verzi s miminkem ☹ Jak může mít někdo takové uvažování? Pro mě nepochopitelné!
Jinak souhlasím, Britaxem nic nezkazím. Teď už jen přesvědčit manžela. Žije v utkvělé představě, že když vyrábí i autosedačky do dvou tisíc, tak není třeba pořizovat dražší. Bude mne to sice stát spoustu nervů, ale "utluču" ho argumenty. Není škudlil a nechce v žádném případě riskovat zdraví našeho mrňouska, ale neleží v internetových diskuzích a recenzích autosedaček tak jako já 😀

coko.joko
3. srp 2010

Ahoj holky,tak vas chci taky uklidnit,protoze my mame 70cm a 7,5kg takze budte v klidu......nam vajicko bude taky za chvilku male jeste v tom je ta kojenecka vlozka,ktera pujde ven,ale uz jsem byla koupit i vetsi sedacku Maxi Cosi Tobi a myslim si ,ze je super........

apocalypsa
autor
3. srp 2010

@coko.joko dívala jsem se do tvého profilu, máš ještě maličkého kloučka. To ho chceš dávat do Maxi Cosi? Nemám to z vlastní hlavy, ale díky těmhle diskuzím vím, že dítě min. do 9 měsíců nebo ještě lépe do roka by mělo jezdit v autě v protisměru, protože nemá pevné krční svalstvo a při případném čelním nárazu jsou následky daleko horší, než když je v protisměru, protože v tom případě se prcek jakoby zamáčkne do sedačky a nehrozí mu prakticky žádná újma. Když je po směru, tak se vychýlí při nárazu dopředu hlava ... Hranice 9 kg není podmínka pro nájkup sedačky od 9 kg. Dítě by správně mělo do takové sedačky už i samo sedět, tedy pokud ta sedačka není aspoň polohovatelná do pololehu jako je vajíčko. To není kritika, jen jsem si dovolila opakovat, co jsem tady vyčetla. 🙂

coko.joko
3. srp 2010

@apocalypsa ,ja nehodlam dat ted uz prcka do te sedacky to je brzo,jen jsem napsala,ze je taky velky...jinak pokud mu bude a nebude mu precuhovat hlavicka tak v ni bude....... 😵 😵 ale nazory si rada vyslechnu a hlavne zase budu chytrejsi...je to lepsi..... 🙂

apocalypsa
autor
3. srp 2010

@coko.joko tak to jsem ráda, že to tekhle bereš 😉

coko.joko
3. srp 2010

@apocalypsa ,od toho jsou tady ty diskuze a diskutuje se o tom 😀

pett7
3. srp 2010

@apocalypsa dneska jsem viděla v obchodě tu britaxku first class a vypadá dobře 🙂 navíc ji využiješ do 18kg
my půjdem nakonec taky do britaxu,ale evolvy 9-36, malý je obr na kategorii 9-18 ☹ ☹ dlouho by nám nevydržela už tak mi tam připadal narvaný