Autosedačka 0 - 18kg. Jakou značku?

pomfrita
19. únor 2008

Ahojda maminy, máte někdo sedačku 0 - 18 kg ? Pravděpodobně jí budeme kupovat, ale zatím nejsme rozhodnuti, jakou značku... 😒
Původně jsem chtěla 9 - 18kg, ale náš "prďola" je obr a vajíčko ho tlačí, ale sedět ještě neumí ani náhodou a taky jsem slyšela, že sedačky 9 - 18kg jsou až od 9měsíců - neumím si představit, že se ve vejci bude tísnit ještě 4 měsíce....
Tak jestli někdo máte s touto saedačkou zkušenosti - napište, prosím - předem díky za tipy

PS: hledala jsem to ve vyhledávači, ale nenašla jsem nic, co jsem potřebovala... 🙄

kacka79
19. únor 2008

Ahojky, já jsem teda teď koupila tu 9-18, ale můj prďola má skoro 10 kg a už sedí pěkně...ale jinak je na 100% lepší ta co píšeš od narození - ono to nezáleří na věku, ale na tom jestli už mimi umí sedět..Taky závidím kamarádkám, které mají dítě ve vajíčku do roka a půl 😝 My máme od 7 měs velkou

kacka79
19. únor 2008

Ještě jsem Ti zapoměla napsat ty značky - hodně dobrá 0-18 je concord ultimate, ale je dost drahá, stojí kolem 7 tis, potom se nám hodně líbila jané - ta stála myslím nějak kolem 3000 tis

pomfrita
autor
19. únor 2008

kači, takže sedačka 9-18 je pro děti, co už umí sedět? všude ale píšou, že až od 9 měsíců...proto jsem chtěla tu od 0 do 18kg - ale nejsem si jistá, jestli jsou bezpečné a kvalitní - není na ně moc krash testů...a ani jich moc neexistuje, tak nevím...
a vy teda máte velkou od té doby, co filípek sedí?a jakou máte značku? 😎

navi
19. únor 2008

ahojky my jsme měli stejný problém, obříka co nesedí, ale do vajíčka se nevejde. Vybrali jsme tuhle, dá se jak proti směru jízdy i po směru a skoro do lehu. Ty sedačky 9-18kg se dají polohovat strašně málo a na nás to je brzo, nesedíme ještě teď 😅
http://www.prejetesi.cz/levny/concord-ultimax-a...

kasli
19. únor 2008

Ahojky tak mi právě řešíme stejný problém, ale zatím nás zachránila kamarádka, co nám půjčila větší vajíčko než je to naše! 🙂Prďola už má 7 kg, takže typuj,i že do 9 měsíců nám vajíčko stačit nebude! Ale ptali jsme se v prodejnách a tam nám bylo řečeno, že podmínkou je aby děti měli těch 9 kg a uměli sedět a to jestli jim je 9m nehraje roli 😉

Jinak sedačku 0-18kg dělá ještě Chicco, ale ta mi příjde hrozně nestabilním i když kamarádka je s ní spokojená a pak ještě tenhle typ má Bébé Comfort, ta se nám líbila, ale zase má pohyblivé bočnice co se dají seštimovat, ale přišlo mi, že to je spíš na vadu jelikož to moc nedrželo!!

kasli
19. únor 2008
navi
19. únor 2008

no pohyblivé bočnice bych na vadu viděla i já, přijde mi to, že by se při nárazu mohla ta sedačka rozletět a nesplnit tak to co má. Ale nevím, možná je to jen můj pocit 😉
Jinak těch 9m se uvádí asi s tím, že kolem tohodle věku si děti sami sedají a teprve pak je pro ně ta sedačka vhodná, dřív ne.

pipisek
19. únor 2008

ahoj holky
naší malé je skoro 7 měs., nesedí, obr není a stejně je v tom vajíčku narvaná, líbila se mi tahle autosedačka, naživo jsem ji neviděla a zdá se mi "podezřele levná" 😉
nemáte ji náhodou některá? případně prosím o reference, dík 😀

http://www.detskezbozi.com/inshop/autosedacky/0...

kacka79
20. únor 2008

Ahojky, my máme maxi cosi toby / teda myslim../ vyšla v crash testech dobře, pak hodně doporučují recaro..ty dělaj i normoš sedačky do auta, těm bych taky věřila..jinak ta naše 9-18 má jen 2 polohy, což je pro nesedící mimčo málo..

kacka79
20. únor 2008

Tak ta sedačk aje pěkná pipisek, ale víš jak to je.. u značkového zboží platíš za značku, takže se mi nezdá to že je levná podezřelé.. ale na druhou stranu si takovýhle firmy asi nenechávají dělat zmíněné crash testy, je to dost drahý... my tím, že jezdíme autem opravdu denně někam na výlet nebo za kámošema mimčama, bylo pro mě bezpečí priorita, takže jsem vybírala nějakou na který ty testy jsou..měla jsem již 3 nehody - ani jednu mou vinou - ještě bez mimča a vím co to z auta udělá za šrot.. takže bych určitě na sedačce nešetřila..

pipisek
20. únor 2008

kacka79 dík,
no cam-neonato až tak neznámá značka není, ale já od nich znám spíš přebalovací pilty, podložky, jídelní židličky, ohrádky apod.
že dělají autosedačky jsem netušila....no uvidíme, zajdeme někam do obchodu a necháme si poradit a vysvětlit. proč jich vyrábějí tolik???? 😀

sakura77
20. únor 2008

my sme tiez kupovali ked mal maly okolo 4mesiacov,preto sa mi vajicko zdalo uz zbytocne a kedze este nesedel,rozhodli sme sa pre 0-18kg,mame Renolux,ma tri polohy,co je fajn aj pre take male babo,hlavne ked tam zaspi,a da sa dat do protismeru.