Autosedačka 15-36 kg. Jen na váhu nebo i na výšku?

zuzu99
21. led 2020

Dobry den, jak je to s autosedackami 15-36 kg jen na vahu nebo i na vysku?

makronka222
21. led 2020

Ty sedacky jsou preci polohovaci, rostou s ditetem... nebo jak to myslis? Podivej se treba na video od Cybex Pallas nebo Cybex Solution 15-36kg a zjisti si co vsechno ta sedacka ma. Treba tam najdes odpoved.

zuzu99
autor
21. led 2020

myslim to tak, ze kdyz dite ma 17 kg ale meri treba 104cm tak jestli muze mit tu sedecku jestli to je i na vysku, dekuji kouknu na video

verionka
21. led 2020

Myslím, že když jsem to hledala, našla jsem většinou něco okolo 105 cm, aby už dobře seděla hlavova operka a pas aby nešel přes krk... 😉

jaja01k
21. led 2020

Chce to vyzkoušet, každá značka může vyhovovat jinak. My máme Britax Romer, kluci do nich šli, když měli cca 105 cm a 15 kg, a to jsem si říkala, že pro menší dítě by nebyla.

j.a.n.i
22. led 2020

@zuzu99 oficiálně jen na vahu, realne je potreba i nejaka vyska, jinak jde pas pres krk, ta muze byt u kazde sedacky trochu jina, ale tech 104 by bylo tak na hrane.

barus18
17. únor 2020

Podle nové normy se mají autosedacky znacit uz jenom podle výšky, nikoliv podle vahy, (ted v tom bude par let pěkný guláš, protoze se budou pouzivat obe znaceni) takze urcite pohledejte i tu výšku a idealne nekde zkusit (ale my jsme taky sedacku koupili "naslepo" po netu).