Autosedačka 15-36kg Isofix i pásy, 5bod. zapínací pás. Poradíte?

zvedavec2
15. led 2020

Prosim o zkusenosti - rady
Hledam autosedacku pro 4,5 leteho. Potrebuji, aby byla moznost pripinani na isofix i na pasy (neni tomu tak vzdy, nase soucasna, mensi, je jen na isofix) a hlavne, aby mela svuj 5bodovy zapinaci pas.
Co projizdim, tak nachazim napr Britax na iso i na pasy, ale jen v te mensi vahove kategorii. V te vyssi uz zase obvykle neni 5bod pas a zapina se to tim normalnim 3bodovym pasem v aute (cybex, britax).
Verim, ze takova existuje, jen ji neumim najit. Poradte! Dekuji

leniczka23
15. led 2020

@zvedavec2 kategorie 15-36 neni zadna sedacka s petibodem. Ale doporucim ti pridavny pas belt up . Mrkni na net.

zvedavec2
autor
15. led 2020

@leniczka23 koukam, to je super tip. Dekuji.
A existuji tedy alespon nejake 9-36kg sedacky isofix i na pas? Diky!

leniczka23
15. led 2020

@zvedavec2 Existuji, ale zklamu te tim, ze az dite dosahne 18kg stejne uz se ten petibod musi vytahnout a funguji uplne stejne jako klasicke 15-36. A ja ty zdvojene a ztrojene vahove kategorie nedoporucuju, vzdy bude vic bezpecnejsi jednotna vahova kategorie. Tedy 9-18 zvlast a 15-36 zvlast.

zvedavec2
autor
15. led 2020

@leniczka23 jsi zlata! Ja to o tech zdvojenych kategoriich cetla, takze proto primarne chtela 15-36. Jemu je sice 4,5 ale ma 14,5 kg a 102cm. Takze ta co ma 9-18 mu jeste drzi. Chtela jsem ho ale dat do vetsi a jeho uvolnit pro dceru, mladsi. Ale kdyz 15kg+ nema 5bod, do toho nejdu. Diky!

martulka6188
15. led 2020

Petibod do 25 kg je u joie bold a reemy fix. Obe jsou ale kategorie 9-36 kg. Jak je to s upinanim ted nevim.

sabca21
15. led 2020

@leniczka23 souhlasim s tim, ze je lepsi mit kazdou vahovou kategorii zvlast, s temi pasy je to pak blby, ale i tak je to bezpecne, jinak na netu v obchode detsky ruzek maji velky vyber a pomuzou i v kamenem obchode, taky zalezi jaka cenova kategorie vam vyhovuje

jolana24
15. led 2020

Ještě Klippan Triofix 9-36 má 5-ti bod do 25kg

leniczka23
15. led 2020

@sabca21 jojo tp ja netvrdim ze kdyz koupis zdvojenou vahovku chces dite zabit..ale.proste vzdy bude lepe vychazet zvlast..a to je treba pro me rozhodujici.
@zvedavec2 nemas vubec zac a jestli muzi doporucit tak Romer nebo Cybex..ted spis Romer dela perfektni 15-36. At dobre vyberes😊

barchen
15. led 2020

@zvedavec2 Mrkni na tu Reemy fix 9-36 kg. Také pětibod i tříbod, isofix, jediné, co nevím určitě, jestli je i na pás. Někdo tady v nějaké diskuzi již psal, že prý lze i bez isofixu ale já ji ještě nezkoušela upevňovat pouze na pás, máme ji také. Nebo se zeptej přímo vývojáře této sedačky, je to Čech, tady je diskuze k tomu: https://www.modrykonik.cz/forum/do-auta/autosedacka-reemy-fix-9-36-kg-2/ Jinak kategorie 9-18 bude zřejmě pomalu ustupovat, nám třeba vůbec nevyhovuje, děti z vajíčka jdou do iZi modular sedačky a tím pádem je kategorie 9-18 pro nás pasé. Žádná nám neseděla, ani ty nejlepší značky.

zvedavec2
autor
15. led 2020

@barchen skvely tio, diky! V rychlosti prohlizim tu diskusi a presne je to co hledam! Zlata, dekuji. MK je mnohdy slepicarna, ale diky holkam jako vy jsou tady nezaplatitelne rady, co usetri cas a energii. Diky moc.
@leniczka23
@jolana24

zvedavec2
autor
15. led 2020

@sabca21 cena nerozhoduje. Do detskeho ruzku jsem volala, ochotni, ale holky tady poradily lepe 😉 bydlim v centru a nic kamenneho blizko neni a s 2 detmi na vypravu na blind to neni ideal.

barchen
15. led 2020

@zvedavec2 Rádo se stalo. Tu "omáčku" v té diskuzi ignoruj ale podstatné info tam je. A ten chlápek tam, pokud to na MK nevzdal, určitě rád odpoví na dotaz. Kvůli mě natočil krátke video, jak se poprat s tím potahem.

puhelin
15. led 2020

Doporucuju take Klippan Triofix. Zatim v ni dcera jezdi v protismeru.

sabca21
21. led 2020

@zvedavec2 tak praxe je praxe, to je jasny...a 100 lidí, 100 názorů, ještě že jsou ty diskuze

biton
3. únor 2021

@zvedavec2 dobrý den, mohu se zeptat, jakou autosedačku jste vybrala? Také právě vybírám novou sedačku pro 4,5lete dítě, které váží cca 17kg a měří lehce nad 100cm. Chtěla jsem také 5-bodovy pás a to je u některých autosedaček 9-36kg. A narazila jsem na značky ZOPA a Joie.

jolana24
3. únor 2021

@biton Zopa nemá 5-ti bod déle než do 18 kg. 4,5letýmu dítěti by klidně stačila už sedačka 15-36 kg. Pro svůj klid bych dokoupila přídavný pás

biton
3. únor 2021

@jolana24 děkuji...oni právě u té ZOPY Carrera nepíšou do kdy je 5 bodový pás. Možná žiju v mylné představě, ale myslela jsem, že ten 5 bodový pás je pro dítě bezpečnější a proto jsem ho chtěla co nejdéle. A než docílí dítě 25kg tak to bude konkrétně u nás ještě na hodně dlouho.

jolana24
3. únor 2021

@biton Všechny sedačky, u kterých to není vyloženě napsaný, mají 5-ti bod do 18kg. Ty pásy taky většinou nebývají jen do 25kg, ale taky do 120 cm a to děti mívají bohužel dřív než 25kg. No bezpečnější... tam jde spíš o to, aby se dítě z autopásu nevyvlékalo. A to by zajistil ten přídavný pás

biton
3. únor 2021

@jolana24 děkuji...jste moc hodná..ještě se na ty autosedačky podívám...mohu se ještě zeptat? Jakou by jste Vy doporučila? Spíše pro hubenější dítě... děkuji

jolana24
3. únor 2021

@biton Za mě je super Klippan Wego nebo Cybex Z i-fix. Syn má 115cm a 18 kg a Klippan Wego mu dobře sedí. Tyhle dvě jsou ty rostoucí i do stran. Líp se přizpůsobí menším dětem a zároveň pak dlouho vydrží

biton
3. únor 2021

@jolana24 děkuji...kouknu se na ně 🙂