Do auta
rasha
15. led 2013

Autosedačka 4Baby Voyager 9-36 kg, máte zkušenost?

Máte někdo zkušenosti s touto autosedačkou?Malá má 14 kg a nikde se nemůžu dočíst,od kdy lze používat pouze podsedák samostatně? Je to od 15kg nebo je tam nějaká jiná podmínka?Díky za každou radu.
berenika39
15. led 2013
Jen cituji:
„Přepravu dětí ve vozidle upravuje § 6 odstavce 1 zákona číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů. Dítě musí být ve vozidle přepravováno v autosedačce, pokud je jeho tělesná hmotnost nižší než 36 kg a tělesná výška menší než 150 cm. Od váhy 25 kg přichází v úvahu jeden druh zádržného systému – zvýšené sedadlo (podsedák), které je používáno spolu s tříbodovým bezpečnostním pásem vozidla."

Podsedák je strašně nebezpečý u malých dětí, kterým tak pás vede po krkem, i při malém nárazu dítě může zranit, v horším případě uškrtit. Navíc úpln chybí bočí ochrana. Dítě vlastní vahou letí dopředu. Jestli nemáte problém se třemi seačkami na zadním sedadle, tak podsedák je to poslední, co by dítě ochránilo. A můžeš jet kousek, opatrně, najde se nějaký blbec, který to do vás napálí a podseák nepomůže, naopak, ublíží.

Začni psát odpověď...

Odešli