Autosedačka 9-18kg. Proti i posměru bez isofixu. Máte takovou?

nikki_a_terka
3. pro 2020

Zdravím, potřebovala bych poradit. Na trhu je tolik sedaček, že nevím, kterou vybrat.
Mám představu o sedačce, která jde do auta jak proti tak po směru a bez isofixu. Ten v žádném autě nemáme.
Nemáte některá s takovou sedačkou zkušenost? Díky 😊

andelka
3. pro 2020

Na jak staré dítě? My taky nemáme Isofix, a máme Joie stages. Je do 25 kg. Pro nejmenší děti má přídavnou vložku. My jsme ji kupovali až pro 15 měsíční dítě, takže používáme už bez ní. Je mu teď 22 měsíců a jezdí stále v protisměru.

pe_tu_ss_ka
3. pro 2020

@nikki_a_terka zkuste se tady podívat do poradny o autosedačkach.. chce to zohlednit auto i proporce dítěte, doporučuje se vyzkoušet, jak sedne dítěti a do auta. My máme čistý protisměr do 25kg (axkid minikid).

zelenaesmolda
3. pro 2020

@nikki_a_terka
Fb skupina deti proti smeru nebo tady na MK je poradna autosedacek.

jolana24
4. pro 2020

Záleží na autě a mírách dítěte. Z těch levnějších je super Joie Steadi nebo Stages

nikki_a_terka
autor
4. pro 2020

Děkuji za reakce, nakonec jsem našla Maxi-Cosi opal. Ale už není skoro nikde dostupný :D hledám nějakou do 18 kg

zelenaesmolda
4. pro 2020

@nikki_a_terka
co axkid minikid?ten je protismerny do 25kg dokonce

veroniquecz
4. pro 2020

@nikki_a_terka a proč jen do 18 kg? 🤔

jolana24
4. pro 2020

@nikki_a_terka Fakt koukni na Joie steadi. Zrovna Opal nemá skoro žádnou boční ochranu

klecanda
5. pro 2020

Mame joie steadi, jde dát po i proti, pouta se na pásy a je do 18kg 🙂 kupovali jsme ji až v roce a půl syna, teď má 2 a čtvrt a stále je v protisměru 🙂

j.a.n.i
20. pro 2020

@veroniquecz no, treba protoze ma male auto nebo drobne deti. Takove fakt nebudou do 25kg jezdit v protismeru.

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i Co máš proti protisměru? Když se ti ty sedačky nelíbí, tak to aspoň nerozmlouvej ostatním

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 Ja proti nemu nic nemam, me se jen nelibi to bezhlave prosazovani protismerne sedacky do 25kg a naznacovani, ze ten kdo dite nevozi do 25kg protismerne, tak ho desne ohrozuje.

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i Ale ono to ani není tak o tom, že to dítě nutně musí jezdit do 25 kg v protisměru. Je to omezený i výškou. Takže sedačka do 25 kg může být klidně jen do 18 kg a 120cm.

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 No, tak proč ji kupovat, pokud ji podle rustu deti nebudu potrebovat a mam treba male auto.

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i Podle kil jí třeba potřebovat nebudeš, podle výšky ale třeba ano

elencze
20. pro 2020

Pokud vím, tak otočné jsou jen s isofixem

elencze
20. pro 2020

omlouvám se, já to pochopila jako otočnou, že se dá natočit při nastupováí apod., ty jsou opravdu jen na isofix, jinak v i protisměru jízdy jdou joie.

zelenaesmolda
20. pro 2020

@j.a.n.i
Vsak ale ohrozuje kdyz nevozi v protismeru jak dlouho muze

j.a.n.i
20. pro 2020

@zelenaesmolda A proc tedy nejezdi v protisměru i dospeli?

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 Tak ja treba ne a takovych muze byt vic, takze je rozumnejsi koupit mensi, ktera alebude do auta pasovat, nez trvat na sedacce do 25kg, kterou tam rozumne nenacpu.

xxx3d
20. pro 2020

My jsme měli Doona plus, je od narození do 13kg, připoutat se dá i pásy, není třeba isofix, ale s ním je to pohodlnější, nicméně... vřele doporučuji. Bylo to skvělý, malej ji měl do dvou let, mohl by v ní být klidně i dýl, ale dostali jsme novou už je ve směru jízdy darem, takže jsme Doonu prodali.

https://www.pinkorblue.cz/doona-plus-s-integrov...

puhelin
20. pro 2020

@j.a.n.i Jo, to by se mohlo zavest. Ze bychom ridili a divali se zrcatkem, co mame za zady. Genialni.

zelenaesmolda
20. pro 2020

@j.a.n.i
Tuhle otazku nemyslis vazne,ze ne?

xxx3d
20. pro 2020

@j.a.n.i hele, není to bezhlavé, je to kvůli prokázanému, bezpečí dítěte do čtyř let věku, při nárazu. Nikdo nechce havarovat, nicméně když vyjedu, to nebezpečí tady je vždy a ukaž mi rodiče, který si řekne, no a co?...Někde jsem četla, že jakákoliv sedačka proti směru je lepší, než nejlepší sedačku po směru jízdy.

elencze
20. pro 2020

@j.a.n.i tak statistiky jasně říkají, že i pro dospělé jsou v případě nehody ve vlaku a v autobuse nejbezpečnější sedačky proti směru jízdy a uprostřed vozidla. Dokonce i některé aerolinky kvůli bezpečnosti uvažovaly o tom, že budou instalovat sedadla jen takto, i když tam mi to už vzhledem k fatálnosti případné nehody přijde zbytečné. A jinak máš samozřejmě pravdu, že je to i o autu a konzistenci daného dítěte, ale jelikož nikdo neví, jaké auto a dítě zakladatelka má, tak odpovídáme obecně, kdy je protisměr prostě nejbezpečnější co nejdéle.