Autosedačka 9-36 - můžeme ji pořídit jako tu první?

nonfood
20. únor 2019

Dobrý den maminky. Chci se zeptat, je lepší koupit autosedačku 9-18, nebo můžu i hned rovnou 9-36?? A máte zkušenosti s Britax Römer? Děkuji za odpověď.

petronilkaa
21. únor 2019

@j.a.n.i Asi je to naprosto nepochopitelné, takže znovu, asi počtvrté... Já ji nepásala, ale kamarádka, která s tím měla zkušenost.. Dcera splňovala váhovou kategorii, sedačka byla docela starý model, takže možná nějaká, která ještě neměla vychytané mouchy.. I když se tam nasunul pultík bez dítěte, pultík nedolehl až k zádům sedačky - snad to popisuji dobře.. A co si pamatuju, stejně tak to měla sestra u pultíkových sedaček pro synovce cca 11 let zpátky.. Takže asi nějaká starší generace sedaček. A dcera byla a je dlouhá, ale strašně hubená.. Nevím jaké jsou pultíkové sedačky teď, prostě jsem věděla, že pultíkovou pro dceru nechci, pás je pás.. A protože každé dítě je jiné, vyhovuje mu i jiná sedačka.. I každý dospělý je jiný.. Třeba mě by taky nelákalo mít přiražen na břichu pultík, ale radši bych věřila 5. bodovému pásu, ale někomu to možná přijde lepší. O tom jsou tyto diskuze, vyjádřím názor či zkušenost.. Ale opravdu už s touto diskuzí končím. Řekla jsem myslím vše už několikrát a dost jasně.. Takže krásný den všem 🙂

gruyerre
21. únor 2019

Když jsem se rozhodovala, jakou sedačku koupit, tak jsem toho dost pročetla a vycetla jsem, že při testech čelního nárazu s částečným prekryvem figurina ze spousty autosedaček s pultikem vyklouzla a narazila hlavou do stropu auta.
Upozorňuji všechny milovnice pultikovych sedaček, že se nechci hádat a jen píšu, co jsem četla a viděla na videu a můj názor teda je, že lepší je petibodovy pás 🙂

montyjack
21. únor 2019

@gruyerre My tedy mame pultik pro jizdu po smeru, ale pocitam se tam i s tim 5ti bodovym pasem. Priznam se, ze jsem vsechny videla takhle, samotny pultik bez tech pasu mi prijde dost divny...

elencze
21. únor 2019

@gruyerre přesně tak, pultíky se považovaly za bezpečné před pár lety, teď se od nich hodně upouští, testy nedopadají dobře.

puhelin
21. únor 2019

Ja urcite doporucuju nizsi vahove rozpeti. Hlavne proto, ze proste dite jeste poroste (na vysku) a takova sedacky je strasne velka pro 9kg ditko. My mame po vajicku 0 - 15 kg sedacku 0 - 18 kg, protoze sedacky 9 - 18 kg byla me 9kg dcerce strasne velka (je drobnejsi). Sedacku mame protismernou Britax First Class Plus, ale opravdu proto, ze tech 18 kg bude dcerka mit mozna ve 3,5 letech. Ted ma 23 mesicu a 9,6 kg. Mame dve auta, v jednom Izofix neni a poutame tedy pasy. Pultik jsme hned zamitli, dcerka nesnese stisnene prostory a v pultiku silela. Pasu si ani nevsimne.

konidana
26. únor 2019

@elencze jako že dítě bylo v sedacce zajištěné jen pultikem? Dítě se poutá pásy a k tomu je kdyžtak ten pultik,ne?. Jako pred 20 lety nevím, ale před 10 lety by mě ani nenapadlo ze sedačka nemá pásy.

alcar
26. únor 2019

@konidana pultik se pouta pasem a sedacka s pultikem muze byt s nebo bez izofixu.

elencze
26. únor 2019

@konidana ano, byly a jsou typy sedaček, kde pultík nahrazoval pás, samotná sedačka se k sedadlu samozřejmě připoutává pásy, zrovna cca 10 let zpátky měly velký boom, ale někdo je vyhledává dodnes. V současnosti se ale obecně u dětí ve věku, na který se ptá zakladatelka, jako jednoznačně nejbezpečnější doporučuje protisměrná.