Autosedačka 9kg+, když dítě ještě nesedí. Zkušenosti?

veru181
13. únor 2021

Máte prosím někdo zkušenost, že byste kupovali autosedačku pro dítě od 9kg, když ještě nesedí? 9měsíční syn nám začíná vyrůstat z vajíčka, ale ještě nesedí, tak ho nechci posazovat do klasické sedačky. Děkuji 🙂

slunea
13. únor 2021

@surikata131 stages má ale zmenšovací vložky, právě pro ty drobné děti.
@veru181 rozhodně bych dítko vozila dál v protisměru. Pokud ti z vejce vyrůstá, tipla bych, že to bude nějaké méně kvalitní z trojkombinace. Koupila bych buď větší vejce (do 13kg), pokud plánujete sourozence, tak ho ještě užijete. Nebo bazarové, ale kvalitní značku, bazary jsou vejci přesycené, tak se dá sehnat za dobrou cenu.
Nebo pokud to vypadá, že už si každou chvíli sedne, já osobně bych 9m dítě do 0-18kg (protisměrně!) dala, pokud v autě netráví moc času, ale vybírala bych nějakou, která se dá co nejvíc položit.

surikata131
13. únor 2021

@slunea vložky nejsou vždycky spása

veru181
autor
13. únor 2021

Děkuji všem za odpovědi 🙂

@purplerain
@rejalin
@surikata131
Dost stěžejní je pro mě informace, že nožičky přes a těsný prostor nevadí, to je totiž přesně ten důvod, proč jsem si myslela, že už je potřeba větší sedačka 🙂. Hlavička ještě vůbec nepřečuhuje, tak uvidíme, jak dlouho v ní ještě vydrží 🙂. Je do 13 kg, tak mě překvapilo, že by už byla tak brzy potřeba výměna.

@nicedaisy
@kaca_imrnous
Polohovatelné jsem právě také zvažovala, ale nevěděla jsem, jestli se dají polohovat až tak moc. Tak zatím vydržíme ještě s vajíčkem a kdyžtak je to určitě jedna z variant 🙂

veru181
autor
13. únor 2021

@slunea Ne ne, je to samostatné vejce do 13 kg, jen jsem právě myslela, že vadí i přečuhující nožičky 🙂

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@veru181 nožičky budou přečuhovat i s každé další pokračovací 🙂 určitě je super, že máte vajíčko do 13kg. Pak jestli můžu doporučit, tak na fb skupina děti proti směru, je tam ohromná spousta informací, proč vozit pak dále alespoň do 4 let protisměru 😊

surikata131
13. únor 2021

@veru181 nožičky vůbec nevadí, jakou máte sedačku?

veru181
autor
13. únor 2021

@pe_tu_ss_ka Děkuji, na skupinu se podívám 🙂

veru181
autor
13. únor 2021

@surikata131 Cybex Aton 4

zelenaesmolda
13. únor 2021

@slunea dite ma jit do pokracovaci sedacky az kdyz dva mesice pevne sedi

slunea
13. únor 2021

@zelenaesmolda to ano. Ale já mluvím o 0-18kg, ke kterým výrobci dělají dokonce i novorozenecké vložky. Novorozeně bych v ní teda nevozila, ale 9měsíční v pololehu už ano. Nemá tam sice páteř do C, ale to nemá ani třeba ve vejci Avionaut Pixel.

surikata131
14. únor 2021

@veru181 tak v této sedačce můžete v pohodě dál vozit, dokud nezačne hlavička přesahovat, když má 9 kg, tak by vám to mělo vydržet dokud se sám neposadí 😉

ada22
14. únor 2021

A jaké máte vajíčko? Mate vyndanou novorozeneckou vložku. Kolikrát v tomhle věku deti vypadají, ze se do sedačky již nemůžou vejít a většinou vydrží min do 11 měsíců. Pokud teda nemate sedačku do 9 kg. Měli jsme maxi cosi a dcera mela v roce 12 kg a vesla se. Určitě pokračovací sedačku vybírejte protisměrnou. Doporučuji fb skupinu deti proti směru. O většině sedaček tam jsou diskuze včetně fotek a jak pasují do určitého auta.

veru181
autor
14. únor 2021

@ada22 Cybex Aton 4. Vložka bohužel není vyndavací. Děkuji za tip na skupinu, už jsem se přidala 🙂

surikata131
14. únor 2021

@veru181 v atonu 5 je pod zadkem polystyrenova vložka, která se vyndava, nevim jak je to u atonu 4..,muzes se zkusit podivat pod potah

veru181
autor
15. únor 2021

@surikata131 Taky je tam volně, zkusím, děkuji 🙂

kaca_imrnous
15. únor 2021

@pe_tu_ss_ka Taky děkuji za upřesnění 🌷