Autosedačka Babypoint 9-25kg nebo Römer 9-18kg?

tereziep
12. kvě 2009

Ahoj,
řeším jeden takový problém. Malá se mi už do vajíčka těžko vejde a tak bych ráda koupila větší sedačku. Zatím jsem koukala na autosedačky od firmy Babypoint. Konkrétně na Autosedačka Zenith MUSIC 2009 nebo Autosedačka 9-25kg BabyPoint ATOS
http://www.splavacek.cz/zbozi/436-autosedacka-9...
http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zboz...
obě jdou polohovat. Jediné co nevím, zda jsou skutečně dobré. Nechce se mi dávat za sedačku moc. Tyhle mají docela přijatelnou cenu.
Líbila se mi sedačka Autosedačka Römer King plus nebo jiná od této značky, ale jsou hodně drahé. Nevím, zda se vyplatí investovat do takhle drahé sedačky, když nejezdíme na velké vzdálenosti často, ale spíše po městě.
Prosím poraďte mi. Nemohu se rozhodnout. Manže nechce moc investovat. I 4 tisíce se mu zdají na autosedačku docela dost. Já nevím, zda ty peníze dát nebo ne. Přece jenom je to sedačka tak max do 4 let.

astrane
12. kvě 2009

Ahoj,tak to znám...Jsem toho svýho taky nepřesvědčila,že ta dražší je bezpečenější...Prej nesmím bourat a mám jezdit pomalu a opatrně,pak tu drahou nebudu potřebovat a taky těm testům ani nevěří,stejně prý testujou jen pár značek....mě se líbí concord🙂Takže mám sedačku asi za 1500,je už po starším synovi(na další dítko už radši koupím jinou,ale taky nebude drahá...)Víc se mi líbí ten Zenith,aspoň designově ...
Jinak to polohování je fajn,když vím,že bude spát,tak to v té kolíbce,co je na ní sedačka posunu a aspoň tam celou cestu pak nevisí 🙂 Jinak ta moje je 0-18kg a je to tak do 3,tří a půl....pak už jsou děti moc dlouhý....

tereziep
autor
12. kvě 2009

No právě. Ten můj říká to samé.Že snad všechny autosedačky musí být testované a spoňovat normy. Jenže když se pak kouknu na ty testy, tak testují pořád stejné. Nikde jsem nenašla, že by třeba testovali autosedačky od babypointu.
Já bych nejraději autosedačku Römer - zatím máme jedno mimčo a tak doufám, že bychom jí použili i na další. Proto se tak nějak bojím té levnější. Aby mi vydržela. Přece jenom bych jí používala teď tak 2-3 roky a potom další 2-3 roky. No a netuším, jak dlouhou životnost sedačky mají.

norma
12. kvě 2009

Ahoj,tak my máme Babypoint Zenith,a maximální spokojenost.Taky jsem se dívala na ty dražší,ale mi další ditě mít už nebudeme,tak nám tahle stačí.Já si myslím že funkce je stejná u všech sedaček,jde asi jen o značku,to je můj názor.A jak píšete max. do 3-4 let a pak koupit další.

astrane
12. kvě 2009

my tu sedačku máme používanou asi 2roky a teď asi od 8 měsíců,protože to už se Staník do vajíčka fakt nevešel a řval mi tam...Takže asi další rok a půl.Ta co mám já se dá otočit oběma směry,ale se v protisměru do auta nedá připoutat,mám krátký pásy a totéž platí pro většinu vajíček,mám takový speciál za 1200 😉
na tu větší sedačku jsem koupila Staníkovi novej potah od emitexu,jinak jí nic není,jen je vybledlá....Přesto pořídím příště novou,myslím,že tato už fakt dosluhuje...
jinak základní normy musí snad splnit všechny sedačky,jen ty lepší asi mají ještě něco navíc....Taky jsem se dívala na testy a je to pořád dokola-jen tři nejdražší značky.....
já momentálně začínám pokukovat po sedačce do 36kg,Staník je takovej větší....ta se mi dost líbí od chippolina a taky vím zatím pendrek jaká je 😀

michaelak.
12. kvě 2009

A neviete nahodou poradit ci na Babypoint existuje nejaky letny potah?My tuto sedacku mame,som s nou velmi spokojna,len ked mala v nej zaspi,tak sa strasne spoti.

agness02
13. kvě 2009

ahoj, tak já se přidávám ke spokojeným majitelkám autosedačky babypoint zenith 🙂 , taky jsme nechtěli investovat do dražší autosedačky, protože jezdíme poměrně málo a na krátké vzdálenosti...
ta autosedačka má takovej vyšší podstavec, tak malej pěkně vidí z okna a to se mu líbí, jo a taky je dobrý, že má docela vysokou opěrku hlavy, což ostatní sedačky nemají...
koukám, že kolekce 2009 má pěkný nový barvičky 😵

michaelak. - myslím, že letní potah nemají ☹ ale já to řeším tak, že malýho moc neoblíkám, nechávám ho jen v tričku nebo bodyčku, nebo pod něho dám plenku, ale spocenej je taky, jo chtělo by to klimatizaci a nebo rovnou nový auto 😀

eweny
14. kvě 2009

ja som bola rozhodnuta, ze kupim autosedacku babypoint Zenith Sea..isli sme vsak do predajne, nech nam poradia..tak nam bolo povedane, ze sa autosedacka musi kupovat po odskusani dietatkom, aby v nej mal dost miesta a aby sedeli dobre pasy..tak sme si odskusali par kuskov a nakoniec sme predsa len zainvestovali a kupili Romer King..malemu sa v nej uzasne sedi..

bera28
30. kvě 2009

Ahoj holky, já bych se přimlouvala za co nejpohodlnější sedačku. Je jasné, že atestované jsou víceméně všechny. Ale hleděla bych i na způsob upevnění (jednoznačně ISOFIX), polohovatelnost a pohodlnost. My máme zatím pro prcky od Babypointu Pioneer Alu Plus - vajíčko, a je to asi ta nejhorší sedačka co existuje. Nikomu bych tohle vajíčko nedoporučila. Má vložku pro novorozence, do které se už zhruba 3měsíční mimčo nevejde ani náhodu. Tak jsme jí museli vyříznout. Netuším, jaké jsou sedačky 9+ od Babypointu, ale snad lepší. My jsme právě pro prcky objednali Römer Safefix Plus TT. Jsou sice drahé, ale zase mám jistotu bezpečí.

sirinka
30. kvě 2009

ja sa priklanam k romerke...najme kvoli testom bezpecnosti 😉 aj v meste je to rovnako dolezite ako kdekolvek inde 😉

tereziep
autor
1. čer 2009

Ahoj, tak nakonec jsem změnili výběr a chtěli jsem koupit maxi cosi tobi. A ehle. Když jsem do ní naše zlatíčko dali, tak se tam už teď těžko vešla a to je jí teprve 10 měsíců. No a romerka se nám zdála taky docela dost malá. Nakonec jsme koupili maxi cosi priorix xp - snad nám alespoň vydží do 2,5 let. Chce to autosedačku vyzkoušet a nakupovat přes interenet - jak jsme měli původně v plánu my.

berunka
10. kvě 2010

ahojky maminky nemate nektera zkusensot s autosedackou Babypoint Fenix?

musko
10. kvě 2010

terezie aj verunka - už máte pomerne šikovné deti, čo sami sedia a sú dost velké, tak nechcete radšej skúsit kat. 9-36 kg? Je to investícia na dlho dopredu a bezpečné sú. Nap. Britax Evolva 123 Plus, Kiddy comfort pro, Cybex pallas :o), STM (Recaro).Mne to príde rozmnejšie ako tá medzikategoria 9-25 a navyše, nikde na nu nie sú testy.....

pett7
10. kvě 2010

ahoj, taky zrovna vybírám autosedačku, zatím máme vajíčko maxi cosi,původně jsem chtěla 9-36 od Britaxu jenže jsem se dočetla, že je to vhodné tak pro prarodiče co vozí více dětí různého věku a ty dobré firmy je ani nedělají a nebo jen jako doplňkový sortiment . Tak teď nevím do čeho jít..ale zase kdybych chtěla druhé dítko tak se vyplatí investovat do lepší sedačky 9-18, jen aby vydržela aspoň do těch 2,5- 3 let..kupovat každý rok sedačku za cca 4tis se mi moc nechce...

musko
10. kvě 2010

pett - nie je pravda - Romer Britax Evolva vyšla v danej kategorii ako jedna z najbezpečnejších sedačiek v testoch ADAC. Pod do témy autosedačky 9-18X9-36kg. Tam sú dievčatá, čo ju majú - osobná skúsenost a aj linky na dané testy:o)

pett7
10. kvě 2010

tak rozhodně je lepší než nejrůznější autosedačky neznámého jména a nízké ceny...ale obecně platí, že jednokategoriové jsou nejlepší. Testy jsem viděla 🙂

musko
11. kvě 2010

pett - ano, jednokategoriové sú najvhodnejšie, lenže nap. my pri prvom synovi sme mali vajíčko do 11 mes, potom Romer King ( bol sper) ale tiež len 11 mwsiacov a potom šiel do 15 - 36 kg, lebo ju prerástol.... Toto vediet, kupujeme 9-36 kg.

pett7
11. kvě 2010

no právě z toho mám taky strach, chci koupit R.King nebo MC Tobi, ale už teď je velký a dlouhý tak mám obavy jak to vydrží ono to odhadnout nejde.. Líbil se mi i Cybex, nebo Kiddy, ale to mám asi nevleze do auta..Všichni co znám mají Babypoint, ale nadávají na blednutí barvy..

musko
11. kvě 2010

pett, konečné rozhodnutie je na Tebe, ja by som na Tvojom mieste kúpila tú Romer Britax Evolvu 123 - sú na nete za super ceny a máš ju do tých 36 kg....

pett7
11. kvě 2010

asi ji nakonec koupíme, pokud vleze do auta 🙂 Do 36kg ji asi nevyužijem, ale zase je to výhoda že se v ní dají vozit děti různého věku.

musko
11. kvě 2010

pett, ale zas pozor na ten vek - do tej evolvy by som dieta posadila až tak v roku, vydržte čo najdlhšie vo vajíčku.....

pett7
12. kvě 2010

pokud to pujde tak tam vydrzíme co nejdýl, je to pohodlné i v tom že se dá vozit na kočárku jen aby mu nepřečuhovala hlava ☹

dupinka
26. čer 2010

baby, nemáte niektorá autosedačku zn. Romer (King plus classic line)? Akosi neviem dať späť tie bezp. pásy tak, ako boli pôvodne. 😅
Prosím foto. Dííííky.

maximiliana
26. čer 2010

Ahoj, my mame trend line... ale to je to iste....ako myslis dat spat pasy?

dupinka
27. čer 2010

no, ja keď som vyberala poťah pred praním, tak som odopla pásy z tých držiakov, kde sa pásy vzadu uchytávajú. Teraz sme to dali naspäť, ale akosi to nesedí tak, ako pôvodne. 😖

Prosím, odfoť, ako vyzerá sedačka po vyklopení vzadu (ako keď upínaš bezpečnostný pás). ĎAKUJEM

dupinka
27. čer 2010

uz som to dala v poriadku, kooonecne som prisla na to, ako to tam bolo.... 😉

ined77
26. srp 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek autosedačky Babypoint https://www.modrykonik.cz/autosedacky-babypoint/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti s touto značkou i s ostatními maminkami, které třeba o koupit autosedačky této značky právě uvažují. Vaše rady, tipy a postřehy jim jistě ušetří mnoho práce se složitým vyhledáváním informací.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti a informace.

Krásný a pohodový zbytek dne,
Denisa.

@dupinka @maximiliana @pett7 @musko @berunka @tereziep @sirinka @bera28 @eweny
@agness02 @michaelak. @astrane @norma ... a další 🙂.