Autosedačka Babypoint Zenith x Maxi Cosi Priory

endlessblue
19. led 2010

Nazdárek všem, možná tady podobná diskuze je, ale nenašla jsem. Prosím o radu. Váhám mezi těmito autosedačkami. Je mezi nimi nějaký velký rozdíl? Protože cenový teda je. 😖

Babypoint 2400,-
Maxi Cosi 4500,- a více.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Autem nejezdíme denně. Cca 1-2x za týden a zhruba 2x za měsíc jedeme dlouhou cestu za babičkou a dědou... 3,5hodiny v autě. Co doporučujete? Máme první dítě (1rok), budeme mít určitě ještě jedno, ale taky chce člověk ušetřit, páč těch nákladů začíná přibývat a přibývat. 😉 Díky za tipy.

endlessblue
autor
19. led 2010

Halóo halóoo.... opravdu tady nikdo nevíííí???? 😉

pikusa
19. led 2010

Ahoj...tak jen k Babypoint...máme už asi 2 roky pro přítelovo dceru a naprosto v pohodě...ted jsem prala potah a je jako nová...
A za chvíli jí podědí matyášek.
Jinak nepomůžu.... 😒 😉

endlessblue
autor
19. led 2010

Díky za radu. Jde ten Babypoint dát lehce do lehu?

Jde mi o to, když dcerka začne za jízdy usínat, manžel řídí a já jestli můžu za jízdy ze předu sedačku položit. 😅

pikusa
19. led 2010

Ano můžeš,jde to lehce 😉

tymothy
19. led 2010

Já bych raději šla do nějaké ověřenější značky než je ten Babypoint... osobně bych si vybrala Maxi Cosi nebo Romera (i když jsi ho do výběru nedala). Pokud bych chtěla ušetřit, koupila autosedačku v bazárku - raději kvalitní a bezpečnou, i když použitou, než novou s ne moc dobrými výsledky.. O Babypointech jsem slyšela, že neprošly žádnými bezpečnostními 😒 testy.

pikusa
19. led 2010

Nooo však Romera jsem chtěla já.....
ale holt Babypoit je "doma" a nevím,zda ukecám chlapa na novou 😒
http://www.zbozi.cz/items?r=hint&itemType=new&q...
toto je ono....
ale Mates má už ted 11 kilo.....a on jsou do 18ti kil.....tak aby to zase nebylo jen na rok...

tymothy
19. led 2010

Jo, to je můj favorit. 😉

endlessblue
autor
19. led 2010

Jojo holky, když to už jsme zase na sedačce přes 5000,- 😠

To víte, že chci bezpečnou sedačku. Když mě přijde, že oni pořád jen testujou ty nejdražší značky... a co vím, kolikrát se tyhle atesty dají koupit 😖

Ale nikde nebylo napsaný, že Babypoint v něčem neprošel, ne????

vercak.
19. led 2010

endlessblue - my máme Babypoint Zenith a chválím si jí. Myslim si, že kdyby někde neprošla, tak by nedostala certifikát a ten tahle sedačka má. Já bych osobně v bazaru sedačku nikdy nekoupila, nikdy nevíš, co se s ní dělo dřív, jestli třeba není z bouraného auta a tak. Dopuručuji jedině novou a to jen kvůli bezpečnosti. Hodně lidí vidí Romer jako nejkvalitnější, ale podle mě je nejdražší. ☹
Jinak Babypoint se dá dát v pohodě do takovýho pololehu, když ti malá usne, tak jí trošku sklopíš a krásně se jí bude spát. my jednou za čas jezdíme cestu dlouhou 2,5 hod. a malej vždycky usne a spí se mu v ní dobře. navíc je až do 25 kg a ostatní sedačky jsou jen do 18 kg. Ten rozdíl je pak taky znát, sedačka ti dýl vydží. 😉

tymothy
19. led 2010

Asi jsem se špatně vyjádřila - myslela jsem neprošla - jako, že ji nikde netestovali.Teda někde možná určitě jo, ale nebyly to takové organizace jako ACAD. Jinak Romer je hodně drahý, ale není úplně nejdražší, ale ve všech testech (i prý nezávslých) dopadá nejlépe. Holt za bezpečí dítěte se platí...
A nevím, nikde jsem neslyšela, že i kdyby autosedačka byla bouraná a jinak poničená není, musí se přestat používat a vyměnit za novou.
A ten certifikát asi musí mít každá sedačka, která se u nás prodává. Ale nevím, jestli doopravdy něco znamená - každou chvíli se objevují upozornění, že tahle a tahle autosedačka je nevyhovující.

vercak.
19. led 2010

Já to s tou sedačkou z bazaru myslela tak, že prostě nevíme, co se s ní dělo před tím. jasně že nikde není psaný, že se má přestat používat, pokud byla bouraná, ale napsala jsem svůj názor. prostě bych malýho nikdy nedala do sedačky, která už byla používaná. Něco jinýho teda je, když bych jí třeba měla od známých a věděla bych, kdo s ní jezdil a tak, ale to už je zase o něčem jiným.
Jinak je fakt, že v různých testech testovali mnoho typů sedaček, ale na test s Babypointem jsem nenarazila. Ale jinak testují samé drahé a cizí sedačky.

peroli
19. led 2010

jenom jsem nakoukla... je fakt že každá u nás prodávaná sedačka má ten certifikát splňující normu... jenomže je rozdíl splňovat normu anebo projít testy... 😉

endlessblue
autor
19. led 2010

Holky to je stejně mazec... já mám z toho hlavu jak pátrací balón. Samozřejmě nechci na bezpečnosti svýho dítěte šetřit... zároveň se mi ale nechce vyhazovat prachy oknem. 🙂

tymothy
19. led 2010

Endles, vyhazování prachů oknem si představuju jinak..na tomhle fakt není dobrý šetřit, i kdybyste jezdili autem jednou za měsíc. Ušetřit můžeš na kočárku, oblečkách nebo na čemkoliv jiném, ale zrovna na autosedačce bych na nějakou korunu (nebo spíš tisícovku) nekoukala.

pikusa
19. led 2010

Tymothy...právě ale,že je do 18ti kil..ten náš favorit
Matyášek má 9 měsíců a 11 kilo....tak mi přijde,že do 18 kil je málo.....

peroli
19. led 2010

pik... ono se to sice nezdá ale jak se začne trošku víc hýbat tak ta váha začne stagnovat, zabrzdí se... to vidím u Fifíška... do těch 7-8 měsíců přibíral kilo, kilo a čtvrt za měsíc 😅 a teď přibírá tak max. 20dkg 😉

endlessblue
autor
20. led 2010

Tak dneska vyrážím a ozkouším obě sedačky. Babypointku i Maxi Cosi. A uvidím. V čem mi bude malá líp sedět... tu beru 😅

pikusa
20. led 2010

Peroli,já vím...taky to bral dřív kilo a něco za měsíc...ted zabrzdil.
Tak ted přesvědčit tatíka na Romerku 😀

endlessblue
autor
20. led 2010

piku... manža se kroutí i tu té Maxi Cosi... je všema 10 pro tu Babypointku 😠 😠 😠 😠 😠

pikusa
20. led 2010

Tak snad se ti to povede....přece jen to není levná záležitost vid... 😒

johnatanka
20. led 2010

enlessblue, určitě pak napiš, my máme maxi cosi priori, ale potřebuji druhou autosedačku do druhýho auta a nevím si rady.....spíš zas řeším jestli 9-18 nebo už 9-36kg a jakou 😝

musko
20. led 2010

johnatanka, Tebe už sa oplatí Britax Evolva 123 Plus.

kikimaruska
20. led 2010

Máme Maxi cosi Priori a jsem 100% spokojení..jezdíme téměř denně... A dá se sehnat nová i za 3000 Kč - třeba starší kolekce...jsou jen jiné barvy potahů, ale jinak uplně stené. Taky je ještě Maxi cosi Tobi, ale na tu jsou docela negativa, co jsem se tak ptala (manipulace s pásy atp). Ale určitě je dobré dítě vzít sebou a zkusit ho posadit... My máme pořád 9 kg, takže nám bude ještě sloužit nějaký čas...

peroli
20. led 2010

endlessblue.... můj manža byl to stejný.. 🙄 😅 taky chtěl všemi dvaceti jednu levnější (caretero 😝 ) ale nakonec se mi ho podařilo umlátit důkazy 😅 😀 (videa crash testů adac na youtube, testy autosedaček a potom názory a zkušenosti maminek tady na koňovi) a nakonec jsme koupili romerku.. sice starší typ ale co se bezpečnosti a kvality týče tak pořád jedničku... 😉 😵 nakonec i sám uznal že ta autosedačka je naprosto úžasná a i ta cena byla nakonec (dalo by se říci) kompromis.. sice blíž ke mě 😅 😀 ale pořád trochu kompromis.. stála 4000,-.. nejvíc manžu dostalo to uchycení romerky v autě... když fakt ten pás utáhneš tak ona se ani nehne.. a to ho nakonec přesvědčilo 😵 😵 a dnes už těch peněz nelituje ani maličko
a musím přiznat že i mě ta romerka strašně dostala... já jsem byla už delší dobu šíleně zamilovaná do tobiny a o jiné jsem nechtěla skoro ani slyšet (i za tu šílenou cenu) ale pak mi v jednom obchodě jedna prodavačka na té ukázkové sedačce předvedla romer a jeho uchycení a v tu ránu jsem otočila... když ji upevnila a pak mi demonstrativně tou sedačkou "zahejbala" tak jediný co se pohnulo byla právě ta ukázková sedačka (z auta)... a z toho jsem si fakt málem sedla na prdel... doslova a do písmene mi spadla huba 😅 😀 😀
jo a ještě manžu přesvědčila jedna věc... v tom obchodě kde jsme tu romerku koupili mu jedna prodavačka (podle mě dost fundovaná a znalá věci) řekla, že ty ostatní (neznačkový levnější) autosedačky vyrábí jedna a ta samá firma a tím jen potvrdila manželovu doměnku... i jemu samotnýmu už to tak připadlo... ono když porovnáš pár takových sedaček tak ony si jsou opravdu tak strašně moc podobný že je to fakt až zarážející

endlessblue
autor
20. led 2010

Jojo, já nechci šetřit nějak mooooc!!!!! Měla jsem původní limit 3000-3500,-.... no a ten Babypoint se mi líbil a nenašla jsem na něj žádné negativní reakce... tak jsem si myslela, že ještě ušetřím.....
Navíc naše malá ma v roce 10,5kg.. takže žádnej drobeček... tak netuším, kdy nám z té do 18kg vyroste. Zkrátka ani po 2 dnech rejdění na internetu nejsem moudrá 😀

Zítra se snad konečně dostanu do obchodu, malou budu vláčet sebou.. tak snad se už konečně rozhodnu 😉

endlessblue
autor
20. led 2010

Jinak pochopitelně děkuji všem za reakce a rady.. všechno dočítám 😀

endlessblue
autor
20. led 2010

Jéé ještě dotaz.. nevíte jaký je rozdíl mezi Maxi Cosi Priori XP a Maxi Cosi Priori SPS???

belda
21. led 2010

myslím, že xp je novější-má takovou páčku ještě pod sedádlem, je pro pevnější uchycení sedačky. v obchodě mi sps nedoporučovali, prý jedině xp. 😉 ale ty jsou zase dražší....snad jsem to nepopletla.

belda
21. led 2010

😀 sedadlem mělo být. chtěla jsem napsat sedátkem a takhle to dopadá,když myslím na dvě věci 😀 .

endlessblue
autor
21. led 2010

A ta páčka je na co??? Na to napínání pásu??? Páč když si čtu popisky k SPS a XP, tak se to neliší vůbec v ničem... ale ten cenový rozdíl přeci musí o něčem vypovídat, že??? 😉