Autosedačka BeSafe IZI Combi isofix nebo jiná do 4 let

diviska
5. črc 2012

maminky a tatínkové, máte někdo zkušenost s autosedačkou BeSafe IZI Combi isofix nebo jinou, která se dá poutat proti směru jízdy a je pro děti do 4 let? Jde mi o bezpečnost. Poutání proti směru je prý o hodně bezpečnější a jelikož moje auto nepatří zrovna k moderním, ráda bych bezpečnost zvýšila sedačkou. Prosím o všechny recenze, typy, rady a postřehy. Děkuji.

diviska
autor
5. črc 2012

Nikdo? :(

ined77
5. črc 2012
diviska
autor
5. črc 2012

@ined77 koukala jsem, ale velice rychle se to zvrhlo a nic moc tam není 🙂

ined77
6. črc 2012

@diviska ...aha, tak to jsem ti moc nepomohla 😅 .
já našla ještě přímo stránky www.besafe.eu, ale je to v angličtině 😒

diviska
autor
6. črc 2012

@ined77 děkuji, já bych potřebovala někoho kdo jí má. Je to docela velký investice, kterou jsem pro bezpečí dcery ochotná udělat, ale zase né bez rozmyslu 🙂

ined77
6. črc 2012

@diviska ...jj, jasně rozumím 😉 .tak snad se někdo ozve 🙂 .

romcovaklarka
6. črc 2012

@diviska My máme pro prcka 0-18 Britax, protože ještě neseděl, když nám vyrostl z vajíčka, má být do 13kg proti směru a pak po směru. Akorát jsem nepochopila, jestli se pak MŮŽE dát po směru, nebo MUSÍ. Jinak by podle mě v ní mohl jezdit proti směru i dál. A je celkem dobrá podle mě i pohodlná a vejde se připoutat i do Felicie 🙂

diviska
autor
6. črc 2012

@romcovaklarka no já právě mám Felicii 🙂 takže se tomu trochu směju, že bude sedačka dražší než moje auto 🙂 děkuji za tip, kouknu na to!

diviska
autor
10. črc 2012

No, kdyby náhodou někdo ještě k tomu něco měl, pište prosím, mám ještě chvilku času 🙂

romcovaklarka
10. črc 2012

@diviska Já jsem dala dotaz do odb. poradny na emiminu, jestli se dá ta Britaxka dávat proti směru i nad těch 13kg, ale zatím mi na to neodpověděli. Ale myslím si, že spíše řeknou, že ne, manžel mi na to říkal, že si myslí, že už ty záda té sedačky nebudou mít tu pevnost, aby při nárazu udržely těžsí dítě. No kdo ví. Jestli mi odpoví, tak to sem dám.

diviska
autor
10. črc 2012

@romcovaklarka děkuji 🙂 tady v ČR jsou z toho všichni děsně překvapení se mi zdá 🙂

littlemousecz
10. črc 2012

@diviska ahoj, můj brácha ji měl na synovce. Do protisměru ji měli jen pár měsíců, malej v protisměru nechtěl jezdit. V lednu mu byly dva a už ji museli dát pryč a koupit jinou. Nevešel se do ní. Ale on je takový trochu nestandardní dítě. Když se narodil, tak měl 4 kila 30 a 57 centimetrů. Teď vypadá tak na čtyři (má cca 23 kilo a výšku něco přes metr). Tak myslím, že na průměrný dítě je to výborná sedačka a klidně do těch tří, čtyř let. jen pozor na ten isofix, jestli to bude do Felicie, tak si nemyslím, že ta by měla isofix. Ale dělají ji i ve verzi bez isofixu, jen na pásy. Brácha ji vozil v superbu a zabrala teda docela dost místa, je potřeba ji někde vyzkoušet.

diviska
autor
10. črc 2012

@littlemousecz děkuji! JJ, felda isofix nemá 🙂 Že to zabere místo mi zatím nevadí, je zatím sama. Já právě myslela, že je to jen s isofixem, ale že se nemusí použít..

littlemousecz
10. črc 2012

@diviska no ona je ta s tím isofixem dělaná do protisměru myslím jen na isofix a nejde do protisměru dát jen na pásy. A pak když se otočí, tak to zase jde jen na pásy a ten isofix tam zavazí. Je to prostě dělaný, aby v tom děti jezdily v protisměru a po směru je to taková mě přijde nouzovka. Ale ta bez izofixu by měla být v pohodě pro i proitsměru. Tam ty tyčky od isofixu nejsou, tak nemá co zavazet. Ono záleží asi na každým dítěti. Některý prostě v protisměru moc dlouho jezdit nechtějí a některým je to jedno.

littlemousecz
10. črc 2012

@diviska ale jak jsem psala výš. je prostě potřeba zajet s autem někam, kde ji mají a vyzkoušet.

romcovaklarka
16. črc 2012

@diviska Tak mi odpověděli z poradny a ta Britaxka se nad 13 kilo už nedá použít v protisměru ☹:

Dobrý den,
u sedačky Britax First class plus se dá protisměr použít do 13kg, nejpozději ve 13kg musíte sedačku otočit do posměru.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/

diviska
autor
16. črc 2012

@romcovaklarka ahoj, děkuji moc! Já asi půjdu do té besafe, viděla jsem crash testy a už o tom není sporu 🙂 ale děkuji !!

tulipaki
10. zář 2013

Ahoj maminky, obnovuji tuhle diskuzi. Nemáte některá tuhle sedačku? Potřebovala bych se poradit s někým, kdo jí aktuálně používá 😉

linda123456
22. zář 2013

@tulipaki Je super. Určitě doporučuji, jen ta cena je hrozná, hlavně když se může stát, že vám ji ukradnou, jako nám ☹

tulipaki
26. zář 2013

@linda123456 děkuju za reakci. Ještě jsem to nezjišťovala, ale určitě zauvažuju o nějakym pojištění. To by mě trefilo, kdyby nám ji čajzli! A jak dlouho jste ji měli? Na jak starý dítko?

linda123456
26. zář 2013

@tulipaki Používali jsme ji ien dva měsíce od doby kdy synovi bylo cca 8,5 měsíců. Bohužel mě nenapadlo, že se havarijko, kde je i krádež auta nebude vztahovat na autosedačku.

tulipaki
30. zář 2013

Maminky, kam prosím na tuhle sedačku? Potřebuju jí vidět, vyzkoušet si jí, zkusit do auta... Nemáte někdo tip, kde jsou ochotní? V Malvíku jsem byla hrozně zklamaná, z netu jsem měla načteno víc, než věděla paní prodavačka ☹ Hned jsem se ale dozvěděla, že se moc neprodávaj, protože jsou v protisměru a nikdo je nechce 😀 😀

ined77
29. srp 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek autosedačky BeSafe https://www.modrykonik.cz/autosedacky-besafe/. Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti s touto značkou autosedaček i s ostatními maminkami, které třeba zrovna teď nad koupí právě této značky uvažují. Vaše rady, tipy a postřehy jim jistě usnadní rozhodování.
Předem Vám velice děkuji jak za Váš čas, tak i za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o bohaté zkušenosti.

Krásný a pohodový zbytek dne,
Denisa.

@tulipaki @linda123456 @diviska @romcovaklarka @littlemousecz ... a další 🙂 .