Autosedačka Britax First Class Plus. Jste spokojení?

misacek009
16. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte doma tuto autosedačku a jak jste s ní spokojení? 🙂 Našemu Sebastiankovi už začíná být malé vajíčko, ale bohužel ještě nesedí, tak jsme se rozhodli pro kategorii 0-18kg a o Britaxu jsme četli, že by měl být i dost bezpečný. Bohužel jsem moc nepochopila, jestli jde polohovat, když je upoutaná v proti směru. Všude totiž píšou, že jde až do lehu, ale v závorce je "pouze po směru". Díky

martinamil
17. bře 2010

Mišáčku, my jí máme. Ze stejného důvodu jako vy. Kryštof je v ní spokojený. Polohovat jde i proti směru. Chci ho (právě kvůli bezpečnosti) udržet co nejdéle proti směru jízdy. Co by Tě u ní zajímalo?

misacek009
autor
17. bře 2010

Ahojky Marti, tak to je super, že se dá polohovat i proti směru a že jste s ní spokojení. Už myslím i trošku na léto, kdy pojedem s malým k moři, tak aby to měl v autíčku pohodlný. 🙂 Jen mě právě zarazilo, proč je u ní vždycky napsáno "dá dát až do lehu (pouze po směru)". Tak jsem si myslela, jestli to třeba není napsaný v návodu nebo tak. 🙂 Koukali jsme ještě na Concord Ultimax a ten má právě napsané, že se v protisměru do lehu dát nesmí. Jinak já bych taky chtěla, aby Sebča jezdil v protisměru co nejdýl, otázka ovšem je, jestli se mu to tak bude líbit. Spoustě dětí pak vadí, že nevidí ven. Tak uvidíme. 🙂 Teď ještě budu doufat, že sedačku objevíme někde na krámě, abysme jí vyzkoušeli do auta. 😉 Děkuju moc za odpověď!

kackaj
17. bře 2010

Miso,já teda nemám s touto sedačkou zkušenosti,ale řekla bych, že kdyby dítě bylo v lehu v poloze sedačky proti směru jízdy, tak případnou nehodu by asi moc neustálo...představ si, že prudce zabrzdíš a co to s tím malým v té rychlosti v lehu udělá? Vyletí hlavičkou směrem dopředu... Jinak taky chceme co nejvíc polohovatelnou sedajdu, jezdíme na slovensko ke tchánům, ale budeme kupovat až kategorii 9-25 (36).

misacek009
autor
17. bře 2010

ahojky kackaj, tak to máš úplnou pravdu. Bude to kvůli bezpečnosti. Akorát nevim, proč u tý Concorďácký to psali v nějakym testu jako nevýhodu. 😖 To mě asi trošku přesvědčilo, že by to u dobrých autosedaček mělo jít. 🙂 Já původně taky chtěla 9-25kg, ale Sebíčkovi se nějak nechce sedět a stejně jsem měla vyhlídlé, co jdou dát jen po směru, tak ty kdyžtak až dýl. 🙂

martinamil
17. bře 2010

Ze sedačky vidí do boku a hraje si z bočným pásem. Máme hachback, takže kouká zadním oknem a je spokojený. Tedy zatím. Než jsme koupili, hledali jsme v testech. Patří mezi nejlepší. Při nárazu ze všech stran. Jen pozor, nejde dát v protisměru na přední sedadlo. Tedy je to možné, ale délka pásů u Peugeotu 307 to neumožní. Je fakt masivní. Byli jsme teď na Východním Slovensku (na zátah 480 km - 8 hodin) a bez problémů. Spinkal, hrál si. Takže vyzkoušená i na velmi dlouhé cesty.

janaajana
24. únor 2015

kdyby někdo hledal o této sedačce více, máme ji také, dcera byla spokojená, jen ted má 2,5 let a už ji čouhá hlavička tak váhám zda koupit novou 😒 Jinak se sedačkou jsem byla max. spokojená. polohovat lze po i proti směru a není to v úplném lehu tak že by miminku vyletěla hlavička jak píše paní... Je to v pohodě, v sedu by být nemohla protože by miminku hlavička padala takže proti směru jsme vozili v úplném lehu. V peugeotu 206 pásy byly dobré i ve předu- když se přední sedačka posune co nejvíce dozadu tak ty pásy stačí. k sedačce jsem dokoupila ještě originál podhlavník od Britaxu a spokojenost. jde dobře prát v pračce, vše jednoduché...

b2
6. lis 2015

uvažuji o této sedačce, nevíte někdo jaké hodnocení měla v testech? je pro mě důležitá bezpečnost

ostravacka999
18. kvě 2016

@b2 Hodnocení měla jedno z nejlepších.

My ji měli pro děti u mých rodičů, málo využitou, kdyby měl někdo zájem 🙂

mishpukaa
7. zář 2016

@ostravacka999 měla byste ji ještě na prodej? a za jakou cenu prosím? 🙂

ostravacka999
23. zář 2016

@mishpukaa Už ji máme prodanou, prodáváme ještě jednu, ale už jinou 🙂

carolstan
21. bře 2017

Ahoj holky,chtela bych pridat mou zkusenost s touto sedackou. Jsme rodice co hodne dbaji na bezpecnost co se tyka jizdy autem. Poridila jsem tuto sedacku protoze chceme aby syn jezdil co nejdele v protismeru a mame dve auta,jedno s isofixem a druhe bez,proto sedacka co se da pripoutat pasem.. prejdu k veci,sedacku jsem objednala pres internet (dikybohu) sedacka je na pohled hezka a synovi se libila,jenze pri radnem pripoutani v protismeru se pri jizde do zatacky sedacka nahybala do boku a to ne treba o 5cm,mYyslim ze fakt hodne... takze jsem autosedacku okamzite vratila a volim variantu s isofixem cYbex sirona m2,polohovatelnou,obousmernou... za me je sedacka absolutne nevyhovujici,treba mame jen blby tvar sedacek v aute,ale at jsem poutala, utahovala a kontrolovala jakkoli sedacka proste nedrzela.. tot vse.

martinato1989
24. čer 2018

Obnovuji diskuzi. Mate zkušenosti s nejnovějším modelem? Váhám ještě nad cybex sirona m2 a maxi cosi assisfix