Autosedačka Casual Play. Jak jste s ní spokojeni?

neeve
6. led 2008

Prosím o Vaše názory na tuto autosedačku. Díky moc moc moc 😉

neeve
autor
6. led 2008

Jo a speciálně by mě zajímal typ casualplay BEAT S 9-25kg 😉

neeve
autor
7. led 2008

Nikdo nic? 😕

katarina82
7. led 2008

Taky furt čekám a nikdo nic. Teď máme Casualplay Baby zero a jsem spokojená, ale ony jsou ty vajíčka vcelku všechny na stejno, že jo. Důležitější bude právě ta větší. Tuhle jsem viděla v obchodě a přišla mi strašně pohodlná oproti ostatním, tak jsem zvědavá, jestli sem někdo napíše nějakou zkušenost.

nikka.vo
7. led 2008

jj - taky chceme casualplay a čekám na názory ... vidim že marně 😝 😀 😔

neeve
autor
8. led 2008

No ona ji má právě kamarádka a je z ní naprosto nešťastná a chce ji vracet 😕 Tak mě poprosila, jestli bych tu toto téma nezaložila a nezeptala se na názory... 😕

katarina82
8. led 2008

neeve a proč je nešťastná? 😕

neeve
autor
8. led 2008

No že prý je tam ten její klouček uplně takový zapadlý, nožky do výšky a tak vůbec jí prostě nevyhovuje. A přitom ji hrozně chtěla. Nevím přesně.

majkeela
8. led 2008

Já mam casualplay polohovací vajíčko a spokojená jsem... O těch větších bohužel nic nevím.... 😒

nikka.vo
8. led 2008

Je teda pravda, že to dítě tam je trochu zapadlejší a nohy do výšky má ... na to jsem taky koukala, ale říkala jsem si, že to je asi pohodlný - teď záleží jakou polohu má opěrka zad 😖 , aby tam to dítě nebylo ,,skříplý,, 😕

http://www.obrazky.cz/?q=casualplay+beat+fix tady je pár obrázků

ono je to asi nepohodlný menším dětem, tam je asi hodně znát, že ty nohy do kopce nejsou zrovna good 😖 , ale čím je dítě starší, tím je tam míň zapadlý - no tak vám nevim jestli jí ještě chci 😲

neeve
autor
8. led 2008

Nikka jj, to je asi přesně to co myslela... je jim osm měsíců... ale kila na tu sedačku už rozhodně mají 😅

krista
5. bře 2009

macek82 • 1d • Dnes v 18:50
Ahoj maminky!Nemáte některá z Vás tuto autosedačku?Moc se nám líbí.Bohužel jsem nikde nenašla žádnou diskuzi.

kesinka
5. bře 2009

Ja akurat druhy den zvazujem, ci kupit vajicko CP Prima uni a tiez neviem nic blizsie najst, aby som sa mohla 100% rozhodnut. Je to celkom dost penazi / eur.

lennis
6. bře 2009

HOlky, zkuste najít nějaké crash testy, podle toho jsem nakupovala já. Casualplay Beat se mi taky líbila, ale v podobné finanční úrovni se pohybuje i Romer a Maxi Cosi, který mají super testy, takže máme M. Cosi Priori XP a max spokojenost.

kesinka
6. bře 2009

maminky, nasli ste niake tie crash testy na CP? Ak ano, hodte sem link prosim. dakujem. 😵

ema.nz
6. bře 2009

kesinka:ja mam primu a je perfektna!!!ale na pouzitie len ako autosedacky ked nemas kocik CP tak je dost tazka!!!a trochu tazsie sa upevnuje v aute!

soficianna
6. bře 2009

No, moja priatelka ma casualplay beat s 9-25kg a je spokojna.Oproti inym autosedackam je dost priestranna, babatko sa tam netlaci a maly jej tam zvacsa spokojne vydrzi a nemrvi sa.Mne tie nozicky pridu praveze v pohode
a nikdy som nemala pocit, ked som s nimi cestovala, ze by to malemu vadilo, alebo to bola pre neho neprirodzena poloha, ci bol mensi, alebo vacsi...a pritom maly nie je z tym najkludnejsich deti, takze by sa poznalo, keby mu nieco vadilo.
niet jej co vycitat, ibaze v testoch som ju nikde nevidela, tak asi sa bezpecnostou pri tejto znacke nemaju cim chvalit 😅
za taku cenu a v tejto vyssej triede by som ja osobne volila znacku romer, maxi-cosi, kiddy, alebo recaro, nic ine 😒

denisab32
6. bře 2009

soficianna
- čiastočne súhlasím, asi pracuješ v tejto oblasti 😉 ...

- casualplay beat s 9-25kg je priestranná....len tiež mi chýbajú tie testy 😒

Pozor však na Kiddy, ak sa niekto rozhoduje, či ju kúpi, tak určite nie bez odskúšania.... 75 % detí v nej nechce sedieť a ešte na margo, systém Kiddy (pultík namiesto pásov) tu mali v 70 rokoch "romeráci", neosvedčil sa, tak preto prešli na pásy....i keď testy bezpečnosti vychádzajú OK...myslím, že pre pokoj a koncentráciu vodiča je dôležité, aby dieťa v sedačke bolo v pohode...

kamiletka
6. bře 2009

ahoj, ano mam sadacku od casual play primu easy, to je take vascie vajicko, a je super!!! da sa polohovat a mas moznost vyberu krasnych farieb,,, ja som maximalen spokojna

kesinka
7. bře 2009

Kamiletka a nezda sa ti to vajicko az moc tazke?

kamiletka
7. bře 2009

no, jasne ze je tazke,,, ale to su vsetky a v ruke to aj tak nikdy takhat nebudes na dlhe trate, a to platu pre vsetky vajicka,, takze je to vcelku jedno ci ma o kilo viac alebo menenj,,,,tak asi tak,,,

livia76
7. bře 2009

Naša dcéra sa vozí v beat -Agata-de la Prada 😉 parádička nedám na ňu dopustiť- priestranná, polohovateľná-do 3 poloh- / 9- 25kg/ predtým sme mali easy Prima- a bola som spokojná, tak som ostala pri značke 😅 -Inak k tým testom- pri kúpe sme obdržali DVD-o jej inštalácii-boli tam aj ukážky z crash testov 😕
Neve-už je asi neskoro sa vracať k tvojej poznámke o tom, že má v nej dieťa ,, hore nohy"- ale to je v polohe 3-vhodnej pre spánok 😵-previezla sa v nej aj moja 4,5 ročná neter- a pohodička- 😵

kesinka
7. bře 2009

dakujem, ja ho nosit nebudem, ale manzel 😀 , tak aby nefrflal 😎

peta1510
7. bře 2009

Tiez sme chceli tuto autosedacku,ale sice som hladala vsade mozne,testy na nu nikde neboli a nakoniec sme kupili maxi cosi priori xp a som uuuuplne spokojna,vobec nelutujem a odporucam a v testoch dopadla dobre.Ak mozem poradit a da sa,kupte ju v Cechach,vyjde urcite lacnejsie,nas vysla o tisicku menej,ale kedze je teraz koruna na tom tak,ako je,vyjde isto este lepsie(a nelen ona,aj ine).

katarina82
8. bře 2009

Tak my máme taky Casualplay Beat fix-verze s isofixem a spokojenost maximální 😵 Dcerka tam má fůru místa, oproti ostatním sedačkám se mi zdá pohodlnější 😵 😕 , koupila bych ji zase 🙂 Crash testy jsem tenkrát na českém webu nikde nenašla, ale na německých stránskách někde jo a vycházely tam dobře 😎
Měli jsme i Baby Zero a taky velká spokojenost 🙂 čeká schovaná na druhého prcka 😵

anezena
8. bře 2009

my mame tiez casualplay beat S, nie isofix:
http://www.bambini.sk/index.php?main_page=produ...

maly je v nej od 9 mes. uuuuplne je perfektna, niektorym detom je velka, nepohodlna, ale Danusovi je suuuper. skusali sme aj ine, ale tato je the best. my sme veeelmi spokojni. najdlsiu trasu mame zatial z TT na Oravu do Mutneho - nejake 4 hodiny cesty a parada. dobre sa mu v nej spinuska, da sa vyzdvihnut hore, ked babo ide spat. no nemame najmensej vyhrady

my sme rozmyslali nad maxi cosi - ale danusovi s alepsie sedelo v casualplay a romer - bola dalsia varianta, ale ta ma kratke pasy, takze zvitazila casualplay 🙂 🙂

denisab32
8. bře 2009

anezena
- romer nemá krátke pásy 😉...
- každému vyhovuje niečo iné 😉 , mne zas romer, malá v nej bola dostatočne chránená aj z boku, čo sa mi pri tvojej volbe nezdalo....

anezena
8. bře 2009

denisab - tak mas asi mensie babo, ale co sokm videla a pocula, tak ked tam das 3 rocne babo a naobliekane v zime, tak nejdu zapnut pasy. a ako pozeram na ansho stupla, tak jemu by boli v 3 rokoch uuuurcite kratke 😉 😉

denisab32
8. bře 2009

anezena
- naša malá je gulinka a používali sme ju do 3,5 roka 😉 ....
- podľa možnosti by dieťa nemalo byť v autosedačke v bunde, radšej vyhriať auto, maximálne sveter...práve pre maximálnu bezpečnosť atutosedačky....

soficianna
9. bře 2009

Denisab, este na margo k autosedackam kiddy a ich spokojnosti/nespokojnosti deti, tato znacka propaguje tuto autosedacku s tym ,ze prave vdaka pultiku je bezpecnejsia ako ine autosedacky s bezpecnostnymi pasmi, u ktorych je riziko poskodenia krcnej chrbtici dietata pri prudkom naraze.
V tom momente doslova leti hlavicka dietata prudko smerom nadol, pultik ma tomuto okamihu zabranit s tym, ze hlavicku brzdi pultik.
Tieto autosedacky maju aj zo zadnej casti ukotvenie do medzicasti sedacky v aute, co znamena,
ze pri naraze pevne drzi a autosedacka sa nepohne, tym padom nahradzuje aj autosedacky s isofixom. Klasicke autosedacky bez isofixu, alebo specialneho ukotvenia, sposobia pri naraze pohyb autosedacky az do 50cm od povodneho miesta! Tu je to pekne zobrazene...

https://www.youtube.com/watch?v=v-dhlo2wqKY
denisab32
9. bře 2009

soficianna
- to je síce všetko pravda, ale! je len malé % detí, ktoré tam chcú obsedieť 😉 , preto je jlepšie zbehnúť do nejakej predajne aj s dieťatkom a odskúšať, v žiadnom prípade by som nekupovala cez net, môže prísť véééľke sklamanie....
- skúšala si si pozrieť históriu autosedačiek Romer?, tak tento nápad s pultíkom tu už bol u Romeru pred 30 rokmi, ale neosvedčil sa....ja osobne by som Kiddy nevolila...