Autosedačka Casual Play. Jak jste s ní spokojeni?

neeve
6. led 2008

Prosím o Vaše názory na tuto autosedačku. Díky moc moc moc 😉

denisab32
11. bře 2009

alebo....

ivulik2
12. bře 2009

takže ak mam kočík od casualu a k nej primu na easyfix zakladnu (prima je do 10kg) tak potom druhý krok bud kupiť autosedačku od casualu alebo od inej značky ale aj s novou základnou... ak som to spravne pochopila...
dakujem baby
aj tak mi je to luto lebo ta baza stoji kolo 4tisíc sk takže už len sedačku od casualu ... a tak som chcela max-cosi ale to by bola zbytočna investícia

a ak mi ešte možte poradiť ktora sedačka od casualu je s upinanim na easyfix od 10kg vyššie? a vraj su aj take univerzálne od 9 mesiacov do 12rokov že sa tam čosi vysuva či to je hluposť?

simi2006
2. led 2010

ahojte maminy a ocinovia,

máme tiež CASUALPLAY BEAT FIX 9-25 kg, s isofixom. Práve sa trááápime ako sedačku preinštalovať do skupiny 2 (18-25kg). Návod sa ťažko prekladá, aj ked viem anglicky a sú tam opísané také body sedačky a také inštrukcie, že ich nevieme pochopiť ani z obrázkov ani z textu... V prvom rade píšu, že v skupine 2 NIKDY NEPOUŽÍVAJTE ISOFIX - a to nám nejde do hlavy ako by sme ho odmontovali, keď v podstate tvorí konštrukciu celej sedačky ?!
Máte niekto rozumný návod, alebo viete poradiť ? Veeeľká vďaka !! Ináč, nie som s ňou spokojná - ťažko sa zapínala aj napriek easy click systému, ťažko vyťahovali pásy, ani dcéra v nej nevedela dlhšie obsedieť. Ale čo už, bolato dosť drahá investícia.

nikka.vo
19. led 2010

Simi, ta konstrukce tam prostě zůstane, jen jí nebudeš zacvakávat, já zase nechápu, proč nemůže být sedačka zacvaknutá v isofixu a současně přepásaná, proč je to limitované váhou, furt si říkám, že je snad lepší, když to tam bude chycené a případně se to při nehodě urve, než když to tam nebude vůbec, ne? 😕 Jinak neporadim, ještě jsme nepřeinstalovávali. 😖

kwetina
1. led 2013

Chcela by som sa spýtať, či ma niekto podobný problém ako my a ak áno, ako ste ho riešili. Jedná sa o autosedačku Casualplay Baby Zero Plus / 0 - 13 kg /
Ešte pre pôrodom sme sa boli poradiť v obchode ako ju správne "nainštalovať" do auta, pretože nám to nešlo. Nakoľko sme ju kupovali z netu ako trojkombináciu aj s kočíkom. A s návodom sme si nevedeli poradiť 😉
Šikovný chlapec sa s ňou asi 10 minút trápil ale nakoniec sa podarilo. Povedal nám ale, že máme krátke pásy!! 😨
a najskôr treba dať autosedačku a až potom dieťa do nej. Máme Ford Focus / r. v. 2004 / Vždy som si myslela, že pásy vyrábajú tak nejak rovnako alebo čo 🙂

No, a môj problém spočíva v tom, že najskôr sa musíme popasovať s tou autosedačkou a až potom tam dávame malú ..pretože by sa strašne nakláňala, a je to celé dáke komplikované. Keď ju tam potom dávame, tak sa mi to nezdá na tu chrbticu nejak moc dobré. A sama by som to asi nezvládla, pretože by som nemala kam malú položiť..v lete by to možno šlo ale teraz v zime..je to na nič proste 😒
Máte s tým niekto nejaké skúsenoti? Je nejaké riešenie okrem novej autosedačky?? 🙂

kaja01
1. led 2013

My ju upíname na predné sedadlo (vzdau máme krátke pásy) a predné sedadlo si posunieme ako potrebujeme, tiež je to ltt.

kwetina
1. led 2013

@kaja01 No, vpredu sme to ani neskúšali, pretože tam je airbag a najskôr treba ísť do Ford servisu, kde by nám ho vypli.
Vy ste boli v nejakom servise? Lebo myslím, že niektorým autám sa to dá aj bez servisu vypnúť.
Ale asi skúsim, či nie sú naozaj dlhšie a poriešim to tak..bolo by to fajn 🙂

llubomirka
2. led 2013

ahojte...neviete mi poradit ako upevnim vajicko baby zero do auta...dakujem

kaja01
2. led 2013

@kwetina Ja mám vpredu tiež airbag, ale do autorizovaného servisu nechodím, išla som k pánovi čo mi servisuje auto a on mi odpojil predný airbag. A ak mám pravdu povedať neviem si predstaviť, že by som malého vozila vzadu, vpredu je to viac pohodlnejšie.

jannis79
2. led 2013

@llubomirka Já mám autosedačku z r. 2011 a na ní je to z boku nakreslený. Tak to zkus omrknout.

jannis79
2. led 2013

@kwetina My máme taky Focuse a měli jsme stejný problém, akorát že my jsme prcka dávali do auta rovnou v sedačce. Ale máš pravdu, že s tím pásem je to jen tak tak.... 😒

copa
20. bře 2013

prodávám stříbrnou Prima Easy a originál černou pláštěnku na Prima Easy, koukněte do bazárku nebo pište do IP

ined77
31. srp 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Autosedačky Casualplay https://www.modrykonik.cz/autosedacky-casualplay/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s touto značkou autosedaček. Vaše rady, tipy a informace jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba zrovna teď rozhodují, kterou autosedačku pro své děťátko pořídit.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti.

Krásnou neděli všem,
Denisa.

@copa @jannis79 @kaja01 @llubomirka @kwetina @kaja01 @nikka.vo @simi2006 @ivulik2 @denisab32 ... a další 🙂 .

filipova08
23. led 2015

@katarina82 ahoj,mám úplně stejnou,kupovala jsem si trojkombinaci od kamarádky.říkala,že se autosedacka pouta jen prehozenim rukojeti prez opěradlo sedadla,což se mi nezdá.můžu se zeptat jak ji poutas?děkuji

katarina82
23. led 2015

Myslíš tu baby zero? Normálně pásem, protáhnout těmi vyznačenými plastovými "poutky", co jsou po bokách a na zádech autosedačky, jako každé vajíčko, nebo asi nerozumím otázce 😅