Autosedačka Casual Play. Jak jste s ní spokojeni?

neeve
6. led 2008

Prosím o Vaše názory na tuto autosedačku. Díky moc moc moc 😉

soficianna
9. bře 2009

...a to, ci sa dietatu v autosedacke “paci/nepaci“, hold, je to hlavne pre bezpecie dietata,
nie pre srandu, alebo na vyspanie sa..., vela zavisi od vychovy rodicov.
V zahranici dieta posadia do takej autosedacky, ktora je prvorade bezpecna, cize dobre obstala v testoch a dieta si jednoducho musi zvyknut, ine riesenie neexistuje. Pretoze o bezpecnosti a zivote dietat sa nevyjednava.

denisab32
9. bře 2009

soficianna
skús si pozrieť testy bezpečnosti 😉 Romer King Plus - pozri 2008 alebo 9 má perfektné testy, zhodné s isofixom...ak si mala v rukách tieto dve autosedačky (Kiddy i Romer) a si odborník, musíš uznať, že plast i poťah u Romerky je na vyššej úrovni...
- mne by robilo problém sústrediť sa, ak by mi dieťa v autosedačke plakalo....ja potrebujem bezpečnú i pohodlnú autosedačku zároveň a to u mňa jednoznačne spĺňa Romer...prečo by som mala voliť jedno alebo druhé, keď sú na trhu aj také, ktoré spĺňajú oboje....

soficianna
9. bře 2009

ja ti nehovorim, aby si si Ty kupovala tuto autosedacku, len pisem na akom principe funguje ten pultik, ze tam nie je zo srandy, alebo len ako modny doplnok. A neporovnavaj kiddy a romer, pretoze kiddy funguje s tymto systemom - pultik niekolko diesiatky rokov, nie je to len rychlokvasnuci produkt, ci zaujme/alebo nie.
A doteraz sa osvedcuje tento system...
A odkial mas to Tvoje percento nespokojnosti denisab?? ...robis niekde na statistike by ma zaujimalo??
...alebo len, ze mas zopar znamych co im dieta neobsedi v tejto autosedacke?

denisab32
9. bře 2009

soficianna
- áno máš pravdu robím aj štatistiky 😉

denisab32
9. bře 2009

soficianna
- nechajme túto tému Casual Play....

katy1979
9. bře 2009

soficianna klud nevyvysuj sa na nej. robi s tým denno denne tak snad vie co hovori. ak ti tam dieta obsedi a nebude z toho na nervy tak kupuj. mna to zaujalo tiez. ale silne pochybujem ze by mi v nej syn chcel sediet.

soficianna
9. bře 2009

Ja sa nad nikym nevyvysujem, nie je to moj styl, bola to len diskusia, nic viac.Ak je niekto precitliveny, bohuzial, ja som len napisala co je pravda, pretoze som informovane v tejto veci a to je rozdiel a po dalsie sa pytam, ak mi nie je nieco jasne. Romer je tiez jedna top autosedacka, bezpecna, svoje miesto si vie dobre obhajit 🙂.
A katy, nemusis obhajovat svoju znamu/uzivatela, ona ma svoj rozum a artikle, aby mohla samostatne komunikovat, bez tvojej pomoci.
Okej, toto je tema casualplay, tuto znacku dost posunuli do popredia tiez zname osobnosti/tvare, rek.kampane, dizajnovo je ale beat s krasna(moj nazor) a za tu cenu ma svoje opodstatnenie.

raril
9. bře 2009

soficianna si nejaka premudreta ale pises len same teoreticke veci...ale rozdiel v praxi...skus ty soferovat s placujucim dietatom v sedacke.tu vobec nejde o vychovu ale uplne o nieco ine ale asi nie si v obraze.ak v tejto sedacke tvoje decko obsedi a bude kludne je to tvoja vec ale nevnucuj svoje "len teorie" druhym ludom.

denisab32
9. bře 2009

soficianna
Katy1979 vyjadrila len svoj názor, tak ako ty svoj....

navrhujem kľud 😉...o hádkach to tu nemá byť....

kesinka
9. bře 2009

baby, zapislali ste skoro jednu stranu, ale nam, co mame zaujem sa dozvediet nieco viac o autosedackach / vajickach CP ste nepomohli 😒 .

katy1979
10. bře 2009

soficianna takže po prve denisab nie je az tak moja znama aj mne sa stalo ze som nesuhlasila s jej nazorom a ona s mojim. to sa stava. nepomahaj jej v komunikacii ale vadilo mi to co si pisala.
este k tomu kiddy dieta sa vobec nepriputava pasmi? ak nie co v pripade ak skonci auto na streche.

kesinka vyckaj urcite sa tu objavi niekto kto skusenosti s nimi má.

ygreen
10. bře 2009

mě bylo v obchodě řečeno, že Casual play má vklastní zkušebnu a že tam zkouší své výrobky a že se tyhle sedačnky v mnoha testech neobjevují, protože mají kovovou kostru a né plastovou. Já si myslím, že je moc fajn. Zkoušeli jsme tam dát kluka, když mu bylo 6 měsíců a hověl si tam jak milostpán. Ale protože ještě neseděla a vajíčko mu bylo malé tak jsme koupili Besafe izi combi.-

Kiddy - v testech 9-36 kilo byla jediná v daném roce se všemi +. Já bych do kiddy šla moc ráda - když jsem viděla crash video tak bylo vidět, jak její polstrování krásně tlumí nárazy hlavy do stran.

soficianna
10. bře 2009

samozrejme, ze je dieta prichytene pasmi(z auta), tieto pasy su vedene prave cez pultik, ak je dieta vacsie, alebo teda si ziada vasci komfort, staci autosedacku po stranach rozsirit, to sa ale da iba pri niektorych kiddy autosedackach 9-36kg a taktiez tuto autosedacku neskor mozte pouzivat bez pultika, v takom pripade su pasy vedene okolo hlavovej casti autosedacky.
V kazdom pripade, ked auto narazi, autosedacka ostane bez pohybu na svojom mieste, aj s dietatom. Pri vacsich/vaznejsich dopravnych nehodach je to aj o stasti, tam nemusi pomoct ani autosedacka s 5 +v testoch.
pozri este raz video, tam je to pekne zobrazene, su tam aj ine videa tejto autosedacky, tu ale bolo hlavne zhrute:

https://www.youtube.com/watch?v=v-dhlo2wqKY
lennis
10. bře 2009

Holky, taky jsem chtěla Kiddy, ale když jsem do toho dala prcka cca 8měs, tak tam byl jak sardel, total na těsno a hned se vztekal, nám prostě neseděla. Náš by v ní tedy určitě jezdit nechtěl, ale jinak se mi líbila moc

ivulik2
10. bře 2009

ma niekto z vás vyskušane princip upínania easyfix? mna by zaujímalo či je to fakt take dobre a bezpečne ako o tom pišu vyrobcovia? mne sa to vidi pohodlne a drahe ale či to aj plní učel hlavne bezpečnostný... ??? mne každý odporuča maxi-cosi /vraj su najbezpečnejšie /
ale kedže my si chceme kupiť primu od casualu a už ked budeme mať tu zakladnu easyfix tak asi budeme musiet dopasovať aj autosedačku /kedže to niečo stojí a nie málo/ lebo na tuto zakladnu mi asi ina značka nebude pasovať alebo ano? ma niekto s tým skusenosti? poradte

katy1979
11. bře 2009

soficianna to viem ze pasy idu cez pultik ale nie cez dieta, preto sa pýtam na moznost co ked sa auto dostane na strechu. co to dieta bude drzat na mieste? myslís ze pultik ho tam udrzí?

soficianna
11. bře 2009

Pultikom je dieta pevne uchytene, nie je mozne, aby vypadlo, aj ked sa auto prevrati na strechu.
Nepusti ho to..

soficianna
11. bře 2009

Isofix sa povazuje za najbezpecnejsi system upevnenia autosedaciek v aute.Sluzi na ukotvenie
autosedacky, v pripade narazu sa tak autosedacka s dietatom nepohne.System Isofix nevyuziva pre upevnenie sedacky bezpecnostne pasy ako je to pri klasickych autosedackach: celkove upevnenie je
viac menej jednoduche a rychle(upevnenie pomocou 3bodoveho istiaceho systemu), co minimalizuje riziko nespravnej instalacie. Od februara 2006 maju byt vsetky nove auta vybavene pomocou systemu isofix.

ivulik2
11. bře 2009

takže to odporučaš?
a nevieš ta zakladna easyfix je u každého výrobcu rovnaka? alebo musíš mať tu značku základne kotu maš aj sedačku?

katy1979
11. bře 2009

ivulik zakladnu musis kupit podla typu autosedacka. jasne ze to vyznam má. ale najprv si pozri ci máte na to prisposobené auto.

ivulik2
11. bře 2009

ako to zistím či mame na to prisposobene auto ... ma tam byť niečo špecialne namontovane alebo ako? ked ja sa do toho vobec nerozumiem... ja sommyslela že ked je to princim easyfix tak že je to u všetkých výrobcov rovnaké (takže teoreticky ak si kupim základnu od casualu k tej prime a potom sedačku od 9 mesiacov dajme tomu od maxi-cosi tak nemusi mi pasovať sedačka k zakladni aj ked je rovnaký princíp upínania... spravne?)
alebo ako to zistím či to bude pasovať alebo nie?

katy1979
11. bře 2009

ivulik najlepsie spytat sa predajcu u koho kupujes sedacku. Podla mna ti nebude sediet ina zakladna ako tá co patri ku komkretnej sedačke. prečo to chces kombinovat iná zakladna a iná sedačka???
auto no ak je vyrobené po 2006 isofix má ak je starsie bud je to v papieroch ale zistis to aj fyzicky. strcis ruky medzi operadlo a sedadlo do tej medzery a ak isofix má mala by si tam citit také kokove cosi niečo ako kruzky

soficianna
11. bře 2009

tu si pozri instalaciu isofixu v aute...
http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

soficianna
11. bře 2009

kazda autosedacka ma odlisne rozmery, ukotvenia, aku autosedacku si vyberies, taku istu zakladnu k danej autosedacke potrebujes.Ako pise katy, vsade Ti skuseny predajca spravne odporuci, alebo sa informuje, urcite nemozes kupit zle 😉

kesinka
11. bře 2009

babky a ked auto nema tie upevnenia na isofix, da sa to dokupit, alebo treba kupit nove auto 😀 .

denisab32
11. bře 2009

soficianna
skús ešte nejakú prednášku aj k TT 😉 ..... alebo Top Thether .....no a zišli by sa novšie odkazy, tá autosedačka je riadna vykopávka 😀

kesinka
podľa mojich info sa do niektorých dá domotovať....ale dobrý dôvod na zmenu auta 😉 , možno aj "šrotovné" zužikuješ 😀

denisab32
11. bře 2009

......zužitkuješ 😀 😀 😀

soficianna
11. bře 2009

Si na nete, si to nastuduj... 😉 nevidim, ze by o tuto prednasku niekto stal, teda okrem Teba a Ty si uz poradis 😎 .A nic sa Ti nestane, ked sa tiez pricinic o novy odkaz plodneho charakteru 😅 .

denisab32
11. bře 2009

soficianna
- ja to ovládam, žeby ty nie 😉
- no, žeby tie tvoje odkazy boli až také plodné 🙂 ...
- citujem teba: ...upevnenie pomocou 3bodoveho istiaceho systemu..., isofixové háčiky sú dva, čiže je na 2 bodoch a čo ten tretí???...alebo žeby len skopírovanie čohosi, čo by si rada ovládala 😉

ivulik2
neexistuje univerzálna báza pod autosedačku, z toho vyplýva, ak sa rozhodneš pre nejakú autosedačku, treba aj bázu tej istej značky....

soficianna
11. bře 2009

..plati pre autosedacky s vrchnou kotvou/dalsim "hacikom"- treti zaistovaci bod 😉 .