Autosedačka Cybec Solution X-FIX 2010. Opěrka hlavy

janinkaves
22. led 2011

Holky vybírám pro syna autosedačku 15-36kg a nemůžu se rozhodnout mezi RÖmerkou Kidfix 2011, Maxi-cosi Rodi a Cybex Solution X -Fix 2010. Všechny jsou dobré ve všech testech a i cenově vycházejí plus mínus stejně, ale v bezpečnosti vychází líp Cybexka ale vadí mi že nemá polohovatelné záda na spaní, právě že jezdíme s malým sem tam dlouhé trasy a tohle polohování je prostě nutnost a u té Cybexky právě píšou že se dá polohovat opěrka hlavy aby hlavička nepadala, já si právě představuji že bude mít zapadlou hlavu dozadu což se mi nelíbí, nebo neumím si to představit jak to myslí, nikde na netu jsem nenašla obrázek kde by to bylo ukázané, máte s tím někdo zkušenost ?

radka.k
22. led 2011

Ahoj,
Cybex Solution X Fix 2010 jsem koupila k Vánocům, takže s ní jezdíme teprve krátce, ale jsem nadšená. Fakt pohodlná, syn si ji pochvaluje. A co se týče té opěrky hlavy - jsou tam tři polohy, které mírným tlakem nebo tahem měníš, je to jen o pár cm, žádný velký skok. Je to především kvůli bezpečnosti, doslova píší:
Celosvětově patentovaný 3-poziční náklon opěrky hlavy, který elegantně a bezpečně řeší problém pádu dětské hlavičky vpřed, když dítě usne. Speciálně v případě bočního nárazu hlavička Vašeho dítěte zůstává uvnitř bezpečné zóny a neupadne do nebezpečné polohy. Tento jedinečný bezpečnostní rys zaručuje maximální ochranu a více než 80% bezpečnost při takovém druhu nehody. S revolučním L.S.P.systémem (systém na ochranu proti přímému bočnímu nárazu)je síla bočního nárazu systematicky redukována. Díky tomuto novému tvaru jsou uvedeny do pohybu takové reakce, při kterých chrániče hlavy a ramen absorbují sílu těla ihned v prvním momentu nárazu a uzavřou citlivou část hlavičky dítěte do bezpečné zóny sedadla.
Takže já hlasuju pro Cybex!

musko
23. led 2011

@janinkaves - ani jedna z týchto troch sa už nedá polohovať ak myslíš odpočinkovú polohu na spanie. Poloha je závislá na sklone operadla sedadla v aute. Mám e Kidfix a nedám na ňu dopustiť. Ale mladšiemu asi kúpime Kiddy (nemá isofix) alebo Cybex s isofixom

ygreen
23. led 2011

v pohodě, my máme pallase a když spí, tak mu hlava nepadá dopředu, je trochu zakloněnej, pusu má otevřenou jak u zubaře a spokojeně hnípe 😉