Autosedačka Cybex, je bezpečná? Máte zkušenost?

barunn
12. kvě 2015

Jakou máte zkušenost s autosedačkou Cybex? Dnes mi v obchodě řekli, že se zjistilo, že není bezpečná, protože při převrácení auta na střechu dítě ze sedačky vypadne. Tato autosedačka se mi moc líbila a byla jsem rozhodnutá ji koupit, ale teď váhám zda nevzít spíše Romer. Děkuji za vaše názory a přeji hezký den

kamino
13. kvě 2015

@alcar to je presne ono... Povolene pasy,sveze se ten chranic a dite ma ten pevny popruh u krku.... To jsou pro me duvody proc NE... Jak jsem psala,kdyz ry ramenni popruhy u druhe sedacky utahnu,je to prckovi nepohodlne,kdyz jsou povolenejsi,ma hned ruce venku... Jsem rada,ze jako hlavni sedacku mame Cybex 😉

barunn
autor
13. kvě 2015

Děkuji za odpovědi. Poslala jsem dotaz přímo na školitele, který pořádá semináře o bezpečném cestování dětí. Ten i doporučuje obchod, kde jsem se byla ptát, jako místo, kde jsou kvalifikované prodejci a byla mi poslána odpověď, cituji: "Dobrý den, ano je pravda, že při testu, kdy auto rolovalo přes střechu,došlo k vypadnutí figuríny z pultíkové autosedačky. Nemám to, ale zatím potvrzené ze žádné skutečné nehody. Já osobně nejsem moc zastánce pultíkových autosedaček, u kterých jejich zastánci = prodejci argumentují tím, že při nárazu není taková zátěž na krk, jako u autosedaček s 5-ti bodovým pásem, ale zapomínají dodat, že tato zátěž je u pultíkových autosedaček přímístěna do oblasti břicha. Nejbezpečnější jsou za mě autosedačky připoutané v proti směru jízdy."

monasek84
13. kvě 2015

My mame Cybex Juno 2 fix a za sebe teda nedam dopustit na jednoduchost pripoutani a odpoutani, zadny snerovani, pretaceni pasu atd. A celkove se shoduju s timto nazorem http://www.fiedler.eu/faq/autosedacky-kiddy/sly... .... verim ze s pultikem je dite pripoutano "pecliveji" (protoze tam neni co pokazit), kdezto pasy vetsina necha trochu povolene pro pohodli ditete (to nemluvim o poutani s bundou atd)....

nnell
13. kvě 2015

Nikde jsme nenarazila na relevantní zdroje, že by Cybex byla jakkoliv nebezpečná, naopak ve všech testech co jsem kdy viděla, se umisťovala na předních pozicích. Fámy o podlapcených testech mi přijdou podobného druhu jako červené karty pro Zemana financované americkou ambasádou ☹

@barunn odkaz na ten test by nebyl? Opravdu by mě to zajímalo.
Jinak lze souhlasit s tím, že pultíková sedačka případně zatěžuje břicho - ale i při mých chatrných znalostech fyziky mi pořád přijde logické, že plocha pultíků je mnohonásobně větší než plocha pásu a případná síla nárazu se na ní rozloží lépe, nemluvě o faktu, že břicho je na zranění pořád méně fatálnějšíí než krk :-/

darusenka
13. kvě 2015

už jsem to taky někde slyšela, a připadá mi to hloupé.Navíc si myslím, že takových nehod, kdy rodiče s dětmi končí na střeše je rozhodně málo.
Před deseti lety jsme měli s mým ex taky nehodu (kouřil, bylo mokro, nebezpečná zatáčka), skončili jsme na střeše a nebyli jsme připoutání ani jeden, nic se nám naštěstí nestalo.
i proto volím pro své děti bezpečnost, takže pultík se sedačkou Cybex juno fix má teď po synovi dcera, a syn má Solution M fix.

alcar
13. kvě 2015

@nnell ja zase slysela, ze ten pultik nejvetsi silu vyvine v oblasti hrudi a tim poslouzi jako airbag, tudiz efekt zadouci. A je fakt, ze kdyz zajedu pod pultik rukou, tak ma dcerka v oblasti bricha trochu volneji, naopak hrud ma pritisklou nadoraz. 😕

@monasek84 presne tak, staci tady nahlednout do par alb, kde jsou vyfocene deti v autosedackach s pasy a z 90% jsou pripoutany spatne. Ja osobne proste nechapu argumenty typu "pasy nechavam volneji, aby melo dite trosku pohodli". Bezpecnost az na druhem miste, je to smutne. 😒

lulu85
5. srp 2015

@darusenka Ahoj, nenarazila jsem zatim na moc majitelu M-fixu, takze bych se rada zeptala, jestli je i zadova cast vysunovaci (rostouci) stejne jako hlavova cast. Nikde jsem tuto informaci nenasla. Predem moc diky.

alcar
5. srp 2015

@lulu85 tady podle tohoto videa ano. V popisu pisou, ze ma 12 vyskove nastavitelnych pozic. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=RZI8vZi2k8w
lulu85
6. srp 2015

@alcar diky za reakci, ale i v tomto videu pan vysunul jen tu horni cast, ktera chrani hlavu, tu stredni ne. U predchozich Pallas (treba 2-Fix, ktera je druhym adeptem) se da vysunout cely dil, chranici trup..

alcar
6. srp 2015

@lulu85 ano, M fix to ma jinak, nez Pallas. Tak jak to je na tom videu to urcite bude, ne jinak. 😉

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lorca
3. říj 2016

MAminky, máte některá zkušenost se sedačkou 0-13kg Cybex Aton
4 https://www.mall.cz/autosedacky-0-13kg/cybex-at...

polyslava
3. lis 2016

Ohledně vypadnutí dítěte z pultikové autosedačky při roll overu (otočení auto na střechu) tady je odkaz na dokument
https://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/doc/2...
Na některých fórech píší, že prý zatím není roll over test povinný, takže ho ADAC nedělal ☹

kajsav
12. pro 2016

Chceme pořídit Cybex Pallas M-fix, teď akorát nevím s tím nastavením zadní části, jestli není lepší Pallas 2-fix, nemáte prosím někdo srovnání?

kjunger
22. říj 2017

Oživuji diskuzi třeba to někomu pomůže. Momentálně vybírám pro dceru mezi sedačkami od 9-36kg a byla jsem rozhodnutá, že pořídím bud Sybex nebo Kiddy s bezpečnostním pultem. Po shlédnutí mnoha crash testů jsem však zjistila, že sedačky s tímto pultem jsou sice při bočním a čelním nárazu asi nejvíce bezpečné, ovšem při převrácení auta z nich dítě opravdu vyklouzne a zcela vypadne ven. Vzhledem k tomu, že dcera je velmi hubená, obávám se že by vyklouzla snadno. Proto tedy raději volím sedačku s pásy.
odkaz

https://www.youtube.com/watch?v=55tlhrTmha4
alcar
22. říj 2017

@kjunger toto neni oficialne provedeny test. Navic je pomerne zastaraly a pouze jeden. Sedacky s pultem jsou naprosto bezpecne a splnuji veskere bezpecnostni normy, ktere splnit musi. A kazdy, kdo ma sedacku s pultikem vam potvrdi, ze pokud je pouzita pri spravne vaze ditete a pult nasazen spravne, tak z ni dite opravdu vypadnout nemuze. A myslite, ze ze sedacky s pasy vypadnout dite nemuze? Ja myslim, ze tam je ta pravdepodobnost dokonce mnohem vyssi, kdyz vidim jak jsou nektere decka velmi spatne pripoutany. ☹

holka_ze_statku
8. čer 2020

Oživuji diskuzi a vkládám funkční odkazy na Crash test s pultíkovou sedačkou při přetočení vozu přes střechu:

https://www.youtube.com/watch?v=f7zFgzHHNg0


Dalšími častými argumenty rodičů, kteří vybrali pultíkovou sedačku jsou:
1) Dítě si na pultík položí při jízdě hlavu a udělá si pohodlí... Uvědomte si ale také, že pultík je první věc, kterou potká obličej Vašeho dítěte v případě čelního nárazu nebo nárazu zezadu (např. při nedobrzdění v koloně). Opravdu si myslíte, že bude kus plastu obalený kusem něčeho měkkého fungovat stejně jako airbag?
2) Pásy mu sklouzávají z ramen. Mám strach, že pásy špatně dotáhnu. Pultík prostě zaklapnu do jedné z poloh a je to. Je to rychlejší a nemůžu se splést.... Pokud dítěti sklouzávají pásy z ramen, je to Vaše chyba. Málo dotažené pásy nebo jste dítě do sedačky moc nabalili. Kolik má pultík poloh pro zaklapnutí? Myslíte, že je to dostačující? Podle mého názoru je lepší se naučit dítě umístit do sedačky správně a správně dotáhnout pásy a mít možnost držet bezpečnost dítěte ve svých rukou. Než spoléhat na některou z poloh pultíku.
3) Při nárazu se úder rozloží do větší plochy pultíku než je plocha pásů. Opravdu byste dostali raději ránu lopatou do hrudi a břicha, kde je většina důležitých orgánů, než silný úder do soustavy kostí a kloubů jako pánev, klíční kosti, pletenec ramenní.
4) Jezdím málo/bezpečně/jenom kousek. My jsme taky jezdili bez autosedačky a přežili jsme to....Kde nic není, tam ani smrt nebere.
Pokud se rozhodnete pro jakoukoliv sedačku přeji kilometry bez nehod.

alcar
9. čer 2020

@holka_ze_statku opet neoficialni test, navic se spatnou a spatne pripoutanou figurinou. Chtelo by to nejake lepsi video.

skorinka423
31. srp 2020

my ji máme taky a žádný problém jsem zatím nezaznamenala, dokonce do nás jednou narvalo auto v křižovatce a naše malý vůbec nic nepostřehlo, jako fakt v pohodě a jsem ráda za to, že ji máme

sabca21
21. říj 2020

my máme taky a je dobrá, naštěstí jsme teda ještě nehodu neměli, ale je vidět, už když to dáváte do auta, že drží, je pevná takže bych neměla strach z koupi