Autosedačka Cybex Juno Fix, vadí vašim dětem pultík?

maja3.s
11. lis 2012

Maminky, uvažujeme o koupi této autosedačky. Jediná věc, která mně tak trošku vrtá hlavou je ten pultík - jestli tam malá prostě bude chtít sedět 😒 Je mi jasné, že každé dítko je jiné, ale přeci jenom, jak to vaše děti zvládají...pultík vadí - nevadí? Taky by mě samozřejmě zajímaly vaše další postřehy...jak se tam dítě posazuje - jak se s ním manipuluje, jestli je problém sedačku přendávat do druhého auta...prostě vaše zkušenosti...klady, ale i zápory.
Děkuju...

alunka001
12. lis 2012

Ahojky,sice nemáme Juno fix,ale máme Pallas fix a je super. Daníkovi pultík nikdy nevadil a nevadí. Nijak ho v pohybu neomezuje a krásně v ní sedí. Do druhého auta jsem přendavala jen párkrát,protože jsme si pořídili druhé auto,tak jsme rovnou koupili i druhou sedačku Pallas.

elana
12. lis 2012

@maja3.s máme Junofix asi od srpna a našemu dítěti pultík taky nevadí, sice ho občas olizuje, ale to jsem vyřešila plenkou, když vidí, že už je mi to jedno, tak ho to brzo přestane bavit🙂 Možná je v této sedačce tepleji než v jiných, přece jen je tam dítě dost uzavřené, ale vystlala jsem ji podložkou z ovčí kůže a problém se dost zmenšil. Rozhodně bych ale nekupovala naslepo, určitě vezmi malou do obchodu a nech ji v tom posedět, většinou zjistíš už velice rychle, zda jde o "pultíkové" dítě 😉 Jinak další postřehy-sedačka je lehounká, pokud ji budete často demontovat, rozhodně to oceníš velice výrazně, do auta se ukotvuje megarychle, cvak cvak a je tam, pokud nemá auto izofix nevadí, může být i pouze připásovaná (což musí být stejně, protože pás drží před dítětem pultík). Cena je taky rozumná, o tom, že jde o vítěze testů ani nemluvím...takže já bych do ní šla znova 😉

maja3.s
autor
12. lis 2012

Holky dík...malou určitě vezmene a vyzkoušíme, ale nejsem si jistá, jestli její oblibu či neoblibu k pultíku za jedenkrát odhalíme. Manžel právě tuto sedačku dost preferuje, přesně z důvodů tu už uvedených...vítěz testů, váha sedačky - máme dvě auta, takže budem občas přendávat- , cena....

maja3.s
autor
12. lis 2012

Jo a ještě jedna věc..nevím, jestli jste používali i jinou sedačku, ale když srovnáte pultíkovou-bezpultíkovou...je v té pultíkové dítko víc omezeno v pohybu než v té bez? Může hýbat stejně nožičkama atd.?

elana
12. lis 2012

@maja3.s tak samozřejmě stoprocentně se to odhadnout nedá...ale my když jsme tam syna posadili, tak se tam spokojeně uvelebil, ruce si dal na pultík a tvářil se jak pan starosta. Dcerka kamarádky se tam zas rozesmála od ucha k uchu a když odcházeli a zkusili to znova, tak taky, prodavačka prý jen zírala, že prý je to první spokojené dítě v téhle sedačce 🙂 , takže si troufnu říct, že to poznáš. Jsou děti, co milujou prostor a pultík je rozzuří a děti, co jim naopak pultík dodá větší pocit bezpečí a myslím že ten základní typ dítěte se pozná už takhle pro jednou.

elana
12. lis 2012

@maja3.s určitě omezeno je (ale syn teda krom Junofix v jiné 9-18kg nikdy neseděl), ale logicky je omezeno. Nohama kope, to jo, to jde, ale nějaký velký prostocviky mu sedačka samozřejmě nedovolí (což nemyslím, že je v autě až tak naškodu 😅 ).

alunka001
12. lis 2012

Jelikož jsme ji kupovali,až když syn vyrostl ze sedačky Maxi cosi priori ( je vysoký a hubený) a měl tedy pásy,tak můžeme srovnat. S pásy mi přijde,že byl omezen mnohem více,vždy jsem poutala na pevno a žádný prostor mezi pásy a rameny,takže bez pohybu. U pultíku může normálně hýbat horní polovinou těla,předklánět se,otáček co mu pultík dovolí.

petaov
13. lis 2012

taky jsem chtěla Cybex s pultíkem, ale pak jsem četla, že je spíše pro vyšší děti. Syn je drobný, takže by přes pultík asi neviděl. Takže raději vyzkoušejte!

majajaja
26. únor 2014

Chtěla bych se zeptat, jaké je jezdění s pultíkem přes léto, nepotí se tam děti o to víc? My máme teď starou, a malý byl v létě vždy zpocený přes celá záda, mám obavy, že takhle by s pultem byl mokrý na celém trupu ????

lostakova
29. pro 2014

Holky, máme nově Pallas 2-fix a máme trochu problém s délkou pasu. Tak tak pas pres pultik zapneme, přestože je od výrobce uvedené, ze autosedacka je do našeho typu auta vhodna. Fakt je to na milimetry. Mate to taky tak?

miruskapivonka
27. led 2015

zdravím, máme pro oba kluky autosedačky Cybex a mohu jen doporučit. Ten pultík nevadí, oba si na to rychle zvykli, navíc je z příjemného materiálu a ani v létě se nám syn nepotil, u druhého teprv uvidíme 🙂 ale je pravda, že v létě jezdíme jen s klimatizací, kdo klimu nepoužívá, tak nevím, to by asi spocený byl..

miruskapivonka
27. led 2015

@lostakova Ahojky, my teda máme Juno2 fix a ještě vůli v pásu máme, docela dost, ale máme s isofixem, tak jestli je to tím?

lostakova
27. led 2015

@miruskapivonka Taky mám isofix. Manželovi se nějak naštěstí podařil pas postelovat a tím o kousek prodloužit, jinak bylo každé zapínání katastrofa.

zuzanka.k
27. led 2015

My máme Cybex Juno 2 fix a spokojenost... Měli jsme ji i na izofixu, ale teď často předěláváme sedačku, tak jezdíme bez... Jen při izofixu jde sedačka polohovat - bez nejde... Pásy máme akorát, není problém s připnutím... Malému pultík nevadí, hraje si sním - na něm. takže určitě doporučuji

kluziste
27. led 2015

Taky máme Cybex Juno s pultíkem a malá je naprosto spokojená od prvního svezení, šla do ní z vajíčka a super. Krásně vidí ven, pultíček při usednutí vyžaduje přidělat 🙂 hezky v ní spinká. A hlavně, takhle sedačka dopadla v dTestu skoro nejlíp, což je zásadní.

ivca_ch
28. led 2015

@kluziste
@zuzanka.k Holky prosím má Juno polohování na spánek?

kluziste
29. led 2015

@ivca_ch trošku sklopit jde. My ji máme na isofixu, takže se lehce sklápí spolu se sedadlem, což je jednoduché a pohodlné. Ale myslím, že možná jiné sedačky mají to polohování víc, tady je to fakt jen lehce. Bohužel nemám s jínými sedačkami zkušenost, tak snad odpoví ještě někdo 🙂 každopádně se spaním problém vůbec nemáme, malá spí klidně i dvě hodinky, takže pohodlné jí to asi bude 🙂

v2e2rka
29. led 2015

My máme teda kiddy phoenix fix,malý ze začátku brblal,když jsem pultík montovala,ale jinak v ní je spokojený od začátku,dokonce nemá problém v ní vytuhnout a hodinu spát. Teď už mi pultík sám podává,pěkně si ho přidrží než ho zapnu a je navýsost spokojený,že ho nedrží pásy a může pohybovat horní částí těla.

luhace1
29. led 2015

My mame pre dvojcata cybex s pultom iba par dni, a sme spokojni 🙂 No musim podotknut, ze je rozdiel nechat skusat sediet dieta doma, resp. v obchode a v aute. Doma nechceli pultik a aj sa rozplakali....kdezto v aute, nemaju problem, skusali sme jazdit ...krasne sedia a pozeraju na cestu. Slo nam hlavne o bezpecnost, kedze jazdime i dlhe cesty.

zuzanka.k
29. led 2015

@ivca_ch jak jsem psala, s izofixem jde - není to nic extra, ale myslím, že stačí

miruskapivonka
5. únor 2015

@lostakova hmmm, tak to nevím, asi má každé auto jinak dlouhé pásy...

monasek84
5. únor 2015

@ivca_ch
@kluziste
@zuzanka.k holky, to sklapeni... taky mi to vrtalo hlavou a sklapet SE NEMA. Psala jsem do Cybexu... najdu tu odpoved, monent

monasek84
5. únor 2015

tím varováním v návodu je myšleno, že zádová opěrka autosedačky má celou plochou přiléhat v opěrce sedadla. Je to z bezpečnostních důvodů. Kdyby byla autosedačka posunutá dopředu a zádová opěrka nakloněná do "ležící" polohy, tedy by se opěradla auta dotýkala jen malou plochou, byla by při případném nárazu omezená její stabilita a tedy i bezpečnost. Toto platí obecně pro všechny autosedačky, které nemají polohovací základnu - vždy výrobce varuje, že je potřeba autosedačku zcela přitisknout k sedadlu auta. Polohování zádové opěrky tedy v tomto případě slouží k tomu, aby se autosedačka přizpůsobila různým sklonům sedadel v autech.

ivca_ch
5. únor 2015

@monasek84 Děkuji za info. vybrala jsem hlavně kvůli poloze na spánek Cybex Pallas 2 Fix.

mrazulkav
5. únor 2015

Máme Pallas 2 a maximální spokojenost!
Často sedačku přendavám - jezdím buď sama naším autem, ale často i s kamarádkou jejím autem. Sedačka je lehká a hlavně se "kotví" pásem přes pultík, takže manipulace jednoduchá.
S pultíkem jsme nikdy problém neměli. Malá nemá tendence utíkat (věřím, že z pásů by se vyvlíkla), pohybu má dost - sama si dosáhne pro pití, které má uložené vedle v bedýnce, pod sebe sáhne taky, kamarádky dcerka (o rok starší) dosáhne i mezi sedačky a podávají si hračky mezi sebou... Navíc pokud je dítko "větší", dá se pultík "oddálit" (má prostě 2 polohy).
S teplotou jsme zatím nebojovali - sedačku jsme začali používat teď na podzim. Ale celkově do auta moc neoblíkáme...
Na spaní nesklápíme. Stejně to není nijak výrazný rozdíl... Malá se vždycky prospala s hlavou opřenou o ty vysoké opěrky, kamarádky dcerka už se skládá ve spánku na pultík 🙂 Nedávno jsem viděla fotku dítky, které ve spánku viselo na pásech - normálně mě bolelo celé tělo za něj!

alcar
5. únor 2015

@mrazulkav take jsme koupili Pallas 2 (bez fixu), jeste nepouzili a popravde, ted jsem trochu zmatena z informace o nesklapeni od @monasek84 😲 Tak jak to tedy spravne je? Ja myslela, ze tam ta sklapeci poloha je prave na lezeni (i kdyz nic moc)??? V navodu pisou stejne info o nesklapeni jako tady napsala monasek84, ale o par radku nize pisou o poloze na spani. Tak teda nevim. 😅 😕

ivca_ch
5. únor 2015

@alcar monasek84 psala o jiné sedačce, o Cybex Juno

ivca_ch
5. únor 2015

@mrazulkav Děkuji za zprávičku! Od kolika měsíců/roků Cybex Pallas používáte?

veronicka89
5. únor 2015

Ja nemam teda vlastni zkusenost, ale myslim si , ze i hlavne diky pultiku je tato sedacka pro dite bezpecnejsi 😉

alcar
6. únor 2015

@ivca_ch aha, ja myslela, ze to plati o obe. 🙂