Autosedačka Cybex Solution X-fix nebo Roemer Kidfix?

hojda
4. lis 2011

Ahoj,

vybíráme novou autosedačku v kategorii 15-36kg. Podle testů váhám mezi Cybex a Roemer (obě i isofixem). Vadí vám ně těchto sedáčkách něco zásadního? Roemer jde asi lépe polohovat, cybex je užší.... Taky jsem zjistila, že se vyrábí mnoho podtypů od každé z nich. Doporučíte něco?

Díky

d.

coxa
4. lis 2011

Ahoj, máme cybex a fakt můžu doporučit, Vojta je kus chlapa a úplně v pohodě se do ní vejde, že je širší bych neřešila. Díky isofixu se polohovat lehce dá. Vážně jsem nenašla nic, co by nám vadilo. Jen co mladší synek ještě trošičku (2kg) povyroste, pořídíme mu cybex hned taky. 😵

kacasim
14. lis 2011

Já jsem taky pro Cybex, jsme max spokojení, doporučovala bych cybex solution X2 fix, má i přídatnou boční ochranu, nic lepšího pro svého syna udělat nemůžete 🙂 Můžete ještě zkusit nějakou slevu na http://nakupysmaminou.maminkal.cz některé e-shopy tam mají akce do 30.11. spousta maminek tam teď kupovalo a ušetřily pěkné peníze!

aajina
17. lis 2011

Také máme Cybex a za nás super 🙂

andy80
17. lis 2011

Taky doporučuji Cybex, máme free-fix a maximální spokojenost. Cybex jsou nejbezpečnější, v posledních letech vyhrávají v testech bezpečnosti ADAC. Nejlepší je kupovat začátkem příštího roku, budou se vyprodávat letošní kolekce, taky jsme takhle kupovali letos v lednu loňskou kolekci za super cenu.

blondynka400
17. lis 2011

Já jednoznačně Romer Safefix. Krom horší zapínatelnosti spony (ale to mají snad všechny značky) 100% spokojenost. Na trhu jsem nic lepšího nenašla. Cybex mi přijde úzký a zdaleka ne tak pohodlný jako Romer, navíc nejde tolok do lehu (tedy ty typy co jsem viděla). Navíc Romer vynalezl systém isofix a co se týče bezpečnosti tak je dlouhodobě na špičce. V testech v této kategorii nebyl nikdy žádný jejich model hodnocen hůře než velmi dobře (v této kategorii ani vyšší známku žádná sedačka nikdy nezískala, beru testy ADAC), což se o jiných značkách říci nedá 😝

mikulcena
17. lis 2011

já bych osobně doporučila jinou sedačku
http://www.oknakup.cz/detail.php?zbozi=2009151
rozhodovali jsme se , cybex, romer, a concord..přesvědčilo nás asi pohodlí syna a prvenství v testech..
myslím, že u žádné s těchto třech nešlápne člověk vedle..jen to chce zkusit, jak se malému spolucestujícímu bude sedět.. 😉

jmisa
18. lis 2011

My jsme vybrali Römer Kidfix. Porovnávala jsem s Cybexem, ale Römer se mi víc líbil kvalitou potahů a taky ve finálním vytažení je vyšší než Cybex, což třeba u nás v případě dlouhána je taky bonus.
Hodnocení v testech ADAC mají obě sedačky srovnatelné.

Osobně doporučuji zajít někam na prodejnu, kde mají oba druhy sedaček, pořádně si to osahat, posoudit materiály, přeci jen je to sedačka na dost let, posadit tam dítě a vyzkoušet ho připoutat.
V Praze budou mít obě sedačky určitě v www.detskydum.cz nebo www.spuntik.cz nebo www.eshopbaby.cz všechny shopy mají vlastní kamenné prodejny.

handm
16. únor 2013

@hojda co jste nakonec vybrali prosím? A @jmisa nedokážeš odhadnout, o kolik výš se ten Romer dá vytáhnout. Náš prcek má ve 2r5m 103 cm, tak výška je důležitá, ale byla jsem už zkoušet dvakrát a tohle mi nějak vůbec nedocvaklo.. díky moc.

lena7
15. srp 2013

Dobrý den maminky, když máme starší auto bez isofixu tak tuto sedačku nemohu koupit? Myslím Cybex Solution X2, poradte, moc děkuji za rady 🙂

zickemartina
4. dub 2014

@lena7 Cybex solution x2 muzes koupit do jakehokoliv auta - i tu s isofixem jen je zbytecne drazsi pokud nevyuzijete.