Autosedačka do 13 kg. Maxi Cosi nebo Tario?

scai
9. říj 2009

Ahoj holky. Potřebovala bych poradit. Za chvíli půjdeme objednávat kočárek (teutonku) a potřebovala bych poradit s autosedačkou. Na něho jde použít to tario (které je ale dost drahé a teď jsem četla, že prý těžké, ale na žádných stránkách jsem nenašla váhu), nebo maxi cosi...Co doporučejete?
Pak ta maxi-cosi cabriofix, to jde použít i bez té základny, jako normálně připásat pásama nebo nejde?
Dík!

musko
9. říj 2009

scai - Maxi Cosi cabriofix. Ide použiť aj bez základne, pomocou pásov. Do vajíčka by som do iného ako Maxi Cosi alebo Romer nešla......

scai
autor
9. říj 2009

Musko a nevíš kolik stojí ta základna? Ale jeslti to jde bez ní, tak to je fajn. Ty to máš bez ní? Je to rychle upoutané?

musko
9. říj 2009

My máme bez základne a v pohode..... A upútaš to rýchlo 😉

musko
9. říj 2009

Pozri sem: http://www.babystyle.cz/autosedacky-maxi-cosi/a...
Ale v pohode kúpiš aj lacnejšie, len musíš posedieť pri nete a porovnať si ceny, alebo kúpiť z druhej ruky za dobré peniaze.

helenky
12. říj 2009

scai: my mám ena Teutonku Spirita- Romer baby safe plus, koupila jsme adapttér na kočár a tu belted base do auta - snažší manipulace a vyšší bezpečnost. Jinak tario je o kus prostornější než Maxi Cosy, tak jsme původně chtěli tario, protože jsme oba dost velcí.

cernobilka
15. říj 2009

Ahoj, já mám tario a spokojená moc nejsem. Je strašně těžké a špatně se s nim manipuluje. Také má jinak pásy a nejde do něj zavinovačka do autosedačky ani fusak. Je hodně veliké a nevejde se do menších aut dozadu. Z hlediska bezpečnosti je ale asi nejlepší.

scai
autor
16. říj 2009

My jsme malí, při narození jsme oba nebyli velcí (já měla jen 2,3 kila), tak si mylsím, že nebudete mít velké dítě. Ještě teda mrknu na sedačku romer, no to tario jsem už teda rozhodnutá že ne. Když je těžsí, hůř se nosí a ještě je o dost dražší... A bezpečné jsou i ty další dvě taky.

pajinkaa
16. říj 2009

Scai ahoj, my máme Maxi Cosi a i ten isofix v autě. Já jsem spokojená moc! 😖 Je bezpečná, hezká, pohodlná pro malého! Vyšlo to něco kolem 7 tisíc dohromady. Ale protože hodně jezdíme, tak já chtěla co největší bezpečí a navíc, aby to bylo rychlé - takže udělám jen cvak a malýho mám zajištěnýho.
Ale když si vemu druhé auto, tak tam musím normálně upásat a jde to taky hoodně rychle, je to jen o cviku. Zkusila jsem to jednou a pak už to šlo v pár sekundách taky.

A když srovnám např MAxi Cosi s Chiccem, co má kámoška, tak je to 100 a 1 - jí tam malej doslova plápolal, lítala mu tam hlavička, takže si neumím představit, kdyby se něco stalo...

a co se váhy týká - možná ani MC není nejlehčí, ale ani nemůže být, když má být bezpečná! a je fakt, že náš malej má už skoro 10 kg, tak se pronese, ale v pohodě tam ještě vleze a já chci, aby tam byl co nejdýl, posed ve vajíčku v protisměru je prostě nejbezpečnější. Byli jsme i v CHorvatsku a žádnej problém.

Tario neznám, ale jak říkají holky - když ne MC, šla bych do Römera. Stejně tak se budem rozhodovat i o další autosedačce 🙂.

pajinkaa
16. říj 2009

v prvním řádku měl být smajlík 🙂 nebo 😉 - omylem se mi tam dostal ten s vlnkou 😖

scai
autor
16. říj 2009

Pajinkaa dík. My asi isofix kupovat nebudeme, zas tak moc nejezdíme a když je upásání záležitost pár sekund, tak to radši ty 3 tisíce ušetřím. I když jsem koukala, že pak do toho isofixu jde dát i ta další sedačka, větší...
Ale teda koupíme maxi cosi a bude! Dík

pajinkaa
16. říj 2009

Jo, myslím, že určo neuděláte špatně 🙂

soanpe
16. říj 2009

tady jsou testy sedaček:
http://www.autosedacky.estranky.cz/stranka/cras...

a k tomu isofixu: IsoFix je nový systém upevnění autosedaček, kterým jsou vybaveny novější automobily. Každý automobil s IsoFix systémem je vybaven kovovými oky, které jsou nedílnou součástí automobilu. Tento systém byl vyvinut speciálně ke zjednodušení instalace autosedačky a k minimalizování chybné instalace. Dle průzkumů je 65-80% všech autosedaček špatně nainstalováno. Běžná autosedačka, která je na trhu již několik let nemůže být použita se systémem IsoFix. IsoFix autosedačky byly speciálně vyvinuty pro tento systém a jsou vybaveny IsoFix spojkami. Z tohoto důvodu jsme uvedli na trh speciální autosedačky pro systém IsoFix: Maxi-Cosi CabrioFix se základnou EasyFix pro novorozence (skupina 0+) a Maxi-Cosi PrioriFix pro děti od 9 měsíců do 4 let. (skupina 1).

soanpe
16. říj 2009

scai
větší sedačku řešíme ted my a sítem prošla MC tobi. ,která se připevnuje pásy a má lepší hodnocení než ty,která jsou na základně.a hlavně je vyšší,takže se dítko bude kochat pohledem z okna-teda aspoň v to doufám 😀

scai
autor
16. říj 2009

Soanpe takže když chci mít to cabriofix a chtěla bych to mít na té bázi v autě, tak to teda potřebuji, aby v autě byl isofix? To tam určitě nemáme! Já myslela, že když si koupím ten cabriofix a tu bázi pod sedačku, že to do auta půjde....

soanpe
16. říj 2009

no tu bázi musíš někam nějak upevnit.já měla MC cabriofix a připevnila jsem to pásy
ale abych pravdu řekla,mám v těch fixech mix 😀