Autosedačka do protisměru. Máte zkušenost? Např. zn. Nania?

oveckaluky
6. srp 2019

Dvojčatům bude rok a my pomalu přemýšlíme o nových autosedačkách, vajíčka přestávají stačit. Máte nějaký tip, prosím? Aby šly do protisměru a pokud možno nestály ranec...
Líbí se mi zn. Nania, i podle recenzí lidí, ale v některých testech našli její slabiny, v jiných jí chválí, tak nevím...

motylcice29
6. srp 2019

@oveckaluky Říká se, ze i nejhorší protismerna je lepší než nejlepší posmerna 😉co zkusit nějakou Joie, třeba na pasy? Ty jsou relativně dostupné. My teda máme Cybex Sirona, ale to je tak kolem 10 tis.

olga_
6. srp 2019

@oveckaluky Řešíte zrovna s dvojčaty totéž, co my 😀. Jezdíte sedmimístným? Manželovi se nelíbí, že nejsou na isofix a že by dvojky byly i nadále úplně v zadní řadě. Za nimi už jen kufr s kočárem a v případě nárazu zezadu asi žádná hitparáda. Taky zvažujeme, jestli se nám tam protisměr vejde, protože už kvůli kočáru nemůžeme posouvat sedačky. Jinak mi doporučovali Joie every stages, axkid minikid (nevím, jestli píšu správně) a pak ještě nějakou další, ale to je tak desítka za jednu :-/.

zelenaesmolda
6. srp 2019

@oveckaluky
Nania urcite nebrat,doporucuju skupinu na fb Deti proti smeru,projdi si prispevky a pokud nebudes neco vedet zkus uzivatele Realny Radek,je to odbornik pres sedacky,urcite ti poradi

m_tina
6. srp 2019

protismerna sedacka je nej! mam 3letaka v protismeru v cybex sirona m2 i-size a bude v protismeru tak dlouho, dokud se do nějaké vleze 🙂 takze do tech 5let urcite

m_tina
6. srp 2019

nania neni uplne nej, cenove nejlepsi kompromis jsou asi Jolie, nebo koukat po akcich

zelenaesmolda
6. srp 2019

@m_tina
Joie,ne Jolie.Jolie je Angelina :D

oveckaluky
autor
6. srp 2019

@olga_ No to my dát nemůžeme, i 5 za jednu je pro nás moc (starší jedna druhý stupeň Zš, druhá na střední). ☹ navíc máme pětimístný auto, nejstarší už s námi nejezdí, ale mladší ještě nějakou dobu bude, takže ještě aby se vešla mezi ně. 🙈
Vůbec nevím, jako do protisměru musí být, Lucka je drobek 8 kg, Péťa má asi 11, do 13 taky daleko...

m_tina
6. srp 2019

@zelenaesmolda ach ty autoopravy 🙄🤦‍♀️

zelenaesmolda
6. srp 2019

@oveckaluky
je treba to vyzkouset v aute,ne do kazdeho auta sedi kazda sedacka a i kazde dite je jine.

zelenaesmolda
6. srp 2019

@m_tina
jaj sem to pochopila ale radsi jsem to napsala aby autorka nehledala sedacku znacky Jolie a nedivila se,ze zadna neni :D

oveckaluky
autor
6. srp 2019

@zelenaesmolda Já tu značku znám. 😉

zelenaesmolda
6. srp 2019

@oveckaluky
tim lepe 🙂

oveckaluky
autor
6. srp 2019

@zelenaesmolda Ale tu nechci, reklamovala jsem ji u starší, a i bracha s ni mel u syna problém, oba se zapínáním.

zelenaesmolda
6. srp 2019

@oveckaluky
aha,tak my ji mame a zatim zadny problem.Je ale fakt,ze ji mame cca pul roku.

oveckaluky
autor
6. srp 2019

@zelenaesmolda To naše zapínání zlobilo dřív.

zmrz_lina
6. srp 2019

Obávám se, že v ceně kolem 5 tisíc protisměrnou autosedačku, která za to bude aspoň trochu stát, nesezenes ☹

zelenaesmolda
6. srp 2019

@agneska7
tahle je uplne k nicemu,protismer jenom do 13kg stejne jako vajicko a navic sedacky 0-36 nejsou moc dobre protoze maji velke vahove rozpeti tzn.spoustu kompromisu.navic nepocitej s tim,ze ji budes vyuzivat celou dobu,zivotnost sedacky je cca 7 let,pak uz neni kvuli unave materialu bezpecna takze stejne budes muset poridit novou

agneska7
6. srp 2019

@zelenaesmolda mno prostě někdo nemůže dát několik tisíc . Když se auto vybourá nepomůže ani sedačka za 20 000. Tady je zas někdo moc chytrej

korneliusa
6. srp 2019

@oveckaluky Nejlevnější slušný protisměrky jsou Joie. Nania a spol, to je protisměrný ekvivalent Tesco sedaček. Totální šunt, bohužel.

agneska7
6. srp 2019

@oveckaluky tady se normální odpovědi nedočkaš každý ti bude vnucovat že pokud nekoupíš sedacku za 10 000 tak bude na ho.no . Starší dcera má tu naniu . A vše je ok

zelenaesmolda
6. srp 2019

@agneska7
bezpecnost deti je na prvnim miste.samozrejme,ze nemas 100% jistotu,ze ti sedacka pomuze ale cim lepsi sedacka,tim vetsi sance,to je snad jasne ne?
a co se toho,ze nemuzes dat nekolik tisic tak tohle jsou proste kecy.Tehotenstvi trva 9m,predtim se taky nejakou dobu o dite vetsina paru snazi,dejme tomu rok nez vyroste z vajicka tak mi netvrd,ze za dejme tomu dva roky neni rodic,kteremu opravdu zalezi na bezpeci ditete schopny nasetrit dejme tomu 6 tisic na slusnou sedacku?Vsichni vedi,ze tu sedacku budou potrebovat.
Pokud mas nazor,ze Nania staci tak nechapu proc se vubec zapojujes do tehle diskuze.Ocividne ti jde jenom o cenu a nejake bezpeci je ti vedlejsi.
Kolikrat ze jsi s dcerou bourala,ze se ohanis tim,ze je ok?Doporucuju misto nasranych arogantnich kecu se trosku informovat o tom,jake jsou kvalitni sedacky a pak mluvit.Nania 0-36kg opravdu neni kvalitni sedacka.Jak pise
@korneliusa je to sunt.

agneska7
6. srp 2019

@zelenaesmolda predstav si že ne nedokážu si jen tak našetřit 6 tis. Je tu starší dcera , škola, jídlo a i přesto že šetříme kde se dá tak nezbývá nic . Chtěla si říct čím dražší sedačka . Sorry ale meleš hovna a už mě laskavě neobtěžuj . Nevilivej si na mě svoje mindraky a už se neobtěžuj mi vůbec něco psát . Dekuji

zelenaesmolda
6. srp 2019

@agneska7
Neni to jen tak,tys nevedela,ze budes mit dite?Nikdo po tobe nechce,abys dala sest tisic ze dne na den ne?Jak pisu,na nasetreni na sedacku ma kazdy rodic minimalne dva roky,pokud za dva roky neni schopny usetrit sest tisic tak by si nemel dalsi dite porizovat protoze zije na hranici chudoby.
A ne,chtela jsem rict cim lepsi sedacka tim vetsi sance.Samozrejme lepsi sedacky jsou vetisnou i drazsi.Zkus si spocitat jaka asi bude vyrobni cena sedacky,ktera se prodava za cca 2500 a musi na tom vydelat vyrobce,dovozce a konecny prodejce?Nula nula prd.Tak to asi moc kvalitni nebude ne?Setrit na necem,co muze diteti zachranit zivot se opravdu nevyplaci.
Ja si zadne mindraky nevylivam,pisu hola fakta ale ty se vztekas jak potrefena husa 🙂

oveckaluky
autor
6. srp 2019

@agneska7 Ty jo, ta vypadá výborně. 👍

zelenaesmolda
6. srp 2019

@oveckaluky
mozna na obrazku,pokud si prectes popis tak protismer je jenom do 13kg stejne jako vajicko a to je strasne malo.videlas crash testy pro vs protismer? 🙂

agneska7
6. srp 2019

@zelenaesmolda navíc jsem odkaz posílala tazatelce ne tobě takže si mě nevšímej 😉

oveckaluky
autor
6. srp 2019

@zelenaesmolda No,nemůže. Třeba my fakt nemůžeme dát 2x 10.000, nemáme jen dvojčata, ale ještě jednu dceru na 2.st. ZŠ a druhou na střední, což jsou dost velké výdaje samy o sobě... mít jedno dítě nebo dvě s odstupem času, je fakt rozdíl...

oveckaluky
autor
6. srp 2019

@zelenaesmolda No tak na šly protisměr asi nevyužijeme. Pak už nebudou mít kam dát nohy. U vajíčka to není o váze, Péťa nám z něj vyrůstá na délku...

oveckaluky
autor
6. srp 2019

@zelenaesmolda na dýl protisměr nevyužijeme.