• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Autosedačka Isofix a obyčejná. V čem je rozdíl?

23. května 2009 
Zdravím všechny maminky. :slight_smile: Potřebuji vybrat pro naše dítko autosedačku ve váhové kategorii 9 - 36 kg. Koukala jsem na net, našla jsem varianty iso-fix (tedy takové ty nacvakávací pevně spojené se sedadlem) a obyčejné (tedy ty, které se k sedadlu připevní pásem i s dítkem).

Můžete mi, prosím, ze svých zkušeností vysvětlit, v čem je rozdíl? Tedy jako která se Vám zdá praktičtější a proč...

A když mi dáte dobrý typ na nějakou sedačku, se kterou jste spokojené, budu taky ráda. :slight_smile: My teď máme Römer 9 - 13 kg, ale nějaký starší typ, odkoupili jsme od známých už použitou, obecně dobrý, zdá se mi teda dost těžká... ale teď, jak začalo být horko, mi teda strašně vadí, jak se v ní malej děsně potí... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: Vůbec to nedýchá... takže bych teď ráda klidně zainvestovala... hlavně aby se mu tam dobře hačalo a aby to bylo prodyšný a nebyl celej slitej, když ho odtud vytáhnu... :confused:
21. kvě 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, my máte tady tu http://www.hoby-sport.com/eshop/prodimg.php?im=oran__ovo-__ed__.jpg a jsme s ní spokojený, malej se v ní tak nepotí, je i širší, takže ho někde netlačí ramínka a tak...jen je do 25kg, ne do těch 36. ten rozdíl říkali v loskutákovi, že je to vpodstatě stejný, jen ten iso-fix je pohodlnější že se jen zacvakne a jde se, když musíš sedačku vyndavat tak je zdlouhavý to pásání(manža vozí chlapi do práce a musí každý den vyndavat dvě autosedajdy a když někam jdeme zase nandavat a je z toho na prášky( :slight_smile:
21. kvě 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinka ještě teda odkaz s typem sedajdy-to je ta jak jsem posílala minulý odkaz http://www.hoby-sport.com/eshop//produkt.php?id=1022#
21. kvě 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já malé koupila sedačku Recaro Young. Stála nás kolem 4500,- . Na netu psali jak je materiál prodyšný, ale když malou teď v těch horkách vyndám, tak má mokrý záda. Ale jinak spokojenost. Je lehká. Jen je na pásání pásem a je fakt, že je to zdlouhavý.
21. kvě 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já se v tom moc nevyznám, ještě máme vajíčko. Ale ty větší sedačky se přece z auta už nevyndávají, ne?
21. kvě 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ibolia: já myslím, že v těhle vedrech má mokrý záda každý dítě :wink:
shaula: no my máme auta dvě, takže sedačku přehazujeme, protože dávat peníze za druhou sedačku mi přijde zbytečné, takže o isofixu jsem vůbec neuvažovala.
Ale ono i v těch obyčejných se najdou sedačky, které se blbě přendavají.
21. kvě 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ted jsme zrovna dávali pryč vajíčko a kupovali 9-36kg. V chiccu doprodávají skvělou, stála přes čtyři tisíce, ted 2990,-. Přitom je to letošní model. Max spokojenost. Široká, vzdušná. Připoutá se celej ten korpus sedačky pásama k sedadlu a mimčo se jen zacvakne do 5ti bodových pásů. Nastavitelný je tam všechno možný, ale hlavně je to nejpolohovatelnější, ajou jsem našla. Normálně seí, pak se to jakoby podsune a hajá jako ve vajíčku. Hodně jezdíme, dlouhý cesty, super, prospal už i dvěapůl hodiny cestu v kuse, tak asi mu tam je pohodlně.
Ty, co se poutají pásem auta přes dítě jsou fakt nepraktický, to mě u vajíčka deptalo.
Tahle sice není "bohatě polstrovaná, ale aspon se v tom právě nepotí.
A ty 5ti bodový pásy se krásně povolujou, takže ho tam pohodlně dám, nemusím mu lámat ruce a pak to dotáhnu.
Jen pokud bys jí potřebovala z auta často vyndávat, je to nic moc. ALe rozhodně se nenosí ven i s dítětem.

http://www.slune-cz.cz/autosedacka-chicco-proxima-2009/
21. kvě 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
berenika - ale o té sedačce píšou, že je pro 0 - 18 kg? Ty píšeš 9 - 36 kg?
21. kvě 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééééé, omluva, to je fakt, my chtěli do 36kg, ale ty se nám zdály moc velký, plaval v nich. Tak jsme to vzdali, nakonec 18kg mají i děti v první třídě....pak to budem řešit dál, až přeroste. Tahle se nám moc líbila, tak jsme slevili z jednoho požadavku...

Fakt pardooooon :grinning: :grinning:
21. kvě 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
a to že je od 0 znamená, že je v ní ta kojenecká vložka, jinak nic, fakt je dost prostorná.
21. kvě 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
berenika - aha:slight_smile: Omluvy nejsou nutné, jen mi to nebylo jasné :wink: Tak to nám bude asi taky stačit ta menší, kluci mají v 10 měsících 7,1 a 7,5 kg.
21. kvě 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě! Navíc nám říkali, že ty do 36kg jsou sice universální, ale právě že pak nevyhovujou v těch prvních měsících používání, na děti 9-11 kg je to fakt velikej ušák. Dobrý je si tam prcka (pro tebe shaulo prťata :grinning: :grinning: ) posadit, zkusit to. Na netu to vypadá super, ale pak když ho tam dáš, je to jiný.
Navíc si myslím, že 36 kilo bude mít dítě za x let a to už bude ta sedačka děsně pardon humusácká, prostě opotřebovaná, a budou už zas jiný modely, vychytanější, takže se koupí nová, až půjde do školy :grinning: :grinning: :grinning:
21. kvě 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
bere: my máme sedajdu do 25 kg, odkaz nahoře a je ta tvoje taky tak vysoká? jak je polohovací tak jak tam je ten spodek tak je Dan hodně vysoko a nedovedu si představit až bude vyšší, jak to bude
22. kvě 2009 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, taky jsme kupovali 9-36kg - a vyhrála od romeru evolva 123plus - je super, prostorná, nastvitelná, pripoutá se v autě pásem a dítě se poutá 5ti bodovým v sedačce...stále nás kolem 5ti tisíc, ale doufám, že bude už nafurt, když je až do 36kg...chtěla jsem s isofixem - mají lepší crash testy, protože je sedačka ještě jakoby "nacvaklá" v autě, pak ještě můžeš dát ten pás - tak je to bezpečnější, jenže naše stařičké autíčko bohužel isofix nemá....a jinak dobrá diskuse na téma sedačky 9-36kg je v sekci výbava.
22. kvě 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky , nemáte někdo zkusenost se sedackama od 0-18 kg? malej ma 3 a pul msice a uz ma k 7 kg, a zda se mi ze ve vajicku uz je dost nacpanej, tak jsem myslela, ze bych poridila tu 0-18kg. Budu rada za csechny nazory a rady :slight_smile:
22. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nechcete se přesunout do diskuzí, které jsou ve Výbavě :wink:, sedačky se tam řešily už mockrát.
22. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
isofix, je bezpečnější, kromě pásu je sedačka ještě zacvaknuta do sedadla, ale to mají většinou novětší auta.....
22. kvě 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem pro isofix, ale nejdřív je nutný zjistit, jestli vám to půjde dát do auta..... A taky se jako nejbezpečnější označuje kategorie 9-18 kg, ne ty univerzálnější.....
My máme isofix a občas přehazujeme (máme dvě auta), je to chvilka.
Jinak pokud se rozhodeš pro Maxi Cosi nebo Römer, tak se nemůžeš rozhodnout špatně. Máme Römer Duo Plus a max. spokojenost.
23. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek