Autosedačka Isofix a obyčejná. V čem je rozdíl?

dukie
21. kvě 2009

Zdravím všechny maminky. 🙂 Potřebuji vybrat pro naše dítko autosedačku ve váhové kategorii 9 - 36 kg. Koukala jsem na net, našla jsem varianty iso-fix (tedy takové ty nacvakávací pevně spojené se sedadlem) a obyčejné (tedy ty, které se k sedadlu připevní pásem i s dítkem).

Můžete mi, prosím, ze svých zkušeností vysvětlit, v čem je rozdíl? Tedy jako která se Vám zdá praktičtější a proč...

A když mi dáte dobrý typ na nějakou sedačku, se kterou jste spokojené, budu taky ráda. 🙂 My teď máme Römer 9 - 13 kg, ale nějaký starší typ, odkoupili jsme od známých už použitou, obecně dobrý, zdá se mi teda dost těžká... ale teď, jak začalo být horko, mi teda strašně vadí, jak se v ní malej děsně potí... 😝 😕 Vůbec to nedýchá... takže bych teď ráda klidně zainvestovala... hlavně aby se mu tam dobře hačalo a aby to bylo prodyšný a nebyl celej slitej, když ho odtud vytáhnu... 😕

kaleilah
21. kvě 2009

ahojky, my máte tady tu http://www.hoby-sport.com/eshop/prodimg.php?im=... a jsme s ní spokojený, malej se v ní tak nepotí, je i širší, takže ho někde netlačí ramínka a tak...jen je do 25kg, ne do těch 36. ten rozdíl říkali v loskutákovi, že je to vpodstatě stejný, jen ten iso-fix je pohodlnější že se jen zacvakne a jde se, když musíš sedačku vyndavat tak je zdlouhavý to pásání(manža vozí chlapi do práce a musí každý den vyndavat dvě autosedajdy a když někam jdeme zase nandavat a je z toho na prášky( 🙂

kaleilah
21. kvě 2009

jinka ještě teda odkaz s typem sedajdy-to je ta jak jsem posílala minulý odkaz http://www.hoby-sport.com/eshop//produkt.php?id...

ibolia
21. kvě 2009

Ahojky, já malé koupila sedačku Recaro Young. Stála nás kolem 4500,- . Na netu psali jak je materiál prodyšný, ale když malou teď v těch horkách vyndám, tak má mokrý záda. Ale jinak spokojenost. Je lehká. Jen je na pásání pásem a je fakt, že je to zdlouhavý.

shaula
21. kvě 2009

Holky, já se v tom moc nevyznám, ještě máme vajíčko. Ale ty větší sedačky se přece z auta už nevyndávají, ne?

kacka.va
21. kvě 2009

ibolia: já myslím, že v těhle vedrech má mokrý záda každý dítě 😉
shaula: no my máme auta dvě, takže sedačku přehazujeme, protože dávat peníze za druhou sedačku mi přijde zbytečné, takže o isofixu jsem vůbec neuvažovala.
Ale ono i v těch obyčejných se najdou sedačky, které se blbě přendavají.

berenika39
21. kvě 2009

ahoj, ted jsme zrovna dávali pryč vajíčko a kupovali 9-36kg. V chiccu doprodávají skvělou, stála přes čtyři tisíce, ted 2990,-. Přitom je to letošní model. Max spokojenost. Široká, vzdušná. Připoutá se celej ten korpus sedačky pásama k sedadlu a mimčo se jen zacvakne do 5ti bodových pásů. Nastavitelný je tam všechno možný, ale hlavně je to nejpolohovatelnější, ajou jsem našla. Normálně seí, pak se to jakoby podsune a hajá jako ve vajíčku. Hodně jezdíme, dlouhý cesty, super, prospal už i dvěapůl hodiny cestu v kuse, tak asi mu tam je pohodlně.
Ty, co se poutají pásem auta přes dítě jsou fakt nepraktický, to mě u vajíčka deptalo.
Tahle sice není "bohatě polstrovaná, ale aspon se v tom právě nepotí.
A ty 5ti bodový pásy se krásně povolujou, takže ho tam pohodlně dám, nemusím mu lámat ruce a pak to dotáhnu.
Jen pokud bys jí potřebovala z auta často vyndávat, je to nic moc. ALe rozhodně se nenosí ven i s dítětem.

http://www.slune-cz.cz/autosedacka-chicco-proxi...

shaula
21. kvě 2009

berenika - ale o té sedačce píšou, že je pro 0 - 18 kg? Ty píšeš 9 - 36 kg?

berenika39
21. kvě 2009

jééééé, omluva, to je fakt, my chtěli do 36kg, ale ty se nám zdály moc velký, plaval v nich. Tak jsme to vzdali, nakonec 18kg mají i děti v první třídě....pak to budem řešit dál, až přeroste. Tahle se nám moc líbila, tak jsme slevili z jednoho požadavku...

Fakt pardooooon 😀 😀

berenika39
21. kvě 2009

a to že je od 0 znamená, že je v ní ta kojenecká vložka, jinak nic, fakt je dost prostorná.

shaula
21. kvě 2009

berenika - aha🙂 Omluvy nejsou nutné, jen mi to nebylo jasné 😉 Tak to nám bude asi taky stačit ta menší, kluci mají v 10 měsících 7,1 a 7,5 kg.

berenika39
21. kvě 2009

Určitě! Navíc nám říkali, že ty do 36kg jsou sice universální, ale právě že pak nevyhovujou v těch prvních měsících používání, na děti 9-11 kg je to fakt velikej ušák. Dobrý je si tam prcka (pro tebe shaulo prťata 😀 😀 ) posadit, zkusit to. Na netu to vypadá super, ale pak když ho tam dáš, je to jiný.
Navíc si myslím, že 36 kilo bude mít dítě za x let a to už bude ta sedačka děsně pardon humusácká, prostě opotřebovaná, a budou už zas jiný modely, vychytanější, takže se koupí nová, až půjde do školy 😀 😀 😀

kaleilah
21. kvě 2009

bere: my máme sedajdu do 25 kg, odkaz nahoře a je ta tvoje taky tak vysoká? jak je polohovací tak jak tam je ten spodek tak je Dan hodně vysoko a nedovedu si představit až bude vyšší, jak to bude

vojtisek2007
22. kvě 2009

ahoj, taky jsme kupovali 9-36kg - a vyhrála od romeru evolva 123plus - je super, prostorná, nastvitelná, pripoutá se v autě pásem a dítě se poutá 5ti bodovým v sedačce...stále nás kolem 5ti tisíc, ale doufám, že bude už nafurt, když je až do 36kg...chtěla jsem s isofixem - mají lepší crash testy, protože je sedačka ještě jakoby "nacvaklá" v autě, pak ještě můžeš dát ten pás - tak je to bezpečnější, jenže naše stařičké autíčko bohužel isofix nemá....a jinak dobrá diskuse na téma sedačky 9-36kg je v sekci výbava.

codyrose
22. kvě 2009

Ahojky , nemáte někdo zkusenost se sedackama od 0-18 kg? malej ma 3 a pul msice a uz ma k 7 kg, a zda se mi ze ve vajicku uz je dost nacpanej, tak jsem myslela, ze bych poridila tu 0-18kg. Budu rada za csechny nazory a rady 🙂

kacka.va
22. kvě 2009

holky, nechcete se přesunout do diskuzí, které jsou ve Výbavě 😉, sedačky se tam řešily už mockrát.

iloha
22. kvě 2009

isofix, je bezpečnější, kromě pásu je sedačka ještě zacvaknuta do sedadla, ale to mají většinou novětší auta.....

petka80
23. kvě 2009

Taky jsem pro isofix, ale nejdřív je nutný zjistit, jestli vám to půjde dát do auta..... A taky se jako nejbezpečnější označuje kategorie 9-18 kg, ne ty univerzálnější.....
My máme isofix a občas přehazujeme (máme dvě auta), je to chvilka.
Jinak pokud se rozhodeš pro Maxi Cosi nebo Römer, tak se nemůžeš rozhodnout špatně. Máme Römer Duo Plus a max. spokojenost.

zuzimuk
16. pro 2019
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Prosim poradte mi, chci koupit nejakou s isofixem, ale prijde mi to docela drahe? :/

hankamila
18. pro 2019

Ono to ma docela svůj vyznam, samozrejme cena oproti normalni autosedacce je trochu vyssi, ale stoji to zato, za bepecnost ditete!

zuzimuk
18. pro 2019
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Ano to je jasne, o cene se tu nebavime, to si klidne zaplatim, spise me zajima jakou vybrat, kdo s tim ma dobře zkusenosti a poradi mi?

abdikate
19. pro 2019
Uživatel abdikate je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od abdikate.

Doma mame tuhle malvik.cz/Autosedacky/i-Size-nar-76-cm/Avionaut-PIXEL-2019-Beige-Melange, kupovali jsme k ni ještě i zakladnu na isofix.

zuzimuk
20. pro 2019
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Dekuji moc, obchod Malvik znam, mam od nich hodne věci do vybavicky, ale na sedacku jsem v te době ještě nemyslela 🙂