Autosedačka Joie Every Stage 0-36 kg - máte zkušenost?

babuna
2. led 2017

Zdravím máte někdo zkušenosti s touto autosedačkou ? Joie Every Stage 0-36 kg, cena se pohybuje kolem 5500Kč.

http://www.babyplace.cz/autosedacka-joie-every-...[]=45902

Pohodlí - udržovatelnost - vzhled - odolnost atd. Jde mi o to že jezdíme na delší cesty autem a malá už se nám do vajíčka nevejde - ovšem sama ještě nesedí - má 4,5 měsíce. Líbí se mi možnost polohovatelné opěrky a variabilita pásů. Nejsem zrovna příznivec podsedáků (myslím časem) a tohle by mohlo vydržet celkem dlouho.

Díky

moni_pdy
20. dub 2017

@babuna moc dekuji za odpovedm takze uz nema ani pod hlavickou tu pridavnou vlozku? Pardon ze se otam jak pitoma, dcera mi tam nejak nejde pohodlne usadit :(((

lantania
21. dub 2017

Je to hodně variabilní, já jsem synovi 10m taky odepla přídavnou hlavovou podložku, neměl už šanci tam hlavičku nacpat 🙂 Ale tu batolecí vložku tam má pořád, jen když je víc oblečený, zvládne to i bez ní (je hodně velký). Sedačka mi přijde dostatečně uzavřená i tak, zvlášť když jezdíme proti směru. Tahle přizpůsobitelnost je na Joie super!

zuzaaaaa
21. dub 2017

Ahoj, objevila jsem tuhle diskuzi a sedajda se mi moc libi, jen se optam, vy co ji mate s isofixem, je tam i ta ,,noha'' pred sedackou? A kdyz je nastavena uplne pro mrne, je tam nejaky madlo na noseni? Dekuji

cuprice
21. dub 2017

@zuzaaaaa Madlo na nošení tam není, není to sedačka na přenášení. Ta noha před sedačkou tam není. Isofix se používá až při jízdě po směru, jinak se poutá pásem.

babuna
autor
21. dub 2017

My cca do půl roku používali klasické vajo - pak jsme pořídili tuhle sedačku - bydlím ve třetím patře bez výtahu a sedačku jsem původně do auta nosila - chytla jsem ji za pásy, malou hodila do manduky a šla 🙂 manduku vozím i když jedem s kočárem - na přenášení malé ze sklepa 🙂 .. jinak vložku tam nemá - už ani tu co měla pod zadečkem a ani tu co měla za hlavičkou - ona si totiž v sedačce hraje a překáželo ji to (máme nad sedačkou pověšené ty plyšové brouky z Ikey 🙂 ) ... malá má 8,5kg a cca 74cm a když byla víc oblečená (i když ji do sedačky ani v zimně bundu nedávám) prostě to bylo na můj vkus moc natěsno ... mám v autě erar deku a je li chladněji - přikrývám 🙂

Co se týče toho usazení - mě pomohlo - popovytáhnout hlavovou opěrku usadit prtě a dát ji do správné polohy 🙂 taky mi to z počátku totiž nešlo 🙂

moni_pdy
21. dub 2017

@babuna moc dekuji za dlouhou odpoved 🙂 Dnes prijede manzel a zkusime dat sedacku do auta konecne....zatim jsem tam dala 3x dceru doma a 3x strasne rvala 😀 Takze mam zatim smisene pocity...

cuprice
21. dub 2017

@moni_pdy Náš malej prořval první jizdu v této sedačce a pak už dobrý, asi si musel zvyknout 🙂

moni_pdy
21. dub 2017

Holky a mate nektera rok 2017?

cuprice
21. dub 2017

@moni_pdy My ji kupovali letos na konci března 🙂

lantania
22. dub 2017
cuprice
22. dub 2017

My máme variantu s isofixem a barvu dark pewter

bara79
29. čer 2017

Ahoj maminky. Take o autosedacce uvazuji, puvodne jsem chtela britax romer king II ale asi risknu tuto. Mala ma 13 mesicu a 10 kg, takze jste spokoheni? 🙂

babuna
autor
29. čer 2017

@bara79 Ahoj my jsme spokojení velice. Malá je ale hrozně hodné dítě, tudíž co se týče jejího komfortu tak to nemohu posoudit 🙂 u nás platí - auto = spánek :D ...

bara79
5. črc 2017

A da se potah nejak odendat a vyprat? Dekuju 😉

lantania
6. črc 2017

@bara79 Ano, potah je na patentech a celá sedačka se dá "oholit" až na plasty. Poprvé je to trochu věda, kde je co zacvaknuté, hlavně si to pak ohlídat při nandavání zpátky 🙂 Nicméně ač nemám ráda umělé materiály, co se týče čištění je potah super - drobky vysaju luxem a rozmatlané křupky jdou dobře dolů obyč mokrým hadrem. Za mě je sedačka skvělá. Syn má rok a přes 12 kg a jsem ráda, že i dál (a dokud to půjde) může jezdit v protisměru. V autě bez isofixu v podstatě není na českém trhu alternativa (i když Römer teď udělal First Class plus 0-18).

ilulinuska
31. říj 2017

@cuprice Dobrý den mohla by jste poslat foto jak vypada autosedacka v realu? Jak jste spokojena? Moc dekuji Koprivova

svntvt
7. únor 2018

Devcata, dcera 8M, 9kg, ale nesedi.... myslite, ze by to pro ni bylo ok? Kdyz je od 0 kg, tak je i pro nesedici, ne? Nebude v tom moc narovno? Moc tomu nerozumim 😀 Diky moc

moni_pdy
7. únor 2018

@svntvt podle bude ok, sedacka ma vlozku pro uplne mimi a da se hodně položit 🙂 jen ze s vajíčkem jdete i ven a nebo se cvakne na kocarek.

moni_pdy
7. únor 2018

@svntvt Jeeee ted to ctu znova a pecliveji. No tak i pro ty nesedici ale uz vetsi se to podle me da dobre naklopit do pololehu. Ja uz si nepamatuju, ale myslim, ze jsme ji tam taky davali nejak v te dobe 🙂 To jeste jezdila i proti smeru a to se dalo fakt skoro polozit.

hojda
7. únor 2018

Hodně maminek řeší, že se jim dítě do vajíčka nevejde a pak se zjistí, že dávají do vajíčka mimčo oblečené do zimní bundy nebo kombinézy, což se nemá.

lobella
27. srp 2018

Ahoj, obnovuji diskuzi, take nad touto sedackou uvazuji, ale misto vajicka, rovnou od narozeni, ma nekdo zkusenost?

kacenka6985
2. zář 2018

@lobella co jsem si psala s jednou pani,tak ze naprosty leh to pro uplne novorozene neni a neni moznost i nosit napr. K lekari. Ja mam vajicko od joie a je peckove

lobella
2. zář 2018

@kacenka6985 tak do lehu jsme ji zkouseli a je to jako klasicke vajicko, a na prenaseni to neni, vaha 14 kg + mrnous, to clovek nosit nechce

zdenkacislo
29. říj 2018

Přidávám svou zkušenost. Sedačku máme už přes rok a já ji nesnášim. Dceři sjou 2 roky, je spíš hubenější, ale mě se prostě hodně špatně do sedačky dává, v těhotenství t bylo skoro nemožné. Ale i jinak, dotahování pásů je na hranici mých sil, manžel to dává v pohodě ( taky ale jednou za čas). Jsem ráda za cenově dostupnou protisměrnou sedačku, ale obsluha je hrozná a těším se szl dcera dosáhne určitých kil a budu mít důvod koupit jinou😉

geonisa
9. dub 2021

Sedačku máme od roku 2017 🙂 . A zatím jsme stále spokojeni . Je pravda , že na přenášení není . Na přenášení je jenom vajíčko . A od té doby co jsme pořídili tuhle , mě vajíčko připadne naprosto hrozné a né dost bezpečné . Nějak jsme si zvykli žít i bez vajíčka a i dítěti se zamlouvá , je pohodlná a vydrží v ní opravdu dlouhé cesty . Jezdili jsme za rodinou do zahraničí 700 km autem . Takže jsme chtěli pohodlí a kvalitu . A myslím , že to s přehledem zvládá . Jinak i po těch letech potahy vypadají jako nové . U nás se tedy v autě nejí 😂. Na to jsou přestávky . Vím se většina sedaček je upatlaná od jídla co děti jí v autě .