Autosedačka. Kdy a jakou koupit?

bohunka85
23. led 2011

Ahoj.Nevím si rady,kdy a jakou autosedačku koupit.Kubíkovi bude 9 měsíců, zatím máme klasické vajíčko ale myslím,že už je nám malé, tak pátrám...

sunysara
23. led 2011

Ahojky, my jsme malému koupili sedačku v kategorii 9až 18kg, http://www.mall.cz/autosedacky-9-18kg/romer-saf...
a jsme s tím moc spokojení, jde i na pásy, když nemáte auto s isofixem. my jsme koupili ještě lonskou kolekci ale je fakt že 7 tis jsme za ni dali.

shaula
23. led 2011

Napsala jsi moc málo informací - nepíšeš, podle čeho usuzuješ, že je malá, kollik Kubík váží... Z vajíčka se přechází tehdy, kdy dítěti začne přesahovat hlavička (nožičky nejsou na závadu, na těch nezáleží). Případně když překročí váhový limit, nebo se ti tam prostě nevejde na šířku...
Hodně informací najdeš v tomto tématu: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/autoseda...
Osobně si myslím, že v 9 měsících je ještě moc brzy přejít na sedačku po směru jízdy, určitě bych se snažila ve vajíčku vydržet co nejdéle, nebo koupit takovou, která umožňuje namontování i proti směru jízdy. Kluci jezdili ve vajíčkách až do 16 měsíců, ale je fakt, že mám drobnější děti, proto tam vydrželi tak dlouho... 😅
Určitě ti doporučuji při rozhodování podívat se na výsledky crash testů, některé sedačky doslova propadly... Opatrná bych byla i u netestovaných sedaček, u těch nikdy nevíš - mohou být kvalitní, ale taky to mohou být nebezpečné šmejdy... Dovnitř bohužel nikdo z nás nevidí.
Tak přeji šťastnou ruku při výběru 😉

shaula
23. led 2011

Pokud nemáte isofix, je Römer Safefix zbytečná, úplně bude stačit Romer King (má výborné výsledky testů). Neznám současné ceny, my ji kupovali před rokem a čtvrt, tehdy stála jedna 4600 Kč.

sunysara
23. led 2011

@shaula Jj to jsem zapomnela napsat, že pokud někdo nemá auto s isofixem je to zbytečné. 😉

my ve vajíčku jezdili do 9 a půl mesíce máme chicco a malému už vylízaly nožky a kus hlavy,bylo mu malé ale nekterá vajíčka jsou fakt velká. 🙂

shaula
23. led 2011

@sunysara Jj, to je pravda... Třeba @bohunka85 trochu doplní informace - nevíme, jak je Kubík velký, jestli mají isofix, jestli v autě spí (pak určo polohovatelnou sedačku - i když tu bych doporučila i pro nesedící dítě, což asi ještě Kubík je...), jak často a jak dlouhé cesty jezdí... To všechno je důležité, ale to všechno už se také probíralo v tom tématu, co jsem dala odkaz, stačí, když si to tam Bohunka prostuduje... I mně tam moc pomohli s výběrem. I když jsem Romer King nekupovala proto, že ho tam hodně prosazují, ale proto, že splňoval (a splňuje) všechno, co od sedačky potřebuji (především bezpečnost, dále polohovatelnost, dobrá opěrka hlavy,...), no prostě mi tam pomohli ujasnit si, co od sedačky chci...

sunysara
23. led 2011

@shaula my meli také jasno, romerky jsou jedny z nejbezpečnějších sedaček. 🙂

bohunka85
autor
23. led 2011

Dík za nározy a já tedy upřesňuji info.
Kubík je 9 měsíců starý 🙂 , váží něco málo přes 9 kg, zatím mu z vajíčka nic nečouhá,ani nožky ani hlavička 😉 a co od sedačky chci?Především bezpečnost a pohodlí pro Kubíka!

cervik1111
21. únor 2011

ahoj holky.vrácím se k tomuto tématu,potřebovala bych taky poradit:potřebujeme koupit druhou autosedačku pro druhé dítko,bude mít 14měsíců,váží 9,5kg.A nevím jak se rozhodnout-jestli mám koupit dceři,3roky,16,5kg už takový typ sedačky http://kocarkydeniska.mimishop.cz/detail.php?zb...
a nebo koupit malému takový typ http://kocarkydeniska.mimishop.cz/detail.php?zb....
Jde mi spíše o malou,že nevím,jestli taková sedačka je dost bezpečná pro tříleté dítě.....ten druhý typ se mi zdá takový bezpečnější.......tak nevím.....prosím poraďte,moc děkují

booboovs
17. led 2012

Ahoj holky. Snad můžu napsat svůj dotaz zde. Máte někdo přehled v autosedačkách, jaké jsou různé vychytávky, atd. Potřebuju autosedačku, která je vhodná na dlouhé cesty, pohodlná pro dítě (v té době mu bude 26 měsíců, ale počítám, že ji snad využijeme pár let???), aby v ní mohl bez problémů spát celou noc po dobu jízdy. Chystáme se na dovolenou, asi HR, ta co máme ne běžné popojíždění je fakt nedostačující. Děkuji za názory!

pajik82
19. led 2012

Ahoj holky, taky tápu v tom obrovském výběru. Našemu drobečkovi je 7 měsíců, ale roste jako z vody, tak už se poohlížím - myslím, že ještě tak měsíc nebo dva a do vajíčka ho už nenastrčím. Zatím jsem našla asi nejlepší ohlasy na Romer king plus, ale docela mě zaujala i Britax Evolva 1 2 3, která "roste" s dítkem - na té mě láká, že bych za dva roky neřešila znovu otázku nové autosedačky, ale tahle by nám vydržela, ale na druhou stranu se docela bojím bezpečnosti, myslím si, že čím víc "hejblátek" to má, tím to bude méně bezpečné. Nemáte někdo zkušenosti s touto sedačkou? 😎 Případně i s tou Romer. Co jsem četla, tak nejlepší by asi měla být z letošní kolekce, protože má širší hlavovou opěrku - takže žádný second-hand? 😅

verylka
30. led 2012

maminky prosim prosim prosim o radu... Moji rodice nam v soboru dovezli starsi autosedacku Chicco i s adapterem (isofix) a ja jsem haji pac at na to koukam jak na to koukam tak nemam tuseni jak ten adapter prikurtovat do auta....

smardik
30. led 2012

@pajik82 my máme jak romer king plus tak i britax evolva, spokojená jsem s oběma, bezpečné jsou obě dvě.

verylka
30. led 2012

opravuju se neni to isofix ale autofix

a uz jsem o neco chytrejsi nasla jsem navod k pouziti