Autosedačka. Mám synovi (76cm, 10kg) koupit tu 0-18kg?

petular
9. čer 2008

Ahoj holky, malému je 10 měsíců a už mi roste z autosedačky - kolíbky. Mám dilema jestli koupit 0-18 kg nebo raději ještě chvíli "vydržet" a dát ho dřív do té 9-18 kg - ty jsou údajně bezpečnější. Má 76 cm a 10 kg... Pokud jste řešily stejný problém, prosím o radu. Pokud tady už takováto diskuze je prosím odkaz - nepodařilo se mi ji najít. Děkuju 😉

majaaita
9. čer 2008

Petular, chvíli vydržet - no, záleží, jak moc vyrůstá - určitě mu už čouhají nožičky, což nevadí. Hlavní je, aby nebyla hlavička až moc u kraje, nebo dokonce mimo sedačku.
Ty 9-18 jsou opravdu od roka, vzhledem k průměrnému pohybovému vývoji a zpevněnosti krčních svalů.

Co jsem četla, názory se dost různí, ale většinou vychází vajíčko jako bezpečnější, prsotě co nejdýl proti směru jízdy (v adekvátně velké sedačce).

Asi bych se poradila ve specializované prodejně, vyzkoušela různé typy a podle toho se rozhodla.

kajule
9. čer 2008

Petular, tak ja jsem resila podobny problem, kdyz Patovi bylo cca deset mesicu. Na vahu mu porad byla, ale couhaly mu jak nozicky tak hlavicka, navic jsem se docetla, ze hlavicka by nemela byt ani zaroven s tim koncem, ale dva centimetry pod tim polstrovanim. 😉 My jsme Patovi koupili tuhle http://www.detskyruzek.cz/autosedacky/9-36/stor..., je pro obe kategorie, jak 9-18kg, tak pak i do tech 36kg. 😉 Pro tu druhou kategorii se pak akorat zmeni to pripoutani. 🙂 Navic Patovi se v ni moc libi. 🙂

ria80
9. čer 2008

Ahoj,tak nevím,jak to má být přesně.Vrch hlavy má být níž než kraj autosedačky?Ani kousek nesmí přečnívat?To snad nevadí,ne?To už by Michalka taky začala být na to velká,i když váhově to bude aspon do dvou let. 😀
Ale my jsme pozadu,ještě pořádně nesedi,cvičíme Vojtovku.Takže ta další sedačka nepřipadá v uvahu.Tak teda fakt nevím,jak to řešit.

petular
autor
9. čer 2008

No právě že už tu hlavičku má taky tak-tak, zatím teda nečouhá, ale my máme Peg-Pérego Primo Viaggio a ta má vevnitř ještě jedno polstro a to už teda máme přes, ale celkově to ještě jde, nožičky lezou lezou 🙂 Navíc jsme uvažovali o dovči v Chorvatsku a na takovou cestu to určitě není.... Já jsem taky všude četla, že ty 9-18 kg jsou až od jednoho roku i kvůli fyzickému vývoji, takže asi raději ještě počkáme, snad za ty tři měsíce o tolik nevyroste a dovča zatím taky nevypadá na 100pro.

majaaita - chtěla jsem radu i proto, že v těch obchodech by člověku narvali skoro cokoli.... ☹

lendy1 - díky, kuknu

kujale - ta vypadá dobře.. pouvažuju 😉

majaaita
9. čer 2008

Petular, blbý obchody teda :(
Nedá se to jedno polstrování ještě vyndat?
JInak bych teda asi koupila ještě vajíčko 0-18 kg. I když je to pálka :(

Rio, fakt ani kousek, právě opora hlavy je hrozně důležitá, měla by tam být i rezerva - hlavička pod krajem.

petular
autor
9. čer 2008

tak kajule, nejdřív se omlouvám za zkomolení jména a teď jsem se dívala na testy autosedaček rok 2007 a tahle tam získala tři hvězdičky, takže nejen že vypadá pohodlně, ale je i bezpečná. Díky za tip! 🙂

androna
9. čer 2008

petular zalezi este natom ci ti maly uz sedi sam.ak ano tak by som sla do kvalitnej 9-18kg.my sme v 9-18kg od 9mes.maly sa tam proste na sirku nevosiel.mal 10kg uz v 9mes.mame romer king plus a sme velmi spokojni.tiez sme uvazovali o 9-36kg ale to nebolo dost dobre pre take drobatko.

petular
autor
9. čer 2008

majaaito nedá... už jsem to zkoušela, ale je to tam na pevno, právě že pak tady ta opora se vysouvá nahoru... No, nepočítali jsme, že budeme mít obříka bobříka 😀 A zase tak movití nejsme, abychom si pořizovali autosedačku na sezonu, a bohužel v té kategorii 0-18 většinou dopadají na těch testech blbě... mám z toho hlavu v pejru... Ale asi nezbyde než počkat..

petular
autor
9. čer 2008

no právě, se mi zdá do vajíčka velký, ale do té větší zase malý. Sám už sedí celkem dobře. Občas se zakouká do "nebe" a překlopí se, ale v sedě už si normálně hraje, otáčí, předklání... Ta Römerka se mi taky líbí a v testech dopadla skvěle. Jen ta cena.... ☹ ale co by člověk neudělal pro bezpečí toho svého pokládku. 😅

prada
9. čer 2008

Ahojky!
Co vím já, tak nemají čouhat ani nožičky, protože když je náraz, tak nožičky narazí do sedadla a zarazí se jakoby do kyčlí(snad chápete co jsem tím chtěla říct). Slyšela jsem to od několika lidí( prodavačka v obchodě, známý policajt a ještě od pár dalších).

majaaita
9. čer 2008

Petular, kontrolujte, jak má hlavičku a kdyžtak ho tedy šoupněte do 9-18, která se dá napolohovat, což je asi většina.

androna
9. čer 2008

no ja som chcela tiez usetrit a kupit rovno 9-36kg ale boli sme tu sedacku jak storchenmuhle tak recaro skusat a boli mu proste velke a poloha bola sed.ta romer je jakoby naklonena jak vo vajicku ked sedi a este to ide do lahu a som rada ze sme zainvestovali a kupili roemer.spinka tam a ma pohodlie ale zalezi natom jak casto jazdite.pokial iba 1xza tyzden 1,2-1hod tak staci i ta 9-36kg ale ked skoro denne tak radsej tu lepsiu.ale urcite by som skusala s malym naostro.

petular
autor
9. čer 2008

asi to tak uděláme, opravdu už začínám mít strach, kdyby něco, tak je to už takové nahraně. Naštěstí nejezdím denně a krátké trasy, jenže i za rohem může jet nějaký debil (pardon)

prada
9. čer 2008

My už máme vajíčko malé, v týdnu si jedeme pro objednanou autosedačku.
Taky jsme měli vybranou tu storchemuhle, ale když jsme tam malou posadili, tak to nebylo ono. ale nakonec budeme mít stejně 9-36 kg.

petular
autor
9. čer 2008

jezdím tak 2-3x do týdne a jen kratší vzdálenosti.. po kamarádkách a tak 😅 A pak jezdíme tak jednou do měsíce na jižní moravu, což je tak hoďka a půl cesty, max ještě do Brna, to je 2 půl, jinak nic moc... takže by možná šla i ta větší a Matýsek je takový větší, takže určitě to zkusím "naostro". Römerka je super, ale pro nás asi zbytečný luxus... 😒 (dá-li se to tak naspat, ale vy mi rozumíte, že?)

androna
9. čer 2008

petular tak to skus tu storchen muhle,jak vam bude sediet a podla toho uvidis.

petular
autor
9. čer 2008

androno vyzkouším, jen jestli to tady v obchodech někde budou mít.... tu první jsme kupovali podle katalogu a musím teda říct, že kdybych si ji mohla "ošahat" tak si ji nevyberu. Je sice super, ale těžká jak kráva.... Takže určitě vyzkouším 😉