Autosedačka Maxi Cosi CabrioFix nebo Citi?

lucinka7988
16. zář 2008

Ahojky děvčata,
ráda bych věděla jestli je vůbec nějaký zásadní rozdíl mezi těmito autosedačkami...Obě jsou pro mimísky - 0-13kg a zatím vidím jen rozdíl v ceně - který je necelou tisícikorunu ( CabrioFix je dražší ) a potom maličko v designu...Je ta Cabrio Fix dražší kvůli bezpečnosti, nebo protože je to jen novější model??? Předem moc díky za zkušenosti a názory 😉 😅

kacka.va
16. zář 2008

nebude to v upínání sedačky?

lucinka7988
autor
16. zář 2008

Tak už mi jedna maminka na serveru odpověděla, tak to sem pro případ, že by to taky někoho zajímalo, zkopíruju:
😉
Ahoj,
tak tohle vím náhodou docela přesně, protože jsem se po tom už taky pídila; ačkoli se dočteš na netu různé informace vč. té, že Citi je jen starší verze Cabria, pravda je taková, že jen na CabrioFix můžeš uplatnit systém ISOFIX (v tomto případě Maxi-Cosi EasyFix), což je systém připevnění autosedačky přímo k rámu karoserie a je to nejbezpečnější způsob přepravy miminka.

Pokud chceš sedačku jen jako vajíčko na poponášení nebo nacvaknutí na kočárek a občasné převážení na krátké vzdálenosti (upevnění pomocí bezp. pásů), pak stačí Citi.
Pokud budeš hodně jezdit autem a na větší vzdálenosti, pak se asi opravdu v zájmu drobka vyplatí zainvestovat do dražší CabrioFix a EasyFixu.

SEZNAM AUT, které mají IsoFix, najdeš na http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/carse … uage=gb-en. Najdeš tam model vašeho auta (je tam třeba i Fabia) a na plánku ti to ukáže na kterém sedadle je předinstalován IsoFix, resp. kam sedačku umístit
EASY FIX stojí další 3-4 tisíce

sima.e
17. zář 2008

Já bych řekla, že je Cabrio jen vyšši (lepší) verze než Citi, Citi je obyčejnější. My máme Citi a není pravda, že Citi nejde upevnit na Isofix, jdou na to vsechny Maxi Cosi

quinny
18. zář 2008

no máme cabriofix, ale k tomu isofixu, bych taky řekla, že jdou obě stejně. Hlavní rozdíl je v hloubce tý sedačky a tudíž v ochraně proti bočnímu nárazu 😉 to jde vidět pouhým okem když si je v kameným obchodě postavíte vedle sebe.
o starší model nejde.-maxi cosi vyrábí obě řady co si pamatuju, prostě jde o levnější a dražší verzi.
něco jako škodovka a mercedes- stačí se zamyslet kolik jezdím a kolik chci investovat (resp. na co mám) do bezpečí svého mimča.

zapletalovi22.3.
30. bře 2009

Ahoj holky, vy co máte autosedačku maxi cosi cabriofix 😉 chtěla jsem se zeptat, dá se nějak stáhnout potah a vyprat? Mám strach, že ho sundám dolů a už nenandám 🙂

bolk
30. bře 2009

Ahoj, potah lze sejmout a vyprat. My máme cabriofix po1 dítěti z bazaru a byla jako nová. Ještě si nejsem jistá, jestli verze City má i zmenšovací vložku pro novorozence. CF ji má určitě.

petulik.zlin
1. říj 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, vy co máte nebo jste měli autosedačku Maxi Cosi Cabrio. V kolika asi měsících jste vyndali tu vnitřní zmenšovací vložku s opěrkou hlavy?

vojtisek2007
1. říj 2010

@petulik.zlin já mám Elis v červnu a vyndala jsem tu zmenšovací vložku někdy v říjnu (listopad) , když jsem začla dávat do sedačky takovou tu flísovou zavinku od Emitexu, obojí se tam prostě nevešlo 😀

vendulkaw
15. zář 2014

Ahojky, Maxi Cosi Citi má držadlo, které se dá celé překlopit. Takže se dá zapřít a postavit na zem. A musí být umístěno proti směru jízdy.

amelienne
14. říj 2014

Holky, prosím Vás, nevíte někdo, jestli autosedačka (vajíčko) Maxi Cosi Pebble 2014 má nánožník (pokrývku nožiček)? Nikde jsem toto info nenašla. Děkuji! 🙂

zuzkaaap
31. říj 2014

Máme Citi - jde to upevnit na Isofix,jezdíme autem tak jednou za měsíc,proto jsme vybrali tu levnější verze a jsme spokojení 🙂