Autosedačka Maxi Cosi Priori versus Romer King Plus

tazule
23. dub 2010

Zdravím všechny maminky 🙂
Možná už tady to téma bylo. Ale přesto bych vás prosila o vaše zkušenosti z těmito autosedačkami. Pokud měl někdo možnost je porovnat v praxi...budu za každou radu moc vděčná. Moooc děkuji.

berryl
23. dub 2010

ahoj slyšela jsem, že je lepší ta romer, sama ji teď budu kupovat 🙂

tazule
autor
23. dub 2010

Děkuju moc za radu. A rozhodli jste se kupovat novou nebo starší???? To je taky věc, která mi vrtá hlavou 😨 Někteří tvrdí, že kupovat použitou autosedačku je nebezpečné....no jiní zase, že to není pravda...a teď babo raď 😖

rymeska
24. dub 2010

Ahoj, my jsme před měsícem koupili taky ten Romer, taky jsem slyšela, že je lepší. A kupovali jsme novou, u použité nikdy nevíš, zda nebyla bouraná, i když třeba maličko a jestli se v ní něco nepokazilo, takže jsme šli do nové ... přeci jen to za tu jistotu stojí dát více peněz ...

simonceli
24. dub 2010

Ahoj, sedačky od roemera mají větší vlastní deformační zóny a jsou mnohem pohodlnější a vychytanější, co se týdě opory na hlavičku dítěte. Jsou prostorné a vnotřní konstruce sedačky je z extra pevného materiálu. Potahový materíál a vzduchové kanálky, jsou propracovanější. Co se týče crash testů, většina maxi cosi sedaček dopadla oproti roemeru děsivě. Sedačky roemeru mimo jiné i prodáváme na firmě. Když se nám narodila dcera měli jsme vajíčko maxi cosi a poté chicco a za měsíc šly z domu. Pořídili jsme roemera, začali dělat od nich sedačky, kočárky a příslušenství a do ničeho jiného bych ji už neposadila.

glumy
24. dub 2010

Ahoj, my mame taky Romer king plus, vysla dobre v testech, jde polohovat do trosku jakoby lehu, je bezpecna. Ma dobre podbery nebo spis operky na hlavicku, prijde mi proste takova poradna, potah krasne saje😀 A radsi bych koupila novou 😉

evulebobule
24. dub 2010

ahoj holky,taky máme Romer king plus a spokojenost. 🙂 taky bych koupila novou

tazule
autor
25. dub 2010

Děkujivám všem za dobré rady. Romer je tedy má jasná volba 🙂 😉 🙂 😉

dadka2
2. kvě 2010

Já taky vybírala autosedačku a u Roemeru mě v obchodě upozorňovali, že bohužel nejde odendat, ten podhlavník a větším dětem pak vadí a také přes velké bočnice není moc dobře vidět (u Kinga), ale bezpečnostně jsou dobré. Prošla jsem všechny dostupné testy z Dtestu a od ADACU a vybírala jsem nakonec z Roemmer Duo (protože tento model nemá ty velké bočnice, hodnocení v testech 1,7 ale novější model už měl 2 a upozorňovali na menší bezpečnost při nárazu z boku) a Maxi Cosi Priorifix ( s isofixem, výsledek 1,8) Úplně ejlepší hodnocení měla autosedačka Kiddy s pultíkem (1,6), ale ten nám moc nevyhovoval. Nakonec vyhrála Maxi Cosi kvůli dobrý výsledkům v bezpečnosti. Už jsme měli Maxi Cosi vajíčko s isofixem Cabriofix (nejlépe hodnocené vajíčko v testech) a byli jsme spokojeni a proto jsme šli zase do Maxi Cosi, ale Roemer mají také dobré výsledky, takže je to spíše o osobním pocitu...

jijitka
13. pro 2010

Ahoj, aktuálně také řeším výběr nové autosedačky. Už jsem byla rozhodnutá pro Maxi Cosi Tobi - oproti Roemeru mi přišla lepší snad jen v tom, že je výš posazená, takže dítě má větší výhled. Z e-shopu mě ale informovali, že ji nejspíš v mém autě (Felicie) nedopnu - zadní pásy jsou příliš krátké. Jako alternativu nabídli MC Priori XP, ale nevím, ve srovnání s Tobi se mi už nelíbí. Takže se asi vrátím zase k Roemeru 🙂 . Jaký má z této sedačky dítě výhled?? Mrňous je zatím drobný, nebude tam příliš "utopený"?

petrasafr
14. pro 2010

@jijitka Romer King plus 2011 má předělanou tu hlavovou opěrku a dítě už v ní není tolik utopené, řekla bych, že je hodně podobná jako v Maxi Cosi Tobi. Takže děti z ní hezky vidí. Taky doporučuji spíše Romer, je určitě bytelnější. Už jenom když se podíváš zezadu na ten plastový skelet, tak je to na první pohled vidět.
Priori XP nemá tu hlavovou opěrku žádnou, to byste museli dokoupit originál připínací, ale dává se tam myslím na patentky, takže to je jako když tam nejni nic.
Myslím, že s Romerem určitě chybu neuděláš.

momonka
14. pro 2010

@jijitka Já mám pro staršího syna Maxi cosi Priori XP (tu podpěrku hlavy jsem měli jenom chvíli a je na suchy zip) a pro mladšího mám MaxiCosi Tobi, a ta mi přijde absolutně dokonalá. Co jsem viděla testy (myslim, ze to bylo na idnes), tak Tobi vyhrála i několik let starý model. Nevýhoda je, že skutečně musí být delší pásy na uchycení, nám jde dát jenom na jednu stranu v autě. Co mám kamarádky, tak s Romer jsou velmi spokojené, takže si myslím, že Romer i Maxi Cosi budou co do bezpečnosti stejné.

jijitka
14. pro 2010

@petrasafr @momonka - díky za obě odpovědi. Už jsem se definitivně rozhodla pro Roemer King Plus.

klara.t
15. pro 2010

@jijitka dobrý výběr. Tu mám taky, verze 2011 je super.

jijitka
15. pro 2010

@klara.t už je objednaná a těším se až dorazí a malý už bude sedět jako chlap 🙂

scai
4. led 2011

Taky vybírám zrovna autosedačku a rozhoduju se mezi romer king plus, maxi cosi priori a maxi cosi tobi...
Koukala jsem na Dtesty a teda na nich vyšly sedačky maxi cosi tobi a romerka king plus stejně, hodnocení 2,1 dobře.. ale maxi cosi tam měla líp hodnocené pohodlí dítěte, výhled... to ale asi vyrovná ta nová king. tohle bylo samozřejmě king ten typ 2010.
Holky kdo sedačky už máte, napiště prosím konkrétní zkušenosti 😉
Dík

jijitka
4. led 2011

@scai máme King Plus 2011 (taky jsem se rozhodovala - viz. příspěvky výše) a jsem spokojená. Pohodlná, snadná manipulace a až malý trochu povyroste, bude mít i dobrý výhled. Zatím jen tak vykukuje, brání mu trochu i boční opěrky hlavy, ale důležité je, že je bezpečná.

happyhappy
10. led 2011

@scai my sme skusali mc tobi a rk plus 2010 a 2011:
- v mc tobi dieta sedelo dobre, ale latky sa mi zdali divne a je prilis vysoka, co je sice dobre pre vyhlad dietata, ale neprakticke pre vyberanie dietata z auta (aj tak mam co robit, aby som ho neobuchala o vrch dveri, ked ho vyberam).
- v rk plus 2010 sa nervacilo na tesnu opierku hlavy
- rk plus 2011 vyslo ako vitaz, kvoli tej zmenenej opierky hlavy, pouziva sa dobre

smardik
10. led 2011

ahoj zrovna včera jsme byli tyhle 2sedačky zkoušet a jesně vyhrál römer, přijde mi prostě lepší,malému se taky víc líbil a má ho i starší syn a je v něm spokojený, hned včera večer jsme objednala römer king plus 2011,rozhodovala jsem se mezi 2010 a 2011 ale 2011 má prý lepší hlavou opěrku-širší takže jsme zvolili tu

scai
10. led 2011

@happyhappy
@smardik dík, už jsem to taky víc zjišťovala a teda tím že romer udělal tu šič¨rší opěrku, tak to je jasný. Půjdeme taky do romera 2011. jen teda jsme chtěli červenou a koukali jsme v krámě, že ta červená je z jiného materiálu než minulé rok a je takový zadrhávací, divná ☹ Takže nakonec to bude jiná barva a nejspíš ta kravička 😀

blizennec
8. únor 2011

holky můžete mi prosím poradit v čem je rozdíl mezi maxi cosi priori xp a maxi cosi priori sps?? 😅 díííky 🙂

babyrenka
8. únor 2011

@blizennec : pokud se týká tvaru a prostoru v autosedačce, tak tam rozdíl není, protože XP vyšlo ze skeletu SPS, což znamená zvýšenou ochranu hlavy proti bočnímu nárazu. XP pak nabízí navíc jednak pohodlnější výškové nastavení ramenních pásů a také přepákované dotažení spodní části bezpečnostního pásu, kterým je sedačka připoutaná k sedadlu. V podstatě to vypadá tak, že pás dotáhnete rukou a zajistíte stejně, jako u SPS, ale potom jeho spodní část ještě dotáhnete pomocí páky, umístěné pod nohama dítěte. Takže sedačka na sedadle drží mnohem více, než byste dokázali pouhou rukou a zkracuje se tak reakční doba bezpečnostních pásů.

blizennec
9. únor 2011

@babyrenka mooooc díííky pomohlo mi to 🙂 😉 🙂