Autosedačka Maxi Cosi Tobi. Jak používat pásy?

aschin
6. únor 2009

Ahoj maminky,
prosim, poradte. Pred casem jsme dceri koupili sedacku Maxi Cosi Tobi 9-18. Nyni do ni konecne dorostla...... Jenze ja zacala byt, velmi mirne receno, v rozpacich. Mala ma cca 10 kg a kolem 76cm. Posadim ji do sedacky, utahnu pasy a zde je velky problem....Vyztuhy pasu jsou tak neohebne, ze neprilnou k telu. Navic zacinaji za raminky a diky te jejich tvrdosti si vlastne mala tuto cast zad vubec neopre a tudiz neopre ani hlavu. Tu ma normalne v prostoru a musim ji tu diru vycpavat polstarem. Cim jsou pasy vice utazenejsi, tim se hlava vice vzdaluje te podlozce a zada se vice kulati. Uz jsem sondovala u znamych..... ti bud jezdi s volnymi pasy, aby se hlava aspon trochu posunula dozadu.....coz je pro me neprijatelne, nebo neresi, ze dite ma hlavu v zaklonu. To se mi zda taky ponekud sileny, vzhledem ke spravnemu vyvoji patere. Prosim, jake mate zkusenosti? Muzete okouknout vase deti jestli jim tam ta hlava taky nelita? Snad nedelam nic spatne, radeji se ptam,nez zacnu prudit dovozce...... MOc dekuji

lucenek
6. únor 2009

aschin a co ty výztuhy dát dolů?
děsíš mě...chci ji koupit.....

denisab32
6. únor 2009

aschin, práve tento tvoj problém ma od TOBI odradil a kúpili sme ROMER KING TS PLUS a od minulého roka je aj priestorovo väčšia - KING PLUS

druhá vec bola tá, že s Romerkou sa ľahšie manipuluje, keď treba prehodiť z jedného auta do druhého

a tretia- KING PLUS má testy bezpečnosti rovnaké ako ROMER SAFEFIX, čo je autosedačky s isofixom

nasemimi
6. únor 2009

🙂

lennis
6. únor 2009

nám Tobi taky neseděla, máme Maxi Cosi Priori XP, seděla mnohem líp

aschin
autor
7. únor 2009

Lucenek, nechci Te desit, ale podruhy uz bych tu nadheru nekoupila. Popruhy dat dolu nejdou, jsou tam napevno pridelane takovym hakem a pruzinou. Jak rikam, tvrdy jak fosna. NO,my jsme tady vcera svolali sousedske konsilium a podarilo se nam jakz takz vypolohovat tu podperu hlavy, ze ma mala tu hlavicku na podlozce a neni tam ta dira. Ovsem jakou zahadou se nam to povedlo a jestli to vydrzi bezny provoz to nevim. Mam sto chuti jim to hodit na hlavu. Kdyz se podivam treba na tan Romer nebo na Inglesinu Marco Polo, tak bych brecela.

lucenek
8. únor 2009

asch děsíš mě a ta romerka to nemá? myslím tu "vadu"? nevíš?????když já su do tobiny zamilovaná i malá tam pěkně sedí v ostatních moc ne.... ☹

janina77
9. únor 2009

aschin, a nie je problem v tom, ze by ste mali pasy presunut do vyssej polohy? pokial viem, su tam 3 moznosti, na novej su tie pasy vzdy zalozene najnizsie.
My mame Maxi cosi Priori XP, a nemam z nej taky zly pocit ako ty opisujes... Ja som s nou celkom spokojna, ked maly zaspi, tak mu obkladam z jednej aj z druhej strany hlavicku zrolovanou plienkou, ale zo zadu nedavam nic. Tak som to robila aj vo vajicku.

michal_spuntik
9. únor 2009

Ahoj,
holky neblázněte, Tobi je dobrá sedačka (i když osobně dávám přednost starší Priorce XP).
Ale k věci - pro Aschin a další: Musíš vyndat malou z Tobinky, povolit pásy a tu opěrku hlavy nahoře odklonit od svislé osy dopředu - potom kývavým pohybem tu opěrku vytáhnou o kousek nahoru. Pak zkus jestli jsi trefila výšku pásů tak aby to dcerce vyhovovalo a kdyby ne, tak to stejným způsobem jako jsem popsal výše pouprav.
Když to budeš mít správně, není možnéé, aby jí začínaly popruhy za zádama a také nehrozí, že by to malou ohýbalo do klubíčka s hlavou v záklonu... to je děs 😉

Michal

lucenek
9. únor 2009

michale díííky 😵

aschin
autor
12. únor 2009

Michale, diky. my uz to tak zkusili, je fakt, ze je to krapitek lepsi. sice mala tam ma furt desny zachvaty breku, ale to uz fakt nevim cim to muze bejt. Asi uplne spatna neni, to netvrdim, ale dneska bych vybirala trochu jinak.....

miah
10. čer 2009

ahojte, trosku ma zarazilo co som si tu precitala 😕 😕
mate niekto s tobi aj dobre skusenosti?? 🙂 🙂

mkr
10. čer 2009

pro malou jsem chtěla Tobinu, ale malá v ní v krámě řvala, tak jsme si řekli, že má asi špatný den, šli jsme jindy do jiného a zase tam řvala, takže jsme řekli tobinu ne a máme Priori XP, tobina se mi zdá užší, tak třeba to bylo tím, v priori je spokojená 🙂 takže jestli se rozhodujete, tak určitě ji vyzkoušet s prckem

standu
10. čer 2009

my sme kupili radsej priorifix, tobina je sice krajsia, ale zdala sa mi mensia....nemame zatial ziadny problem, ked zaspi, podlozim jej zboku plienku...

tereziep
11. čer 2009

Ahoj holky, i my byli rozhodnutý pro tobíka. Ale když jsem tam malou posadili tak jsem zjistili, že je dost malá. Tak máme priori XP a naprostá pohoda.
Ono to chce autosedačku napřed vyzkoušet, než ji člověk koupí. Mále jsem udělali tuhle chybu. Chtěli jsem ji objednat, ale napadlo mě v poslední chvíli, že bychom měli zkusit, jak malé bude sedět.

miah
11. čer 2009

dakujem za odpovede, pojdeme ju teda kuknut do obchodu 🙂
snad v nej maly nebude plakat 😀

kacka.va
11. čer 2009

pokud jsou pásy za ramínky, pak se musí pásy posunout výš. Já řešila jeslti vzít Priori XP nebo Tobi a prodavačka mi sama říkala, že Tobi je nešikovná v několika věcech. O něco hůř se přendavá z auta do auta a ten podhlavník je dost nepraktický, protože se nedá sundat a je docela tvrdý. Takže máme Priori XP, přikoupila jsem krásně měkký podhlavník a je to v pohodě. Jinak sedačky jsem zkoušela přímo v obchodě, kde měli i sedadlo z auta a bylo to super.

mkr
11. čer 2009

jinak bych neobjednávala přes net pokud nevíš, jakou chceš třeba i barvu, všechny látky nejsou stejný a to u nás taky rozhodovalo, my jsme barvu vybírali podle látky 🙂

evuliki
11. čer 2009

My mame Tobi asi pol roka a 100% spokojnost.Aj ked tiez som najprv nechapala,preco su tie vystuhy(alebo ako to nazvat) na pasoch take tvrde....ALe ako mala vyrastla,tak uz ju to vobec netlaci 😉 A my cestujeme vela na dlhe trate SVK-FRA a mala v nej v pohode vydrzi.Je to jedna z najbezpecnejsich sedaciek-preto ma aj taky podhlavnik-aby si pri naraze do boku dieta nerozbilo hlavicku 😉 Nemyslim si,ze je na nej nejaka nevyhoda,ved ide o bezpecie

miah
11. čer 2009

evuliky potesila si ma 🙂
pojdeme ju urcite kuknut do predajne a podla toho sa rozhodneme 🙂
paci sa mi este aj Romer King Plus tak dufam, ze tam budu mat aj tu, aby sme mohli porovnat, ale u mna vedie TOBI 😵 😵 vela bab tu pise, ze je mala, zmesti sa ti tam v pohode dcerka??

luciabah
11. čer 2009

ahojte

aj my riesime teraz dilemu, aku dalsiu autosedacku. gretka sice ma len 8 m., ale uz jej hlavka trci z autosedacky, takze nie je co riesit. manzelovi sa viacej paci tobi, mne priori xp ale s dokupenim zahlavnika, romer sa mi velmi nepaci, ale nehovorim, ze je zla, to nie. ide len o sympatie. a rozmery... tobi je vpredu o 1 cm uzsia, ale o 1 cm vyssia, takze ten pocit, ze je mensia je spraveny rozdielnym tvarom.

mkr
11. čer 2009

nejde o to, že tobi by byla v něčem špatná, ale co jsem slyšela, tak moc dětem nesedí 🙂 lepší koupit jinou než, aby v tom dítě brečelo

miah
11. čer 2009

jasne, hlavne treba sedacku vyskusat, nieze nam sa pacit bude a deticky budu nestastne 😀 ☹

evuliki
11. čer 2009

Presne tak holky,sedacku treba vyskusat 😉 Ale urcite musi mat babo urcitu vysku,inak fakt tie pasy budu tlacit....Takze myslim,ze je zbytocne tam posadit babo do roka... Napr.my sme chceli sedacku Recaro,ale ked som tam malu posadila,tak sa v nej skoro "utopila". My mame sedo-ciernu Tobi,ta udrzba je sice narocnejsia,ale bola to posledna v obchode a uz sme viac cakat nemohli 😅

miah
11. čer 2009

evuliki, a do roka hp budu tie pasy tlacit ci ako? 😅 😕 😕

evuliki
11. čer 2009

Miah,myslim,ze to zavisi od vysky dietatka....Pretoze my sme ju kupovali okolo roka a Jasmi nebola velmi vysoka a tie pasy ju aj v najnizsej pozicii tlacili.Ale ako sa trosku vytiahla,tak uz je to fakt lepsie.A stale mame tu opierku na najnizsie...Urcite chod do obchodu,posad tam maleho a uvidis 😉

kacka.va
11. čer 2009

evulik: my zkoušeli sedajdu cca v 9 měsících a v pohodě.

miah
11. čer 2009

nas maly bude mat este len 8mesiacov, takze zatial len vyberame 🙂
ale on je dost vysoky, ma uz 73cm 😀

nasticka
16. čer 2009

caute baby, pridam take svou trosku do mlyna..my kupovali tobinu, kdyz bylo male 3/4 roku, uz si nepamatuju, kolik merila, ale nikdy jsme nemeli problem s pasy, musi se to spravne vyskove nastavit.. holka jezdi v sedacce dyl jak rok a je spokojena, nerve v ni (ne proto, ze by nemela pohodli) a krsne v ni spinka, tobina ma vyborne polohovani na spani, hlava ji tam aspon neklinka a nepada dopredu. Manipulace se sedacko z jednoho auta do druheho je pro mne blba jen v tom, ze sedacka je velka a ja jsem mala 😀 jinak zadny problem, pasani do auta je naprosto intuitivni a jednoduche a dopinac pasu drzi sedacku jak pribitou. Tak. Tobina je pro mne vyborna sedacka a jinou bych po zkusenostech nevolila...

veronika.m
17. čer 2009

Holky taky jsme si koupili Tobinku a hoooodně jsem se rozmýšlela mezi ní a Priori. Ale vyhrála Tobi, je super vysoká krásně z ní kouká ven, je pohodlná a hlavně se super vytahují pásy po rozepnutí kdežto u Priori musíte strkat prst zase do toho kovového otvoru a to mi fakt nešlo. Tobi je super, nepřijde mi rozhodně malinká a to naše má v 9 měsících 7200gramů. Takže tak.. 😉

luciabah
19. čer 2009

ahojte

takze my sme kupili min. vikend nasej gretke tobinu po dlhom rozhodovani a skusani a nakoniec sme sa rozhodli, ze vsak aj jej nebude dobra predame a kupime inu. ale malinka nas uz cestou domov presvedcila, ze predavat sa nebude, plna spokojnost, usmev na tvaricke, zaspinka v nej ani neviem ako.
nevyhoda a vyhoda v jednom... aspon pre mna...tym ze je dost vysoko polozena a deticky mozu vsetko vidiet , co je velke plus, musim davat pozor, aby som jej pri vyberani z auta neudrela hlavku.
a opierka hlavy... super vecicka, nezavadzia vo vyhlade, krasne podopiera hlavku pri spanku, aj ked uz mame v tretej vyskovej pozicii 😅
takze mozme len a len doporucit 😀