Autosedačka Maxi Cosi Tobi. Jak používat pásy?

aschin
6. únor 2009

Ahoj maminky,
prosim, poradte. Pred casem jsme dceri koupili sedacku Maxi Cosi Tobi 9-18. Nyni do ni konecne dorostla...... Jenze ja zacala byt, velmi mirne receno, v rozpacich. Mala ma cca 10 kg a kolem 76cm. Posadim ji do sedacky, utahnu pasy a zde je velky problem....Vyztuhy pasu jsou tak neohebne, ze neprilnou k telu. Navic zacinaji za raminky a diky te jejich tvrdosti si vlastne mala tuto cast zad vubec neopre a tudiz neopre ani hlavu. Tu ma normalne v prostoru a musim ji tu diru vycpavat polstarem. Cim jsou pasy vice utazenejsi, tim se hlava vice vzdaluje te podlozce a zada se vice kulati. Uz jsem sondovala u znamych..... ti bud jezdi s volnymi pasy, aby se hlava aspon trochu posunula dozadu.....coz je pro me neprijatelne, nebo neresi, ze dite ma hlavu v zaklonu. To se mi zda taky ponekud sileny, vzhledem ke spravnemu vyvoji patere. Prosim, jake mate zkusenosti? Muzete okouknout vase deti jestli jim tam ta hlava taky nelita? Snad nedelam nic spatne, radeji se ptam,nez zacnu prudit dovozce...... MOc dekuji

senja
30. pro 2009

Ahoj holky, prosim poradte. Kupujeme malemu tuto sedacku, protoze uz ho jen tak-tak natlacime do nasi Maxi Cosi CabrioFix. Pry je az do 13kg, ale nas maly ma jen 8kg a v kambinezce uz je vazne narvany. Maxi Cosi Tobi je pry az od 9 mesicu a 9kg. Myslite, ze naseho kluka uz bychom mohli dat do ni? Treba podlozit zadecek plenkou? Diky za rady 😉

lucenek
30. pro 2009

senja je od 9kil...a spíš než měsíce jde o kila a to, jestli sedí.....tvar páteře plus síla svalů udržet hlavičku při nárazu zezadu, my šli do Tobiny když dcera měla 8,7kg a v poho
určo bych nepodkládalal, sedačka tak není testovaná na to esli se podloží zadeček, apk by to asi dělalo neplechu

senja
30. pro 2009

lucinek, a kolik mala mela mesicu? Dekuji 😉

lucenek
30. pro 2009

asi 10 nebo 11 ona byla drobek a seděla až v 11 ti měsících

prchalka
1. led 2010

Máme taky tuhle autosedačku a spokojenost 😉 Ale jelikož s ní operoval manžel, tak nějak vůbec nevím, že se s tou opěrkou a pásy dá takhle hýbat.. 😅 To budu muset vykoumat. Jen jak je vysoká, tak se malá taky blbě vyndává a nandává do auta, občas drcnem do hlavy a já u toho funím.. 😅 Používat jsme ji začali asi kolem 11 měsíců!

pospecka
5. led 2010

Nějaké další zkušenosti?

zucha
5. led 2010

my mame tobi uz u druheho dietata. Pri prvom mi trosku trvalo, kym som prisla, ako tie popruhy dat vyssie, ale ked som tak dala, bolo vsetko uplne OK a dieta sa tam citilo dobre. Je prijemne siroka a pohodlna sedacka, takze ja odporudam 😉

pospecka
6. led 2010

zucha: díky.

prchalka
7. led 2010

My jsme včera vykoumali to nastavení opěrky a pásů - jednoduchost sama a už to taky máme ve vyšší poloze 😅 Ještěže existuje tahle diskuze, manžel nějak nestudoval návod!!

pospecka
7. led 2010

prch: jak dlouho ji používáte, jak daleký cesty podnikáte a jak je prcek spokojenej?

prchalka
7. led 2010

pospecka: Asi 4 měsíce, tak od konce léta... Malá je vysoko jak na trůně a vidí před sebe a ven a pro mě to bylo jak zázrak, když jsme jí tam dali z vajíčka - rázem odpadly vztekánky a je spokojená 😉 což by byla asi i v každý jiný, hlavně, když už je to po směru jízdy 😀

pospecka
8. led 2010

prch: díky. Malej má teprv 5měsíců a ani ne 7kg, ale já už se nemůžu dočkat, až mu koupím Tobinku a bude si trůnit a koukat kam jedeme. On naštěstí nebrble ani ve vajíčku, ale tohle bude nadšenej miluje, když má výhled. 😀

emjee
8. led 2010

no my mame v tobine za sebou prve dve cesty a musim povedat, ze sme vybrali dobre, cestou tam krpec prespal 2 hodinky vkuse (nezvyk 😀), cestou spat spal len hodinku a potom tisko pozeral raz na soferujuceho tatka, raz von z okna 🙂 vo vajicku ked nespal tak mrncal 😝

prchalka
9. led 2010

pospecka: No to si ještě chvilku počkáte, není kam spěchat, ještě je na ní malinkej. My jí tam dávali asi v 10-11 měsících i kilech. Kupovali jsme jí na poslední chvíli, kdy už jako fakt nemohla být v té malé. A jako na potvoru, když už jsme vybrali typ i barvu, tak ji nikde v e-shopech neměli a nám už to fakt hořelo! Nakonec jim přišla s tím, že to byla úplně jiná barva, že jich mají pár a že jsme na řadě, tak jestli ji chcem. Tak jsme vzali i jinou barvu a k tomu ten letní potah a je to! 😀

iinuska
9. led 2010

ahojte, rozhodujeme sa pre novu autosedacku a chcem sa spytat ako je to s polohovanim. Da sa dat do polosedu?Ma aj isofix?

lucenek
9. led 2010

iinuska, no co si představuješ pod pojmem polosed?Zádová opěra polohovat nejde, je na sedadle vzadu, takže s tím ee, ale jde vysunout jakoby nožkama dopředu tím pádem se záda svezou, a je to poloha na spaní, tyto polohy jsou tře jdou plynule polohovat podle toho dokdy držíš západku pod nožkama.Tobi nemámisofix, ale jiné myslím jsou s tou bází

iinuska
9. led 2010

lucenek, zle som a vyjadrila, dik za odpoved 🙂

pospecka
10. led 2010

prch: díky. Já pořád nechápu, jak bude malej ve vajíčku sedět nohama proti sedadlu, když mu budou přečuhovat. Četla jsem, že hlavička musí být krytá, to je jasný, ale nožičky můžou přečnívat. To si je dá jako za krk nebo kam? 😕 Jsem zvědavá na potahy Tobi 2010

prchalka
11. led 2010

pospecka: Moje dítě je asi tak o půl roku větší na svůj věk a vydržela mi tam, musela, měla nožky trochu skrčený, já bych jí tam dřív snad ani nedala, i těch 9kg je hraničních.
Jedna známá se zajímala hodně o to, jakou koupit autosedačku a psala mi, že mluvila s nějakým odborníkem a ten říkal, že dítě by tak do 1,5 roku mělo sedět proti směru jízdy (samozřejmě ne ve vajíčku, ale ve vhodné sedačce), protože do té doby děti nemají pevně vyvinuté ty krční svaly a při brždění nebo srážce by si tak mohly ublížit, trhnutím dopředu, do strany, apod... A i když byla malá velká, ze začátku ty zatáčky taky špatně vybírala a já manžela napomínala, ať jezdí opatrněji 😖

nostek
25. dub 2010

ahojte. my sme prave vcera boli pozerat autosedacky. povodne som chcela Romer King plus, ale neda sa tak dobre polohovat ako Maxicosi Priori XP. chcem si este precitat par recenzii,ale uz som predbezne rozhodnuta.
my cestujeme dost daleke trasy 10 hodim skoro kazdy mesiac, takze je pre nas dolezite, aby sa dala autosit dobre polohovat. romerka nejde az tak do "lahu" ako spominana Maxicosi. mate niektora tento typ? ako ste spokojne?

temperance
27. dub 2010

Ahoj taky jsem váhala mezi temito dvemi a az jsem vyzkousela tak jsme taky koupili maxi cosi priori xp. Malá byla docela macek už od pul roku takze jsem chtěla aby tam měla i víc pohodlí a v romeru mi přišla prostě namačkaná a to polohování taky nic moc. Ted jezdíme už s velkou autosedackou /meli jsme i vajicko maxi cosi/ a spokojenost, mala tam hned vytuhne a kdyz ne tak pekne kouka 🙂

sanuska
1. kvě 2010

Ahoj holky, uf, když jsem četla začátek, tak jsem se velice, ale velice orosila hrůzou, co jsme to dneska kouupili.
Maxi c Tobi už čeká v pokojíčku až přijde její čas....

Takže díky holky, že se taky někdo ozval, kdo je spokojený...!!!!! To by ze mě manžel asi udělal 2 a ještě ošklivější 😀

Až ji dáme "do provozu", tak se když tak nahlásím, co a jak u nás........ když to někomu pomůže...... jen juknu na jiné potahy.
Měli poslední 2 v akce a barvy nif mof......

Pa

sanuska
1. kvě 2010

A ještě mám dotaz, jak nutný je ten letní potah, je to velký rozdíl když je a není?
Díky

dadka2
1. kvě 2010

Ahojky já se přidám, do diskuze o Maxi cosi autosedačkách. Momentálně reklamujeme tu novou autosedačku Pearl s Isofixem - normálně mám to v zatáčkách lítalo v autě do stran o několik cm!!!! V obchodě byli vstřícní a vymění nám to za Priorifix. Byli jsme přímo v servisu Maxi cosi a tam nám servisman řekl, že jestli chceme dobrou a spolehlivou autosedačku, tak máme koupit Priorku. Pearl a Tobíky nám moc nedoporučoval. Asi musí vědět o čem mluví, když je v servisu a ví, které autosedačky mu tam chodí. Tak snad to někomu ještě pomůže při rozhodování.

dadka2
1. kvě 2010

JInak tím, že reklamuje, tak malého vozíme zase ve vajíčku Maxi Cosi, ale ještě se to pořád dá. Váží 10,5 kg a měří 79 cm. Vajíčko je do 13 kg a hlava mu nepřečnívá, tak by to mělo být ok. Já bych z vajíčka určitě moc brzy ven nechvátala! Píšou, že by dítě mělo mít minimálně 9 kg a 9 měsíců a samo sedět. Když z vajíčka koukají nohy tak to nevadí! Mnoho maminek přejde z vajíčka, když začnou přečuhovat nožičky, ale to není důvod pro změnu autosedačky.

sanuska
2. kvě 2010

Tak koukám nikde nikdo, jen přidávám, že dneska jsem mluvila s kamarádkou maj dvojčátka a s Tobi jsou moooc spokojený, takže paráda. Je to prostě spíš o tom, jak sedačka špuntíkovi sedne..... jinak je prej parádně řešená, oni si Tobinu nemůžou vynachválit.
Tak mi spadnul kámen ze srdce..... 😉

xkacatkox
11. čer 2010

to jsem ráda , že Tobinku chválíte, my se ji také chystáme koupit Matýsek má 11kg, a už nám vyčnívá z autosedačky 🙂 , máte někdo zkušenosti s letním potahem na tuto sedačku???

co maxi cosi priory?mě se zdá Tobinka lepčí, ale jaký názor máte vy??

kristufka
27. črc 2010

Holky, máte někdo zkušenosti s Tobinou ve Fabii? Jestli tam dobře sedne, teď máme sedačku od Cam a docela nám tam lítá, tak bych ráda věděla, aby to nebylo to samý...
A co ty letní potahy? Kdo je má, jaká je v nich výhoda?
Díky moc.

kristufka
27. črc 2010

Holky, máte někdo zkušenosti s Tobinou ve Fabii? Jestli tam dobře sedne, teď máme sedačku od Cam a docela nám tam lítá, tak bych ráda věděla, aby to nebylo to samý...
A co ty letní potahy? Kdo je má, jaká je v nich výhoda?
Díky moc.

tymothy
28. črc 2010

Kristufka, osobní zkušenost nemám, ale známá má tuhle kombinaci a nestěžuje si. Já můžu porovnat jen s Felicií a nebo Octávií - a také je to bez problémů. Hodně teda záleží na tom, jak moc ji domáčkneš do sedačky a jak ji pečlivě připevníš. Ale když si dáš záležet, tak tam vcelku sedí, skoro jak přibitá. 🙂 Takže si myslím, že to u té Fábie bude hodně podobné.

xkacatkox
28. črc 2010

@kristufka mi máme letní potah a jsme spokojení, potí se do něj, je to vroták, a nepropotí sedačku, tudíš pak nebude po roce flekatá, a když se zašpiní, tak vyperu 🙂