Autosedačka Maxi Cosi Tobi. Jak používat pásy?

aschin
6. únor 2009

Ahoj maminky,
prosim, poradte. Pred casem jsme dceri koupili sedacku Maxi Cosi Tobi 9-18. Nyni do ni konecne dorostla...... Jenze ja zacala byt, velmi mirne receno, v rozpacich. Mala ma cca 10 kg a kolem 76cm. Posadim ji do sedacky, utahnu pasy a zde je velky problem....Vyztuhy pasu jsou tak neohebne, ze neprilnou k telu. Navic zacinaji za raminky a diky te jejich tvrdosti si vlastne mala tuto cast zad vubec neopre a tudiz neopre ani hlavu. Tu ma normalne v prostoru a musim ji tu diru vycpavat polstarem. Cim jsou pasy vice utazenejsi, tim se hlava vice vzdaluje te podlozce a zada se vice kulati. Uz jsem sondovala u znamych..... ti bud jezdi s volnymi pasy, aby se hlava aspon trochu posunula dozadu.....coz je pro me neprijatelne, nebo neresi, ze dite ma hlavu v zaklonu. To se mi zda taky ponekud sileny, vzhledem ke spravnemu vyvoji patere. Prosim, jake mate zkusenosti? Muzete okouknout vase deti jestli jim tam ta hlava taky nelita? Snad nedelam nic spatne, radeji se ptam,nez zacnu prudit dovozce...... MOc dekuji

kristufka
28. črc 2010

Holky, děkuji moc. Tak my do ní asi půjdem, ještě tedy zajdem někam přímo do obchodu vyzkoušet to s malou - jak tady výš psali a už se na ní těšim 🙂

xkacatkox
29. črc 2010

@kristufka vyzkoušejte, my to takto také udělali a pak koupili přes net, za nás můžu říci naprostá spokojenost a to máme 11kg drobka v 8mm, 🙂

kristufka
29. črc 2010

Jo, taky přemýšlím že jí vezmem přes net, i když v obchodě je dražší jen o 300 tak nevim jestli jí nevezmem rovnou tam, už kvůli případný reklamaci, to je pohodlnější. Tak jsem ráda, zítra se na ní pojedeme podívat. Už jsem na ní naklepaná 🙂 Ještě jednou moc děkuji

vendyvendy
31. bře 2011

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda má někdo stejný problém se sedačkou Römer King plus. Zakoupila jsem ji synovi, je super pohodlná ... bohužel nám praská polystyrenová výztuha na zádech, respektive její horní okraje.Už ji máme skoro 2 roky, takže reklamaci jsem ani nezkoušela. Stalo se to někomu? Díky

dckami
26. kvě 2011

ahoj holky, sháním návod v češtině na používání autosedačky Maxi Cosi Tobi. Objednala jsem jina netu, ale přišla bez jakéhokoli návodu, nevíme přesně, jak ji upevnit do auta, jak polohovat opěrku atd..... Nemá někdo možnost ji poslat emailem nebo poštou???

anjelicek26
26. kvě 2011

@dckami - navod je predsa nakresleny aj na boku autosedacky, keby slo len o to... navyse ma kiddicare instruktazne videa... dam ti link na jedno z nich... myslim, ze tam anglictinu ani nepotrebujes, vsetko je dost nazorne...

https://www.youtube.com/watch?v=ydoU1l0NKWQ
palesandra
15. bře 2012

znovu otvaram temu 🙂))

mam z nejakych recenzii info, ze po dlhsom pouzivani maxi cosi TOBI, sa tie popruhy same posuvali, hoci so zamkom sa nic nerobilo a ze zamok na ich zacvaknutie sa kazil a zasekoval ..mate s tym niekto skusenost?

mtmr
16. zář 2012

Holky, tak se přidávám nejspíš pro někoho dalšího.Tobina je moc dobrá sedačka a osobně na ni nedám dopustit.Protože máme dítko malé (v 6 jsme se dostali na 16kg,takže váhově do další sedačky), tak jsme v ní strávili hodně času.Zámek se nezasekává, pásy normálně fungují i po letech a nic zvláštního se na ní neděje.Měsíčně najezdíme přes 2000km a není ani prodřená, ani vyšicovaná.Takže když vidím ty díravé, co prodávají na bazárkách nevěřím, že je mají po jednom dítěti.Navíc, když normálně v ní strávíte max 2 roky a obvykle se nejezdí tak moc jako jezdíme my.Sedí jak přibytá, když je přivázaná podle návodu(nemáme isofix).A dítko pokud ho pořádně utáhnete, nikde nelítá, ani nemá hlavičku dozadu, v díře a nevím, co všechno je tu napsáno.Jezdím s dětma i 1000km na jeden zátah a nemusím dávat nic kolem hlavičky.Malá má rodi a tam dáváme na dlouhé cesty, nákrčník nebo jak se to jmenuje.Zalomí se jí tam hlava a pak jí bolí krk.Teď jsme dostali romerku pro malého a je taky dobrá, ale to je taky už od 16kg, tudíž ta větší.Za mně si myslím, že jsou dobré obě a nejlíp je vyzkoušet v obchodě dítko posadit a je to.Hlavně pásat pořádně a podle návodu.Děti jsou přece to nejdůležitější co máme.A taky obě vyšly dobře v crashtestech (maxi cosi i romer).

monulkab
2. říj 2012

ahojte, prosím o zkušenosti, plánujeme koupit maxi cosi tobi ale známá mi říkala že jí taky chtěla ale nevlezla se jí do auta - má fabii. my máme vw polo takže to bude vzadu zřejmě stejný prostor, máte zkušenosti jestli se nám tam autosedačka vleze?

eliskaka
2. říj 2012

Ahoj.Máme sedačku maxi cosi priori-je hodně podobná tobi.A zrovna tak jezdim polem a bez problemu,jezdim teda většinou se synem sama.Proto mám přední sedadlo před dětskou sedačkou posunuté co nejvíc dopředu,kvuli pohodlí malého a aby ji neokopával.Je teda pravda že po téhle u´pravě teda ve předu zrovna moc místa neni.

ia.
2. říj 2012

@monulkab mám Tobi už po prvním synovi a jsem maximálně spokojená..měli jsme VW Polo a naprosto v pohodě, žádný problém, máti má Fabii a taky v klidu...teď máme octávku a superba a tam taky není problém..ještě jsem se nesetkala, že by s ní měl někdo problém...

laurita
1. bře 2013

my mame tobinu uz stvrty rok a nedam na nu dopustit... dvojicky uz maju 5 rokov, tak premyslam vymenit ju za nieco vacsie, ale stale v pohode sa do nej zmestia aj vyskovo aj vahovo, a to nie su vobec malinke na svoj vek , skor tabulkove 🙂
kupovala som ich cez net, bez skusania, babam sa v nej dobre cestuje a ked boli mensie radi pospali, len som vytiahla do spiacej polohy a v pohode soferovala dalej. Odporucam!!

tiuska77
25. bře 2013

@laurita ahoj ked ju máš tak dlho chcela by som sa opýtať dajú sa tie pásy dať dole aby som ich vyprala?? .. neviem na to prísť ako 😀

laurita
25. bře 2013

@tiuska77 toto som neriesila, vysuchala som ich pripevnene 🙂

laurita
25. bře 2013

apropo, uz ich nemame, upgradli sme sa na rodi

didinky
26. bře 2013

@aschin nečetla jsem všechny reakce ale nepomohlo by naopak tu hlavovou opěrku s pásy posunout nahoru? tak aby začínaly nad ramínky a tím by se mohla opřít, sama jí mám a používám rok bez problémů...