Autosedačka na dvoubodový pás. Je taková?

ivasad.
20. srp 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je nějaká sedačka schválená pro použití na prostředním sedadle vzadu, kde je pouze dvoubodový pás. Jedná se o případ, kdy se vozí dvě vajíčka (ty předpokládám musí být na stranách, na tříbodových pásech), a uprostřed tříleté, 14kg dítě. Vpředu u sedadla spolujezdce je airbag, který nelze vypnout. Na internetu jsme dohledali informaci, že autosedačka Romer king a ještě jedna od Maxi Cosi jsou určené i pro upevnění bederním pásem, (ještě před třemi lety to bylo uvedené i v českých návodech), ale české zákony toto nyní asi nedovolují, proto už je v české verzi návodu napsané upevnění pouze tříbodovým pásem). Kdo máte tři děti, jak situaci řešíte? Děkuji 🙂

pett7
20. srp 2011

@ivasad. Není to spíš romer eclipse?

ivasad.
autor
20. srp 2011

@pett7 jj, máš pravdu že romer eclipse jde na dvouboďák, já jsem se zeptala ještě v diskusi o třech dětech a tam mi to holky napsaly... Ale o té king jsem to taky četla, že ještě asi před třemi lety v návodu psali, že lze připnout bederním pásem. Psali to v nějaké diskusi, takže jako oficiálně to nevím.... 😉 jsem ráda že i na to výrobci myslej, a i sedačky na dvouboďák existují. Dotaz jsem zadala kvůli mé kamarádce, nabourali si VW Sharan - šestimístné auto (nebo sedmi 😅 ?) a teď jezdí ve felině a nevědí jak právě vyřešit to poutání dětí. 😉

blanka.k
20. srp 2011

Sice to není úplně to na co se ptáš, ale pro přepravu 3 dětí platilo (tedy ješt před pár lety do platilo, nevím, jeslti není změna), jsem na to totiž zrovna včera narazila:
Používání dětských autosedaček je povinné na všech typech komunikací.

Výjimky:

* Početnější rodina: Nevejdou-li se na zadní sedadlo vedle sebe tři dětské sedačky, lze třetí dítě vézt, avšak musí být připoutané bezpečnostním pásem vozidla.
Při vhodném výběru lze na zadní sedadla menších vozidel (např. Škoda Felicia) umístit i tři dětské autosedačky (v nabídce jsou modely s montáží na dvoubodový pás).

3 leté dítě bych takto bez sedačky nevezla, ale třeba větší odrostlejší dítko, kterému chybí pár cm nebo měsíců na to, aby nemuselo mít už autosedačku, tak klidně.

ivasad.
autor
27. srp 2011

@blanka.k Díky za odpověď 😉 Přesně jak píšeš, - to třetí dítě podle pravidel sedačku mít nemusí, ale já bych si to taky netroufla... I ta sousedka, kvůli které jsem sem psala taky ne. Třeba desetileté, 140 cm velké dítě už bych neřešila, ale tříletá drobná holčička, jen na dvouboďáku, mezi dvěma vajíčky není vůbec chráněná. Tak koupili z druhé ruky tu eclipse a jezdí se bezpečně. 😉

monare
16. led 2015

Holky, shanime sedacku do auta na dvou bodové uchycení váha od 15kg. Můžete mne dat nějaký typ? Diky