Autosedačka na isofix i pásy. Poradíte?

zirafka11
21. srp 2019

Dobrý den, mám dotaz. Sháním sedačku, která se dá upevnit jak isofixem, tak i klasickými pásy. My totiž isofix v 1 autě máme a v druhém ne. A není úplně reálné využívat na vožení dítěte pouze jedno z nich, budeme muset střídat. A zatím se mi nepodařilo najít autosedačku, u které by šlo obojí. Poradíte? Chtěli bychom rovnou 0-18 kg, protože vajíčko na kočárek stejně dávat nebudu a nosit v něm dítě taky nechci. Předem děkuji.

bamak
21. srp 2019

@zirafka11 Dělej si to jak chceš. Ony nejsou jen nákupy.... My jsme hodně jezdili i na výlety, procházky, ke známým, prarodičů... Prostě pořád někde...Nevím jak moc úzkou chodbu máte, ale min než 60cm to nejspis nebude. Nevím proč bys s trochou opatrnosti měla něco omlatit.

nuny11
21. srp 2019

@zirafka11 já mám sedačku 0 až 36 s izofixem a jde přidělat na pásy i ale píšou tam že to nedoporučuji https://www.kocarkysnu.cz/spd/cc06-grey/Detská-... záleží asi na tvém uvážení

zirafka11
autor
21. srp 2019

@bamak děkuji za svolení ;). Chodba je široká na 1 člověka. S naditou nákupní taškou nebo kufrem při odjezdu na dovolenou už je problém, neb je člověk musí nést před sebou. A právě proto vím, že je to dost fyzicky náročné, nést v natažené ruce před sebou např. 15 kg. A vedle těla už se "bagáž" nevejde bez toho omlácení. Takže prostě si chci život trochu ulehčit.

zelenaesmolda
21. srp 2019

@hhhankaaa
dite si nohy posklada v protismeru,rozhodne je to lepsi nez kdyz mu visi z posmerne sedacky dolu,neni to duvod pro otoceni.lepsi pri nehode resit polamane nohy nez poranenou pater

hany_bany
21. srp 2019

Mně přijde cenově výhodnější koupit teď vajíčko třeba z druhé ruky a k tomu jednu Isofix základnu a jednu obyč. A pak to prodat a koupit sedačku 9-18 případně rovnou 9-36 (stejně by vás další sedačka čekala). V těchto kategoriích už existují snadno dostupné modely, co je připínají jak přes Isofix tak na pásy. A jestli plánujete pak druhé tak se stejně vajíčko bude hodit 😉 A jak se píše už výše, já jsem velmi ocenila, když jsme jeli třeba na nákup, že jsem mohla hodit vajíčko na vozík a mimčo v obchodě spalo. Když se ti nepovede ho přeložit do kočárku bez probuzení, tak bude akorát řvát...

zmrz_lina
21. srp 2019

Mrkni na značku Klippan

barchen
21. srp 2019

@zirafka11 Už to tady jednou padlo, prostě koupit vajíčko na pásy a tak to používat v obou autech. Nebo případně dokoupit základnu pro to isofixové auto... Já jsem třeba vajíčko také moc nevyužívala ani u jednoho dítěte, možná 5x všeho všudy, často jsem chodila kočárkem všude, k lékaři, do obchodu, já jsem neměla ani jedno vajíčko kompatibilné s podvozkem kočárku a tahat to v rukou nešlo. Když ne taška s nákupem, tak druhé dítě... Lepší investice bude pak do další pokračovací sedačky.

vendes
21. srp 2019

Klippan Kiss 2.

bamak
21. srp 2019

@zirafka11 nemáš zač. Za pár měsíců uvidíš sama co je snazší, jestli pár kroků nést vajicmo před sebou, nebo budit spící mimčo.

eithelwing
21. srp 2019

Máme Britax 0-18. Měli jsme ji až od 9 kg po vajíčku. Jde otáčet do protisměru, jde dávat do jakéhosi pololehu, má novorozeneckou vložku, i tak mi ale přišla na malé miminko obrovská. V okolí jsem setkala s názory, že ano, ale pokud se narodí nějaký opravdový drobek (tak pod 3 kg), je lepší vajíčko.
Osobně jsem měla vajíčko, musela jsem jezdit často (vesnice) a nepořídila jsem si adaptéry na kočárek pro vajíčko. To buzení bylo peklo, malá protivná a úplně zbytečně. Takže u případného druhého jsem už poučena. 🙂
Ale v případě minimálních jízd autem by mi to přišlo také zbytečné.

zelenaesmolda
21. srp 2019

@eithelwing
vajicko je vzdycky lepsi a melo by se pouzivat co nejdele,je to pro ty male miminka nejbezpecnejsi,jsou vice chranene nez v pokracovaci sedacce.
Vyrobce sice uvadi,ze jsou sedacky 0-x kg vzodne od narozeni ale neni to uplne pravda.Vajicko je nejlepsi volba.

korneliusa
21. srp 2019

Pro novorozence jedině vajíčko! To, že se prodávají sedačky 0-18 neznamená, že je vhodné je používat. Je to prasárna páchaná na těch nejzranitelnějších. Jak z pohledu bezpecnosti, tak pohodlí.

ddanik1
21. srp 2019

@zirafka11 Také hlasuji pro vajíčko. Bydlíme ve 4.patře bez výtahu a vynést v něm spícího syna nahoru bylo k nezaplacení.
Jinak (kdyby náhodou) - prodávám vajíčko Britax Römer se základnou na pás, lze použít tedy do auta s i bez isofixu.

summer2012
21. srp 2019

@zirafka11 jinak co se týče nutnosti nošení před sebou kvůli úzké chodbě...já ho jinak nenosila ani v prostoru, nosila jsem oběma rukama, bylo pro mě s malým fakt těžké 😀 nicméně ať už budete vyndávat z auta nebo ne, vajíčko není špatná volba, my měli na staršího do 13kg, mělo isofix základnu a šlo i pásem a ještě v roce se do něj v pohodě vešel.

2hanah
21. srp 2019

@zirafka11 Možná jsem to špatně pochopila, ale jak se vyhnout kupovàní dvou sedaček??? Vždyť mimčo, ne-li novorozeně musíš dát do vajíčka, vždyť nesedí😱🤔

2hanah
21. srp 2019

@zirafka11 Evidentně jsi umíněná a chytrá dost, víc než my všechny tady, tak proč se nás tady vlastně ptáš??? Ve všem máš striktně jasno🙄

2hanah
21. srp 2019

@zirafka11 No sláva, konečně to docvaklo, s Tebou ty hormony teda mlátí, jsi hrozně protivná, nechtěla bych teď být Tvůj chlap, většinou si tady holky jdou pro radu a poděkují za ni, ale Ty jsi v každèm příspěvku dost nabubřelá...

2hanah
21. srp 2019

@zirafka11 Asi proč až od půl roku🤦🏼‍♀️ Držela/viděla jsi někdy už malé miminko/novorozeně???🙄 Divíš se všemu jako šimpanz - taky bod ke zvážení😂

zelenaesmolda
22. srp 2019

@hany_bany
kupovast sedacku z druhe ruky neni dobry napad,nevis jestli nebyla bourana.
a sedacky 9-36 nejsou z hlediska bezpecnosti taky nic moc,je v nich spousta kompromisu kdyz to ma byt bezpecne a pohodlne pro tak velky vekovy a vahovy rozdil a stejne ti nevydrzi celou dobu protoze zivotnost sedacky je cca 7 let.

zelenaesmolda
22. srp 2019

@zirafka11
do pokracovaci sedacky nepatri nesedici dite

makronka222
22. srp 2019

@leilinka1234 ja dite taky vyndavam z vajicka, kdyz ho neberes jak kopyto, tak se nevzbudi. Max otevre oci a usne. Nektery deti ani v aute nespi. Treba moje mladsi, takze je to uplne jedno a mit dite pul dne ve vejci jen proto, ze spi, je taky kokotina. Tak se prober a neurazej ji. Delej si chytrou doma na staryho

makronka222
22. srp 2019

@zelenaesmolda zivotnosti sedacky 7 let je blbost. Marketingovej tah, kdo ma auto stary 7 let a vic tak mu jako uz nema fungovat airbag nebo pasy? Rozpadne se palubovka, co je taky z plastu? Asi kravina co... se zamysli nez neco placnes. Nikdo zadnou zivotnost sedacky nema overenou. By se to dalo zjistit max od lidi co bourali a meli starsi sedacky, logicky

motylcice29
22. srp 2019

@makronka222 ale tak, to ze nerozumíš, i když si myslíš, ze rozumíš, výrobě a životnosti plastu neznmena, ze musíš nekoho urážet. Jedinou blbost jsi tady placka Ty si nastuduj něco o výrobě plastu. Každý plast, aby se dal tvarovat se naposuti zmekcovadly, stejně tak v každém plastovým výrobku je určitý obsah rozemleteho recyklatu, a proste časem křehkou, protože zmekcovadla vyprchavaji, ale to neznamena, ze sedačka sama od sebe praskne...jen ta bezpečnost se snižuje. Určitě to platí i pro palubní desku, ale ta Ti nemá zachránit život....

ellias
22. srp 2019

@makronka222 životnost 7let je udávaná výrobci, ono ty plasty v sedačce, které musí vydržet veliké výkyvy teplot v létě i zimě dost chřadnou😉 samozřejmě, že ti nikdo nezakáže ji po 7 letech používat nebo prodat, ale je to na tvém uvážení jestli riskovat zdraví svého dítěte “jen abys ušetřila” nebo si prostě koupit více sedaček v menším váhovém rozpětí a vědět, že děláš maximum pro svoje dítě.

zelenaesmolda
22. srp 2019

@makronka222
je to presne jak pise @motylcice29,sedacka se samozrejme nerozpadne ale diky unave materialu ztraci plasty svoje vlastnosti a tim i sedacka na bezpecnosti.A srovnani s palubni deskou je fakt mimo misu,ta nemusi udrzet vahu ditete a jeste ochranit...

zirafka11
autor
22. srp 2019

Díky všem, které daly smysluplnou odpověď na mou otazku. Vzhledem k tomu, ze se zde už neradi a pouze vzájemně útočí, diskuzi končím a nejspíš i mazu. Kdybych měla reagovat na všechny, nedělám cely den nic jiného a stejně to žádnou přidanou hodnotu nemá. Ještě jednou díky těm, které skutečně poradily, aniž kritizovaly. Hezky den.

zelenaesmolda
22. srp 2019

@zirafka11
pridala ses do te FB skupiny deti proti smeru?

leilinka1234
22. srp 2019

@makronka222 vidíš to, tvoje mladší v autě nespí a jak jsi díky tomu unavená a protivná 🙂

pavlina212
22. srp 2019

@zirafka11 jeste nez smazes, mam k zamysleni jednu vec.... cekas zimni mimco a to vajicko je i uzitecny v tom, ze si ho obleces, das do fusaku v sedacce u venkovnich dveri jednoduse zabalis a jdes, az se auto trochu ohreje, mimco snadno rozbalis, lip se proste reguluje teplota, stejne tak doma treba lehce opoceny miminko vyndavas doma hned do tepla, ne v aute v zime na parkovisti