Autosedačka na místě spolujezdce. Bude pak malý hodný?

alishia
6. kvě 2009

ahojky,

nevim jestli ma nekdo taky tak urvane dite jako ja pri jizde autem🙂 Ale urco se nekdo najde a poradi. Strasne me to pri rizeni rozciluje a znervoznuje, kdyz malej v zadu rve jak tur. Cetla sem si ze se po vypnuti airbagu muze dat autosedacka na misto spolujezdce dopredu. Mate s tim nekdo zkusenosti? pomuze to? je pak dite hodne a spinka? nebo rve stejne?

pokud tady takove tema je, tak se omlouvam, ale nenasla sem ho.

budu rada za vase zkusenosti.)

akejka
6. kvě 2009

ahojky alishia,
naša malá je tiež dosť v aute urevaná - hlavne keď zastavíme. Nemôžme ani zastaviť na križovatke, už začne byť nervózna 😀 My ju ale máme vzadu, ale máme aj 7 ročnú dcérku - ktorá jej podá dudlík, čajík, v prípade potreby, takže nemáme skúsenosti s autosedačkou vpredu.
Ale prvorodenú som mávala vpredu - keď som šoférovala, ale vov vajíčku v protismere jazdy...aby som na ňu videla...s ňou nebol problém cestovať, neplakávala mi...

petka80
6. kvě 2009

alishio, ano, jde to, ale musíš opravdu vypnout ten airbag a ne u všech aut to jde, to budeš muset zjistit.

Já takhle vozila malou, když byla ještě ve vajíčku. Teď už máme autosed. 9-18 kg nebo kolik to je a tu mám teda vzadu. U nás se to teda spíš zlepšilo s tou novou autosedačkou, má výhled a je spokojenější než ve vajíčku.
A já jsem taky spokojenější, je mi celkem jedno, co tam vzadu dělá a když ječí, tak mi aspoň neječí do ucha... 😀
U nás je zajímavý, že pokud jedeme jen my dvě, tak je celkem hodná. Když ale jedeme i s manžou, tak děsně vyvádí a musím sedět vzadu a zabavovat ji. Potvůrka ví, že když jsme samy a řídám, tak holt na nic nemám čas.... 😉

robi
6. kvě 2009

Ahoj, nase mala taky rve, vetsinou tak dlouho, az se neunavi a usne. Mame ji vzadu, dopredu ji davat nikdy nebudu, prece jenom je to sedadlo smrti... Myslim, ze vepredu bude rvat stejne jako vzadu, vadi ji, ze je omezena v pohybu...

alishia
autor
6. kvě 2009

na sedadlo smrti moc nehraju, sedadlem smrti muze byt kterekoliv sedadlo v aute, zalezi na tom, odkud to do tebe nekdo napali. my meli bouracku a malej nastesti s nami nebyl, a kdyby byl, tak by byl cely porezany....a to sedel v zadu za ridicem. Naboural nas nakladak... takze na tohle ja uz moc neverim. Ale spis mi jde o to, ze sem nervni ridicka i bez maleho, a kdyz mi do toho jeste rve, tak to je konec. On totiz neusne vycerpanim, to by se driv urval. Takze si ho chci dat dopredu. Sedacku od 9kg, uz ma davno, protoze vajicko mu bylo brzy male, takze tim to nebude. Proste je zvyklej jezdit ve trech a nekoho drzet vzdau za ruku...to pak usne krasne. Ale chtela bych jezdit za kamaradkama, ale takhle to nejde. Uz minule sem se za nim otacela a malem sme skoncili v prikopu, nastesti sem to jeste nejak vybrala. Kdyz byl malinkej tak se mu to libilo ihned spal a ted dela takovy problemy 😢 Take bych ho radeji mela vzadu, ale kdyz takhle vyvadi:( tak to budu muset vyzkouset ve predu.

kacka.va
6. kvě 2009

petka: u všech aut jde vypnotu airbag vepředu, jen je rozdíl v tom, jestli to může udělat "uživatel" a nebo to musí odpojit v servisu.
alishia: my normálně vozili vepředu vajíčko, abych na malou viděla, co dělá, u takhle malého miminka mi to zpětné zrcátko, které se dá dát dozadu přijde na nic. 2x se mi stalo, že mi začala kuckat, až jsem musela zastavit a vyndat jí, což je při sedačce vepředu o dost rychlejší, že vidíš, jak se dítě tváří a jestli je případně potřeba s ním něco udělat než někde zastavovat obejít auto a tam něco teprve řešit. Jinak sedačka od 9 kg, jde vozit vepředu taky, ale tam pak není už ten vypnutý airbag mám dojem. Ale už na té větší sedačce jezdíme normálně vzadu.

petka80
6. kvě 2009

kacko, aha, to jsem nevěděla, my právě když jsme kupovali auto, tak jsme si připláceli za to, že tam ten airbag bude vypínatelnej..... Ale je fakt, že to platí jen u vajíčka. U té normální sedačky se asi vypínat nemá.

zevina
6. kvě 2009

nedávno byl v telce nějaký pořad o autosedačkách a tam říkali, že jediná sedačka, která se může dávat na přední sedadlo (vypnutý airbag, samozřejmě) je vajíčko! tak nevím, asi bych si to ověřila u policajtů na dopravním

helenkaa
6. kvě 2009

Je to nově, taky jsem o tom slyšela, i větší sedačka lze vozit na předním sedadle po směru jízdy,ale mám pocit, že airbag musí být vypnutý(říkala mi o tom i švagrová, která se o to zajímala).

katka76
6. kvě 2009

vajicko v proti smere jazdy na prednom sedadle, vypnuty airbag.
vacsia sedacka v smere jazdy moze byt podla zakona pripevnena na ktoromkolvek sedadle vybavenom bezpecnostnymi pasmi okrem sedadla vodica😎 , v tomto pripade s airbagom
starsi syn sedava v predu, ja som s malou vzadu

pietra
6. kvě 2009

kacka.va, nemas pravdu, su auta, kde sa airbag vypnut neda. My sme sa aj v servise boli pytat a jedinym riesenim bolo cely airbag vybrat, lebo vypnut vraj nejde

alishia, ja sice nie som velmi zastancom toho, aby sa dieta vozilo na prednom sedadle, lebo statistiky nepustia a najviac smrtelnych zraneni sa stava prave na sedadle spolujazdca (najmenej zase na strednom zadnom sedadle). ale ak ta maly vzadu znervoznuje placom, aj tak sa nevies sustredit na jazdu a ohrozujes tak seba aj jeho, cize lepsie bude, ak si ho das dopredu k sebe. Podla mna by to pomoct malo, lebo ta bude blizsie a zaroven bude mat aj lepsi vyhlad

aurecon
6. kvě 2009

Ve předu může být umístěna jakákoliv autosedačka. Jen je to sedadlo opravdu statisticky na tom nejhůř. Jde totiž o to, že jak je při nehodě chyba řidiče, tak mu pud sebezáchovy říká, aby hlavně on přežil. Takže když má nabourat např. do stromu, tak strhne volant tak, aby ho strom minul, takže většinou na to doplatí právě ten spolujezdec.

sisi.v
6. kvě 2009

bohužel ne vždy jde airbag vypnout, resp. mám hondu cr-v nový model a jediná šance je nechat si v servisu vypnout všechny airbagy. no děkuju, nejsem sebevrah ☹. klaudí vzadu taky řvala, ale zvykla si asi po měsíci, že jí to není nic platný a tak rezignovala a od tý doby ok. zkusila bych vydržet, pokud se to trochu dá.

fifinna
6. kvě 2009

alishia, najbezpecnejsie miesto v aute je vzadu, v strede, skus maleho dat tam, lepsie sa tam kuka. Ja by som sa bala mat maleho vpredu, aj ked vo vajku som ho tak vozila, ale bol chrbtom k jazde, tak mi to neprislo take strasne. A doteraz som nevidela ziadne dieta okrem dietata vo vajku sediet vpredu. Maly nam v aute plakaval. Nechcel vysediet v autosedacke. Potom som spravila to, ze som ho nechavala vzadu sameho a nejak si zvykol. Akurat mu vadila cervena na semafore. Raz ked som isla snim sama, tak mi preplakal 20 km usek cesty, potom bol tyzden zachripnuty. Ale aspon si uz zvykol a teraz by sa len vozil a vozil. Ale ked ta deprimuje plac, skus si ho dat do predu, ale neviem, ci to pomôze. Deti v jeho veku sa v aute este nudia, ( nie vsetky ) a asi jedine pomôze to, ze az ked bude starsi, tak sa bude viac zaujimat o cestu a okolie a zabavi sa. Len ked si ho naucis sediet vpredu, tak si na to zvykne a aby to neskôr nebol problem. Ale ty si rozumies najlepsie. 😉

sisi.v
6. kvě 2009

koukám, že červená na semaforu je problém většiny 😀. jinak souhlasím s fifi, jak si dítě zvykne vepředu, myslím batole, ne miminko, tak ho budeš horko těžko někdy dostávat dozadu.

aurecon
6. kvě 2009

fifinna: A není to sedadlo vzadu ve středu nejbezpečnější proto, že tam skoro nikdo nejezdí? Co já vím, tak nejbezpečnější je za řidičem nebo za spolujezdcem, teď se mi to právě popletlo a nevím které z nich to je. I veřejně známé osobnosti nebo nějací významní lidé na nich sedí.

alishia: Nevím, ale já bych své dítě vepředu nevozila. To raději ať řve vzadu.

leonik
6. kvě 2009

ahoj, já malého vozím ve vajíčku taky na předním sedadle. Jinak bysme nikam nedojeli, protože by celou cestu prokřičel 😖 Takhle na něho aspoň vidím. Airbag nemáme. Občas jede vepředu i dcera, máme sedačku 15-36kg.

andyalukasek2008
6. kvě 2009

Ahoj holky. Pro sebe mám starší Fiat Punto, jinak máme rodinné auto velké a nové, ale mně to stačí. Malého tam vozím sporadicky, ale od počátku na sedadle spolujezdce vpředu. Nejprve ve vajíčku, teď ve větší sedajdě. Airbag tam nemám 🙂. Malý je vedle mne v Puntu na sedadle spolujezdce daleko klidnější, než v Octavii vzadu. Celkově je to lepší než ve vajíčku, neb vidí, je po směru jízdy a má přehled, ale fakt se mu tam teď ohromně líbí. Pozoruje mne, co dělám, sleduje budíky a tlačítka 🙂... Já jsem klidnější, když jej mám vedle sebe a řešit sedadlo smrti nebo nesmrti nemůžu, páč je dle mne mnohokrát lepší jej vozit vedle sebe vepředu, než jej nacpat dozadu - Punto je třídveřové!!!, tudíž pro mne ženskou 190cm téměř nadlidský úkon tam nejprve narvat přes předek sedajdu a pak prcka, navíc, když jž by se něco nedejbože stalo, zezadu bez dveří by jej museli vystříhat hasiči a to krapet trvá, že? Ale pravda, v Octavii s náma jezdí vzadu, to se ale zase můžu za ním otočit a cokoliv mu podat já nebo manžel , že? Takže Ali zkusila bych to, Lukinek je vepředu spokojenej 🙂...

pietra
6. kvě 2009

aurecon, v strede je najbezpecnejsie preto, lebo nech by bola havaria z ktorejkolvek strany, je tam najvacsia deformacna zona, teda z kazdej strany si najviac chranena. Druhym najbezpecnejsim miestom je vzadu za sedadlom spolujazdca. A podla mna sa vyuziva preto viac, lebo predsa len stredne sedadla nebyvaju az tak pohodlne a hlavne sa tazsie nastupuje 😉
kazdopadne si myslim, ze v mnohych pripadoch ide skor o typ auta ako o sedadlo

aurecon
6. kvě 2009

pietra: Aha, jenže jak se na střed připoutá autosedačka, když se musí připoutat tříbodovým pásem a nejenom dvoubodovým?

adulik23
6. kvě 2009

ja vozim maleho vzadu v strede. vidi dopredu a spolu komentujeme dianie na ceste. ak sa ti neda upnut sedacka na stredne zadne sedadlo, skus zlozit opierku hlavy na sedadle spolujazca a vtedy bude dieta tiez vidiet na cestu.

fifinna
6. kvě 2009

pietra, dik vysvetlila si to za mna. 😉 Je to informacia z najnovsich vyskumov.

aurecon, neviem ake mate auto, ale v novsich autach sa da autosedacka priputat aj v strede, teda aspon v nasom. 😅

aurecon
6. kvě 2009

fifinna: Vy tam máte trojbodový pás?

pietra
6. kvě 2009

aurecon, my mame trojbodovy pas v strede 😉

fifinna
6. kvě 2009

aurecon, vôbec neviem co tam mame, ja sa tomu nerozumiem 😅 , hlavne, ze tomu rozumie manzel a autosedacku tam priputa, ja som ledva vajko vedela priputat. 😅

pietra
6. kvě 2009

fifinna, dvojbodovy pas ti ide len okolo pasa, trojbodovy ide zhora cez rameno 😉 ale ak tam mate priputanu autosedacku, tak mate urcite trojbodovy, inak by tam priputat nesla.

fifinna
6. kvě 2009

pietra, uz chapem, dik 😉 , mame aj v strede trojbodovy, to som ani netusila, ze v aute môze byt aj dvojbodovy.

pietra
6. kvě 2009

fifinna, starsie auta maju vzadu v strede len dvojbodovy pas. Je to preto, ze vacsina tych aut nema vzadu tri plnohodnotne sedadla, ale to stredne je uzsie

mkr
6. kvě 2009

ve středu vzadu je nejnebezpečnější,ale trochu jsem nad tím přemýšlela, prcek vůbec není chráněný, když se vysklí sklo, vše půjde na něj, si člověk nevybere, ale malou bych v žádném případě nevozila na sedačce spolujezdce, když se něco stane, tak to odskáče nejvíc, je tam i nejvíc úmrtí

pietra
6. kvě 2009

mkr, najnebezpecnejsie? 😕 preco?

mkr
6. kvě 2009

oprava nejbezpečnější, dík