Autosedačka nebo už podsedák? Má 20 kg

aabbccc
17. lis 2010

ahoj maminy, holka má autosedačku maxi cosi do 36 kilo, ale už ted má 20 kilo a sedačka je akorát. Ted bych měla pořídit autosedačku ročnímu synovi atak bych mu nechala tu holky a jí koupila ten podsedák???nebo jakou sedačku mi poradíte???moc díky za info. 😉

shaula
17. lis 2010

Nepíšeš, jak starou holčičku máš. Tu autosedačku máš 9-36 nebo 15-36 kg?
Nejsem na to sice expert, mně kluci ještě asi dlouho vydrží v sedačce 9-18 kg (dřív z ní vyrostou než "ztěžknou" 😀 ), ale podsedáku bych se snažila co nejdéle vyhnout.

miarosa
17. lis 2010

Teď vybíráme taky autosedačku, a četla sem si recenze, tak ty podsedaky nejsou moc bezpečné, raději bych zvolila autosedačku, ale záleží na tobě. Autosedačky jsou i různě veliké, od různých firem, některé jsou prostornější, koukala bych hlavně na parametry. 🙂

aabbccc
autor
18. lis 2010

jsou ji 4 roky

samik2008
18. lis 2010

Moje dcerka má 5 roků a podsedák jsme pořídili teprve nedávno,taky má 20kg

andyalukasek2008
18. lis 2010

Ahojky, jsme sice mladší, ale velicí jako na 4 roky, takže to řešíme také. Podsedák néééé, co nejdéle zůstaně v sedajdě se vším co má mít. Je bezpečnější. POdsedák je opravdu pro starší děti myslím nebo nouzovka. Koupíme sedajdu do 36kg, která má podsesák jako součást, ale dlouho bude jezdit v ní celé - teda doufám, že už tak rychle neporoste.

radka.m.
18. lis 2010

ahoj,mrkni se do vyhlášky,tam je to přesně vypsáno,ono záleží jak na věku,tak hmotnosti,ale i výšce a také na tom,po jakém druhu silnice jedeš 😉

shaula
18. lis 2010

@radka.m. Vyhláška toto neřeší - pokud vím, tak z hlediska legislativy je i podsedák chápán jako autosedačka 😖

@aabbccc A tu autosedačku máš tedy jakou? Jestli 9-36 kg, tak bych pohledala nějakou15-36 kg, ty jsou určeny pro větší děti.

@andyalukasek2008 Autosedačky, ze kterých se dá později oddělit samostatný podsedák, jsou hodnoceny jako méně bezpečné, do toho bych radši nešla. On ten samostatný podsedák pak stojí pakatel (oproti cenám autosedaček), takže bych to radši řešila takto...

andyalukasek2008
18. lis 2010

-@shaula Máme sedajdu 9-18kg a je mu malá, pak jedině 15-36kg, ale myslím, že asi všechny jsou už s podsedákem a nenašla jsem žádnou jako kompaktní celou autosedačku pro tak velké děti. I Cybexky, jedny z nejbezpečnějších, mají ten podsedák také.

shaula
18. lis 2010

@andyalukasek2008 Koukala jsem na ten Cybex a nikde jsem nenašla, že by měly oddělitelný podsedák... Ale nechci se dohadovat, protože toto jsem zatím neřešila a tudíž ani nezjišťovala 😅 Ty o tom máš určitě větší přehled. Jinak se mi Cybex líbí, i cenově vypadá dobře... (Konkrétně Cybex Solution.)

jana.rce
18. lis 2010

ahoj, někde na netu (bohužel už nevím kde) jsem vyčetla, že děti do 36 kg a 150 cm musí být v autosedačce, ne v podsedáku. Ten není bezpečný, jen zvýší sezení dítěte, aby se mu nezařezával bezpečnostní pás do krku. Takže u malých, 20 kg dětí bych rozhodně volila bezpečnou autosedačku.

andyalukasek2008
18. lis 2010

@shaula Právě i ty Cybexky mají ten podsedák s područkama oddělitelný. Má ji kámoška, prolezly jsme tu sedajdu celou. Však se nedohadujeme, v poho! Právě, že kat. 15-36kg jsem nikde kompaktní nenašla. Pokud ji někdo najdete, budu jen ráda. Ale našla jsem sedajdu v této kategorii, která měla ještě i pro počátek pětibodový pás a to považuji za super, přeci si jen dvouletého Lukáše nedovedu s velkým pásem představit, ve smyslu, co když jej odepne, podleze... Ale za nic si teď nevzpomenu na název ☹... A pak se to nějak odepne a připíná se dítko klasickým pásem v autě.
Každopádně na ty sedajdy musím ještě někdy mrknout 🙂, pokud najdu bez oddělitetelného podsedáku 15-36kg a bude bezpečná, beru hned.
Jinak Cybexka je super, vyšla skvěle v testech a jak píšeš, rozumná cena...

@jana.rce pokud vím, pro ty větší děti do 36kg stačí pak už jen podsedák. Nemám teď na mysli 20kgové děti, to je do sedajdy bez debat, ale třeba 120cm děti mívají i 40kg, i to znám, a ty do sedajdy nenarveš, pak jedině podsedák - což je ale děs. My jej chceme až v krajním případě.

shaula
18. lis 2010

Tady píšou, že i podsedák (homologovaný) je autosedačka (ve smyslu zákona, osobně ji za autosedačku nepovažuji).
http://www.autosedacky-web.cz/clanek/novy-zakon...
Je to sice stránka už staršího data, ale neřekla bych, že se konkrétně v tomto výkladu něco změnilo. Ale jestli máte někdo novější informaci, sem s ní 😉

@andyalukasek2008 Hm, jestli najdeš něco lepšího, dej vědět, ale zatím to vidím tak, že jednou asi taky půjdeme do Cybexu...
My jinak asi budeme mít problém splnit váhový limit, protože z 9-18 kg mi vyrostou a po ní jsem chtěla kupovat 15-36 kg, ale nevím nevím, jestli už budou mít aspoň těch 15 kg... (teď ve 2 a 1/4 roce mají 11 kg a drží se tak už tři měsíce bez jakékoli změny ☹ ). Takže by mi asi vyhovovala právě sedačka, kde se dá dítě upevnit samostatnými pásy... Jakou značku jsi to našla?

jmisa
18. lis 2010

Podsedák za autosedačku nepovažuju, dokud to jde, tak bych měla pro dítě i sedačku s boční ochranou.

My budeme mít pro změnu problém, že nám prcek vyroste brzo ze sedačky 9-18, bohužel ne váhově, ale výškou. Už teď má ten záhlavník v maximální výšce, když má mít na sobě aspoń lehkou bundu, bez bundy ho má o cca 2 cm níž na předposledním stupni. Na váhu má zhruba 13 kilo.
Doufala jsem, že tam vydrží aspoń do dvou let, ale po poslední jízdě se obávám, že nejpozději na jaře kupujem novou a vůbec nevím, jak to pořešíme. 😔

pavlicka
18. lis 2010

Ahoj, my máme dva kluky 1,5 a 3,5 a pro oba máme autosedačky (Cybex Solution FX a Chicco). Protože máme dvě auta, z finančních a praktických důvodů máme i podsedák, když třeba staršího syna veze do školky táta - musíme do školky autem, bydlíme fakt daleko. Anebo když necháváme malýho u prarodičů (koupili si taky jeden). Řeší to tak mnoho rodičů. Určitě je lepší klasická autosedačka, ale mít v našem případě čtyři regulerní sedačky mi fakt připadá zbytečné. Jinak - přestože starší syn má váhově i výškově míry na podsedák, prostě v něm "lítá", ale do školky je to naštěstí jen cesta bočními ulicemi, pomalu a bez provozu, takže na tohle to stačí.

k.ate
18. lis 2010

@jmisa ty jo, co máte za autosedačku? 😕 teďs mě vyděsila,náš malej měl v roce zhruba stejně jako váš a doufám, že mu ta autosedačka 9 - 18 kilo minimálně do dvou let vydrží 😀 Když už jsme ji kupovali, i když nemáme auto jen "pro jistotu" 😀 Zatím nám teda naštěstí stačí pásy v té nejnižší poloze... 😕 😀

Jinak bych určitě co nejdýl to půjde kupovala autosedačku a ne podsedák, ten mi přijde jen takovej "švindl", aby se neřeklo... 😖

jmisa
18. lis 2010

@k.ate máme Romer King plus 😝
takhle to vypadalo, když do ní šel - necelých 10 měsíců
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_10.mesic/#...

takto o čtyři neěsíce později - srpen
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_14._mesic/...

no a dneska už je to zase o tři měsíce dál, fotku nemám, ale pro představu to stačí. Na šířku je to v pohodě, aspoń v tom neplave, ale na výšku, on má dlouhý vršek těla 😝

beruska24.9.
18. lis 2010

@jmisa - tak tos mě také vyděsila. Máme tu samou sedačku (jen jinou barvu) a malá je v tom velikostně asi tak jako Tvůj klučina.

beruska24.9.
18. lis 2010

@jmisa - akorát, že malá cestovala do téhle sedačky už v 9m. Do vajíčka se nevešla (délkově).

jmisa
19. lis 2010

@beruska24.9. no prostě má Alex blbé proporce, dlouhý trup, budu doufat, že teď mu porostou jen nohy a krk 😀

k.ate
19. lis 2010

@jmisa to my máme dlouhý nohy, takže do vajíčka se mi mrnous vlezl ještě v 11 měsících 😀

shaula
19. lis 2010

My jsme ve vajíčku jezdili až do 16 měsíců 😉 Holt mám trošku drobnější děti... Stejně je to sranda - někdo má velké děti, tak má problémy, někdo má malé děti, tak má taky problémy 😀 😀 😀

mamkamarketa
19. lis 2010

syn byl ve vajicku do 15 mesicu, ale meli sme jedno z tech vetsich...
dite bych na podsedak driv nez zacne chodit do skoly urcite nedavala. zijeme v centru prahy a lidi tu jezdi jak cvoci 😠 takze se budu snazit ho udrzet co nejdyl v autosedacce.

mates22
19. lis 2010

ahoj, my teda kupujem vždy autosedačku na jednotlivé kategorie, teď máme pro čtyřletou dceru cybex solution 15-36 kg, fakt není oddělovací na podsedák, je v celku a je docela velká, neteř v ní stále jezdí a to je jí sedm. a navíc je to podle testů jedna z nejbezpečnějších. Podsedák tedy používáme ve výjimečných případech - má ho v autě děda, když je náhodou potřeba zajet pro malou do školky a tak - ale jako na normálně bych určitě jen podsedák nechtěla, není to nic moc bezpečnýho - i když my sme ani připoutaný nejezdili, čímž to nechci zlehčovat.
A malej putoval z vajíčka do sedačky už na osmi měsících - ta je teda od 0-9kg proti směru, pak do 18 kg po směru na isofix - ale už aby měl těch devět kilo, nesnáší ježdění pozadu ☹ , celou cestu řve. No ale do 18 měsíců mu nevydrží, tak max. do těch patnácti, dceři už pak koukala hlava nad

jmisa
19. lis 2010

jsem drobka vyblejskla aktuálně - jen mikina a maximální poloha opěrky

bicista
15. črc 2012

Pojem PODSEDÁK zákon nezná. Podsedak nemusite pouzit nikdy, je to jen doporucujici pomucka pro zvyseni bezpecnosti, jelikoz dite sedi vyse a je lepe veden pás pres telo.

"Zakon o provozu na mistnich komunikaci hovori jasne.
Dite musi byt v autosedacce pokud ma mene nez 150cm a vazi mene nez 36Kg."

To, ze po naplneni teto zkutecnosnosti pouzijete podsedak ja vase dobrovolna volba.
Autosedacka tlumi i bocni naraz a zabezpecuje, ze Vam dite nelita na stranu, tuto funkci podsedak samzrejme neplni.

anitram18
28. dub 2015

Novela z roku 2011 hovoří jasně .... tady článek ...
http://www.mamanamaterske.cz/clanky/deti-vse-ko...

anitram18
28. dub 2015

Přepravu dětí ve vozidle upravuje § 6 odstavce 1 zákona číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů. Dítě musí být ve vozidle přepravováno v autosedačce, pokud je jeho tělesná hmotnost nižší než 36 kg a tělesná výška menší než 150 cm. Od váhy 25 kg přichází v úvahu jeden druh zádržného systému – zvýšené sedadlo (podsedák), které je používáno spolu s tříbodovým bezpečnostním pásem vozidla. S ohledem na bezpečnost dítěte však doporučuji užívat dětskou autosedačku s oporou zad, nikoliv pouze „podsedák“.
Pokud dítě splňuje alespoň jednu ze stanovených podmínek, tj. váhu min. 36 kg nebo výšku min. 150 cm, lze ho v souladu s ustanovením § 6 odst. 1 písm. e) citovaného zákona přepravovat ve vozidle za použití bezpečnostních pásů. Na předním sedadle vedle řidiče může sedět dítě bez autosedačky, pouze za použití bezpečnostního pásu, za podmínky, že jeho tělesná výška přesahuje 150 cm.
Dítě může být v autosedačce přepravováno na zadních sedadlech i na předním sedadle vedle řidiče. Pokud je dítě přepravováno v dětské sedačce na předním sedadle vedle řidiče v poloze proti směru jízdy, nesmí být na tomto místě aktivní airbag. Jestliže přepravujete ve vozidle, které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem a ve kterém jsou na zadním sedadle již umístěny 2 dětské autosedačky a nedostatek prostoru neumožňuje umístit třetí dětskou autosedačku, je možné třetí dítě starší 3 let a menší než 150 cm přepravovat na zadním sedadle pouze, je-li toto dítě za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem.“

kadarka
11. lis 2018

Ahoj potřebovala bych tip na kvalitní prostornou sedačku. Nechci podsedák!potřebuji už tu největší 15-36kg .Bez ISO fixu. Pro dítě 5 let 121/24kg .děkuji moc!

marcelka287
11. lis 2018

Ahoj zrovna nedavno jsem to resila. Male jsou tri roky a uz ji kouka hlava ze sedačky. A na strankach romeru jsem nasla presne informace. Zkusim jeste pohledat. Jinak podsedak bych teda nevolila. Deti tam nemaji chranenou hlavu proti bocnimu narazu. A pokud jsem spravne. Nasla ve vyhlasce, tak autosedačka je prostě autosedačka a podsedak je podsedak. A ty mas mit v aute autosedacku, podsedak pouze v pripade ze vezes vzadu tri deti a dalsi autosedacka se ti tam nevejde. A to dite co bude na podsedaku ma k tomu dostatecna kila. Nicmene kamarad policajt rikal, ze rozhodne nedavaj pokutu za podsedak pokud v tom neni nejak malinkate dite.. Zkusim to jeste pohledat a poslat odkaz