Autosedačka nejde zapnout, máme krátké pásy

nency
6. únor 2009

Koupila jsem autosedačku Chicco a když ji chci zapnout, tak jak píše výrobce, tak jsem zjistila, že to
nejde, protože mám krátké pásy u auta. (máme Getze). Tak teď nevím co s tím. Asi budu muset
koupit nějakou jinou, ale nevím jakou. Máte s tím také zkušenost. 🙂

vojtisek2007
6. únor 2009

nency - a neupneš ji na žádné místo v autě ?? Nám se třeba stalo že u manžovýho auta nejde připnout na zadní sedčku - musíme jí tam vozit vpředu - a vypnout airbag....nejlepší je, když jdeš kupovat autosedačku tak rovnou s autem a vyzkoušet na místě....jo a máme Maxi cosi cabrio

vojtisek2007
6. únor 2009

jo a koukni do sekce výbava - tam je o autosedačkách toho spousta 😀

pavlina05
6. únor 2009

myslím, že je mAxi Cosi Priori, Tobi nejlepší.
My budeme pořizovat

kaciska
6. únor 2009

máme taky chicco,a zapnout nám jde všude(máme BMW)ale u kamarádky ve felicii a u druhé kamarídky ve fordu taky nejde takže když jedem kousek tak jí držím... 😒

aness
6. únor 2009

my jsme koupili s kocarkem i vajicko i´coo, mame starsiho opla astru, na zadni sedadla nam nejde pripnout za ridice, jen za spolujezdce a pokud ji chci mit vedle sebe, kdyz ridim, tak musim u predniho sedadla trochu vic sklopit operadlo, pak to jde, ale na doraz 😒
a ted jste mne docela vystrasily, vcera jsem objednala maxi-cosi cabrio (vajicko mi pripada silene malinkate, mala je tam totalne nacpana a to nemame zadneho cvalika a pasy ma upnute jen pres flisovou mikinu, pouzivame zavinovacku od emitexu a ta je super tepla), ale vubec mne nenapadlo, ze bych ji v aute treba nepripoutala... no v utery prijde, tak uvidime.... 😖

vojtisek2007
6. únor 2009

aness - my máme maxi cosi cabrio - připneme jí do forda,opela,ale třeba do škodovek neeee (favorit,felina,fabia), taky jsme ji vezli ve VW passat - malá má skoro 8měsíců a v sedačce je v zateplených šustákách a v buřtíkatý bundě ještě mám přes ní tenkou deku a v sedačce v pohodě 😀 na přechozí mimi jsme měli cam - a byla nám v 8měsících malá a to měl osm měsíců na podzim, kdy se ještě moc neoblíkalo ☹. Jsem s maxíkem maximálně spokojená a až budeme pořižovat větší - tak rozhodně půjdu zase do maxi (asi TOBI)

aness
6. únor 2009

vojtisek, trosku jsi mne uklidnila 🙂 ale pokud se tam nevejde, tak se asi picnu 😉 a nebo mne v utery picne manzel 😀 😀 😀 taky mi prave prijde maxik takovy prostorny oproti tem vajickum a mimi tam neni takove "ohnute", no uvidime 😉

vojtisek2007
6. únor 2009

aness - máme 8kg - to tvůj prcek ve třech měsících snad nemá 😀 😀 😀 ,tak myslím, že se ti vejde v pohodě, akorát to uvazování v autě - někde to jde všude, někde jenom vzadu, někde jenom vpředu někde vůbec 😠 😠 😠 ale to je u každýho vajíčka - podle toho, jak má auto dlouhý pásy, až budete mít sedačku po směru tak je to v klidu 😲

aness
6. únor 2009

vojtisek, hanula se tam vejde urcite, tim jsem si jista, je to takovy prcek malinkaty 😀 myslela jsem spis ta sedacka do toho naseho obstarozniho auta 😀 😀 😀 😀 😀

vojtisek2007
6. únor 2009

aness - opel astra v poho - má jí švagr a Eli už jsme u něj vezli - myslím vedle řidiče (ani tam neměl airbag - a já ho nutila asi půl hodiny aby ho vypnul 😀 )

aness
6. únor 2009

tak tomu stim airbagem rozumim 😉 taky jsem se starala, kdyz jsem tam poprve cpala sedacku, manzel mi jen poplacal po rameni, ze nase auto je nove asi uz jen pro nas, ale podle roku vyroby zas az tak nove neni, abych se musela zabyvat vypinanim airbagu 😀

kolca
7. únor 2009

aness my připneme cabrio do Felicie i Fabie v pohodě. U bráchy v Almeře taky nebyl problém.

aness
7. únor 2009

no ve stredu budu chytrejsi, sedacka ma dorazit, tak s ni hned zabehnu do auta a vyzkousim to, at tam potom nesaskuju s malinkou, vetsinou v sedacce rve, dokud se auto nerozjede, tak at to pak mame pripnute co nejrychleji 😉

pismenka
8. únor 2009

kaciska: když jsem si přečetla, že když jedeš kousek že jí držíš, uplně mě přejel mráz po zádech - to bych nikdy neudělala - i když jedu 5m tak ji přivážu! nikdy nevíš.

jitrulka
8. únor 2009

Holky, já se taky zeptám... má některá z vás jinou sedačku než vajíčko? my máme ted 0-13kg, přidělanou proti směru jízdy, ale zdá se mi na sedadle dost volně. Má některá podobné zkušenosti? Vajíčko bylo pásem fakt utáhlé a sedělo pevně na místě, ale tohle je nějak na volno. škoda že se podložka sedačky nědá nějak přimontovat na sedadlo 😒

dnada
8. únor 2009

jitrul - já mám na malého od narození 0-13kg a že by byla nějaká volná když ji připoutám se mi nezdá.Pás hezky napnu,sedačku pořádně zapřu,pás pečlivě dotáhnu a sedí jak přibitá 😉

janula34
8. únor 2009

No my mame Maxi Cosi Cabrio a vo fabii ( r.v.2002) na zadne sedadla sa neda zapnut, proste pásy su vzadu krátke ☹ 😠 . Ale kamoska ma fabiu 2004 a tam to uz ide. Tiez som netusila ze to bude problem. Tak sme ho vozili vpredu.