Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

AUTOSEDAČKA OD GESSLEIN BABY GO. Zkušenosti?

anerin1
31. led 2021
anerin1
autor
31. led 2021

Ahoj, máte někdo zkušenosti se sedačkou baby go od gessleinu, máme ji na malou,ale přijde mi, že nějak nesedí, dáváme ji tam i se zimním fusakem od gessleinu,a spodní spona mi přijde hodně krátká, takže ji to tlačí na nožičky. Jak tedy správně dítě do autosedačky usadit? Malá se narodila před měsícem. DÍKY

zelenaesmolda
31. led 2021

@anerin1 mas tady poradnu pro autosedacky,zeptej se tam.Osobne bych volila kvalitni vejce,ne z 3 kombinace,ty jsou male a nekvalitni

kaca_imrnous
4. únor 2021

Ahoj 🙂 Souhlasim s @zelenaesmolda - vždycky je lepší kočárek v dvojkombinaci a autosedačka zvlášť. Zrovna tohle vajíčko bych určitě nekupovala. Je malé, nevydrží Ti tak dlouho a hlavně není tak bezpečné, jak se tváří. Nevím, jaký máš na koupi rozpočet, ale určitě bych Ti poradila jiné - vhodnější - autosedačky. Hlavně abys měla jistotu, že je malá v bezpečí a nemusela by ses bát, když ji budeš vozit v autě. 🚗

elesse
4. únor 2021

Krome jiz receneho, davas fusak dobre - tedy pasy skrz fusak a zapnout, ne pres? A za me teda je fusak zbytecny, staci prikryt dekou, ve vajicku byva detem dost teplo a pak si z fusaku nijak nedostanes, deku jednoduse sundas

kaca_imrnous
4. únor 2021

@elesse Pokud používá vajíčko čistě na cestování v autě, tak souhlasím, že fusak je zbytečný a deka je dostatečná. Ale možná slečna/paní vozí miminko ve vajíčku nacvaknutém na podvozku i po venku a tam je fusak určitě adekvátní. 😉

zelenaesmolda
5. únor 2021

@kaca_imrnous
Coz by krome nutnych prejezdu stejne delat nemela 🙂

kaca_imrnous
5. únor 2021

@zelenaesmolda S tím každopádně souhlasím 🙂

elesse
5. únor 2021

@kaca_imrnous pravda, nenapadlo me, ze tyhle napady jeste nekdo ma

anerin1
autor
6. únor 2021

Ahoj, dobrý den, já jsem s kočárkem Geslein fakt spokojená, snažila jsem se dohledat info k sedačce, ale nenašla jsem,každopádně je do 13 kg, psala jsem do prodejny Duha v Pardubicích a zjistila jsem, že nám chybí klín pro novorozence. Dnes vyzkoušíme i s klínkem, jestli bude změna. Sedačku využívám pouze do auta, ale malá má pouze svetřík...takže ten fusak potřeba je...

anerin1
autor
6. únor 2021

@kaca_imrnous podle čeho soudíte, že není tak bezpečná jak se tváří? Našla jste nějaké testy? Díky moc

elencze
6. únor 2021

@anerin1 až na pár světlých výjimek jsou sedačky z dvoj/trojkombinací absolutně nevhodné. Ta vaše má dle fotografií hodně otevřenou hlavovou opěrku, což není z bezpečnostního hlediska dobře. Testy nejspíše nikdo nenajde, ty si musí výrobci sedaček platit a není to levná záležitost, a výrobce této sedačky do toho zřejmě neinvestoval. Taky jsem koupila nevhodnou sedačku z trojkombinace, novou jsme si kupovala hned na konci šestinedělí.

anerin1
autor
6. únor 2021

a jakou byste doporučila...jsem právě na konci šestinedělí a řeším, co dále...bezpečnost je pro mě priorita

zelenaesmolda
6. únor 2021

@anerin1 Zalezi jake mate auto ale jedno z nejlepsicjh vajicek je klippan dinofix

elencze
6. únor 2021

@anerin1 jak píše @telenaesmolda, hodně záleží na autě a na dítěti, i když chápu, že je teď hodně těžké odhadovat, jak rychle poroste. Také bych byla pro klippan, kromě toho, že patří mezi nejbezpečnější, je totiž jedno z největších vajíček, takže vydrží dlouho. Pokud je pro vás důležité vožení na podvozku kočárku, tak bych také zjistila, na které sedačky má adaptéry.

veronicka89
6. únor 2021

Kocarky gesslein jsou jedny z nejkvalitnejsich na trhu... Na to se tadny cybex apod nechyta...dalsi vec ze jsou vyrobene v nemecku coz cybex treba ne.

Tudiz bych sedacce gesslein celkem věřila.

Takze to neni jen nejaka autosedacka z 3 kombinace typu takko abc hauck apodobne.

Verim ze autosedacku mate nejak spatne nastavenou... Vzdy posunout dite co nejblite dolu ke spone... Maminky maji pocit tahat mimco nahoru... Coz je špatně..

Uvidite co ten klinek nebo opravdu kouknete na videa na youtube a

starosti o nevhodne sedacce bych hodila za hlavu.

Tehle znacce verim ma dlouholetou tradici a urcite by si nelajzli pustit do sveta smejd.

veronicka89
6. únor 2021

Jinak samozrejme na kocarek gesslein oasuji vsechny zminene sedacky. Ptz kocatek gesslein jedna z nejprodavanejsich na nemeckem trhu v obdobi 20 let!

veronicka89
6. únor 2021

S adapterem do tvaru U ( pasuje na cybex maxi cosi kiddy klippan....) ale jak rikam sedacku si soravne nastavte a vubec nereste 🙂

zelenaesmolda
6. únor 2021

@veronicka89 to,ze znacka vyrabi kvalitni kocarky jeste fakt neznamena,ze ma kvalitni sedacky.

veronicka89
6. únor 2021

@zelenaesmolda neznam pripad kdy by tomu tak uplbe nebylo...

Ikdyz treba tak jako römer ma i cybex sedacky ktere proste propadly v testech...

Na jake podstate se zaklada prosim to tvrzeni o te sedacce klipoan dinofix. Nic jsem k ni nenasla?
Jedine co jsem nasla nejake vide z roku 2013 a to tehdy byly crash testy a hlavne normy a posudky nejspis jine?
Ale rada se priucim.

Jinak nejbezpecnejsi sedackou v tomto roce byla Rakouska sedacka (me se ani nelibi a ani bych si ji nekoupila) swandoo.

Ja jsem ted tehotna a na 1 dite jsem mela polohovaci kiddy vajicko a cybex aton

Cybex mi prisel strasne moc do sedu...
Kiddy bylo super akorat jsem ho prodala a ted jsem nenasla za dobru cenu...
(obe super v testech)

Ted jsem pridila jsem britax i size... Vysel fajn v testech
A co se mi libilo vejde se tam dite dlouho a cim vyse se daji raminka pasu tim se meni sklon sezeni... Tzn pro novorozence je to hodne vleze...

Dale se mi libila nova isofix zakladna.
Nase auto ma blby sklon sedacek takze ve vajicku bylo dite celkem dost dopredu (predklon)
Ta isofix zakladna tim ze je nastavitelna to vyvazi...

Vim ze jsou sedacky i treba vleze v autě... To jsem ale nechtela.

zelenaesmolda
6. únor 2021

@veronicka89 o jakych testech mluvis?

nika82
6. únor 2021

@veronicka89 to ze su kvalitne kociky, neznamena ze aj sedacky budu take .... naj su maxi cosi, romer, joie

veronicka89
6. únor 2021

@zelenaesmolda
1.zajima me nejaky dukaz ze je klippan dinofix tak super

2.sedacky kupuju podle testu adac a oamtc

Nebo jak byla myšlena otazka

veronicka89
6. únor 2021

@nika82 no... Ale jak rikam nezmam pripad kdy by to tak nebylo...

Ikdyz o kocarcich maxi codi by se dalo polemizovat...

nika82
6. únor 2021

@veronicka89 ale ja som pisala o sedacke maxi cosi nie o kociku

zelenaesmolda
7. únor 2021

@veronicka89
Tak zrovna ADAC je k nicemu

kaca_imrnous
7. únor 2021

@anerin1 Dobré ráno 🙂 Napsala bych to naprosto stejně jako @elencze 🌹

veronicka89
7. únor 2021

@zelenaesmolda tak podle čeho? ADAC je k ničemu ?
Zajímavé že výsledky testů ADAC ÖAMTC i švýcarské obdoby vycházejí vždy podobné 🙂

zelenaesmolda
7. únor 2021

@veronicka89 podivej se co vsechno adac hodnoti a co se zapocitava do celkoveho skore.Jestli chces opravdu bezpecnou sedacku tak se divej na plus test

veronicka89
7. únor 2021

@zelenaesmolda ano ale vsak tam je kolonka bezpecnosti muzes se divat jen na ni
🙂 zalezi zda chce clovek celkovy soucet (skodlivin, manipulace, atd) nebo jen tu kolonku