Autosedačka po vajíčku. Jakou používáte?

mkacka
2. zář 2011

Ahoj holky,malá mi už vyrostla z vajíčka a řeším pořízení nové autosedačky. Jakou jste používali po vajíčku, nebo používáte? Máte některá zkušenosti s Espiro Optima? Doporučuje mi jí paní z obchodu pro dětim, protože se dá velmi dobře naklonit, ale nevím jestli mám do ní jít ☹ tak prosím o radu 😎 Děkuji předem

lucajdak
3. zář 2011

@mkacka ahoj, my jsme asi v devíti měsících kupovali novou, protože se nám nevešel do vajíčka a máme Britax Evolva 123 plus.Je to sedačka od 9-36kg.Chtěli jsme kvalitní, a na dlouho, je dobře vyřešená i při nárazu z boku, navíc se neskládá z podsedáku, naklonit se dá na spaní taky.Jukni na net a uvidíš, ale my ji máme na doporučení a vyzkoušenou od sousedky, cena tak kolem 4500,-Kč ted jsem ale nekoukala tak třeba bude levnější.

eicul82
15. led 2013

Prosím o radu a zkušenosti, vybírám a nemůžu vybrat 🙂 Vím, že v testu ADAC dopadla dobře Cybex Pallas 2, je docela dražší (taky jsem slyšela názor, že se v ní děti moc potí, jak je tam ta "zábrana" a že vás ta autosedačka zase až tak nespasí, když nemáte dobré auto, tak nevím....) A další věc, nad kterou jsem přemýšlela, je, že v tom testu ADAC asi nejsou testovány úplně všechny autosedačky, že? 😅 Takže kterou vybrat?

eicul82
15. led 2013

Že byste všichni chodili pěšky? 😅

olusenka
15. led 2013

Taky jsme přemýšleli na Cybexem, ale nakonec na nás neudělal dojem ten pultík, ta jakoby zábrana přes bříško. Nepřišlo nám to dobré, bezpečné. Rozhodli jsme se pro Roemer. Nejdřív jsme chtěli Duo Plus, ale je to prý starý model, už jsou novější, tak jsme vzali Safefix Plus.

aneta0707
15. led 2013

@eicul82 jiste ze nechodime pesky 😉 my sme vybrali romer king. v nejakych testech taky dopadla dobre - tohle moc nesleduju, na to mam tatu 🙂 model tedy nepovim, takovy veci si nepamatuju ☹

zouzelka
30. led 2013

My jsme vybírali a nakonec pořídili Cybex Pallas 2. Jezdíme ale jen občasně autem z půjčovny. Se sedačkou spokojenost obrovská, náš malý v ní většinu jízdy spí a nebo si na pultíku hraje s hračkami. Teď v zimě byl víc oblečený a zpocený tedy nebyl. Měli jsme při koupi obavy, aby v ní vůbec vydržel sedět, ale i když ji máme jen doma položenou na zemi a prcek (1,5 roku) jde okolo, hned chce do ní sedat a musíme mu tam dát i pultík, jinak si hned stěžuje🙂

bosorkajarka
30. led 2013

@eicul82 my jsme měli roemer safefix s nohou a ted uz jsme poridili větší taky roemer, byly jsme moc spokojeni 🙂

mirkson
25. únor 2013

Britax boulevard 😉

kikimaruska
25. únor 2013

Nejdříve Maxi Cosi Priori 9-18 kg (je polohovací), tu tedy máme donynějška, jelikož malý z ní nevyrostl a ani váhově nesplňuje vyšší kategorii a jako druhou máme Storchenmühle Starlight SP 9-36 kg (opět jsme zatím na vnitřních pásech 9-18 kg).

dujinka
25. únor 2013

@eicul82 Nas tedy nadchla Volvo autosedacka, a to predevsim proto, ze Volvo si je samo vyrabi, testuje.. Volvo vynalezlo bezpecnostni pasy a taky jako prvni prisli s doporucenim, ze maji deti jezdit do 4let veku proti smeru jizdy. A ten posledni argument je asi nejdlezitejsi, to pak muze mit clovek sedacku jakou chce, ale kdyz jezdi dite po smeru jizdy, je to logicky mnohonasobne nebezbecnejsi nejen kvuli narazu, ale i pripadnym leticim predmetum. Takze za me Moje prvni Volvo 😀

ajerdna
25. únor 2013

My sme vybrali Maxi Cosi Priorifix, mala vyborne vysledky z testov, je to predchodca Pearl. Je polohovatelna a ma system uchytenia Isofix, cize bezpecnejsie uchytenie v aute. Cybex vychadza dobre v testoch, ten pultik je bezpecnejsi nez pasy, skusali sme to na predajni, ale dcere sa tam nepacilo, myslim, ze je to na ukor pohodlia, dieta je tam dost napresovane a aj napriek klimatizacii si to neviem predstavit v lete, ked je hic.@dujinka a mozem sa opytat - je vacsie dieta spokojne pri jazde proti smeru jazdy? my jazdime autom skoro denne a prechod z vajicka do vacsej autosedacky, kde dieta vidi, bol pre nas vykupenim (jasne bezpecnost je viac nez spokojnost, ale soferuje sa mi ovela lepsie, bez nadavajuceho dietata vzadu 🙂 )

ajerdna
25. únor 2013

@dujinka dala som tam zle odkaz do spravy

dujinka
25. únor 2013

@ajerdna jsou veci, ktere se svym ditetem konzultovat nikdy nebudu 😀 Takze vzhledem k tomu, ze popredu nejezdil, nemuze srovnavat, pokud auto stoji, tak ridi a to se mu libi 😉 Jinak ja pri jizde pouzivam dvdcka nebo tablet, pripadne kouka z okna nebo si neco prohlizi. Mam zpetne zrcatko, abych na nej videla. Jezdime kazdy den.

hanka208
3. čer 2013

Můžete mi prosím poradit. Jestli se dá sehnat autosedačka po vajíčku od 9 kg proti směru jízdy? S omezením ceny do 6 000,- Malý ještě nesedí, pač nám bude teprve 5 měsíců, ale vajíčko je nám už malé a tak vzhledem k bezpečnosti bych brala ještě proti směru 🙂

elastiq
19. srp 2013

S větší autosedačkou proti směru jízdy bohuže nemám zkušenosti, my jsme používali už klasickou ve směru jízdy a měli jsme Concord Trimax 9-18kg, tříbodové zapínání, byli jsme spokojeni

limpopocz
23. srp 2013

Proti směru jízdy lze připevnit autosedačky váhové kategorie 0-25kg - Autosedačka CARETERO Scope nebo Autosedačka BOLERO. Sedačky váhové kategorie od 9kg lze připnout pouze po směru jízdy.

czjana
24. led 2014

@dujinka, me uz se maly ted male nevleze do protismeru a to je mu necelych 16 mesicu. Chci ho tak nechat do 2 let, ale ma uz 82cm a kam da nohy, kdyz bude proti smeru i jako vetsi? Uprimne me to zajimam, nesmeju se tvemu komentari. Diky za odpoved.

lenkazdenek
24. led 2014

U nás Maxi Cosi Priori 9-18 a jelikož je malá kapku dlouhá tak od 4 let má další Maxinu do 36kg 🙂

pegynka
24. led 2014

My mame autosedacku 9-36kg a mame zopa carrera..Da se i trosku polohovat,ma asi 3 pozice.Je vysoka a tudiz ditko muze koukat i ven z okna...Mam ji na doporuceni kamaradky a posleze i pani v obchode a teda nemenila bych 🙂

dujinka
24. led 2014

@czjana Elias jezdil proti smeru do necelych tri let, pak uz se nevesel tak, aby mel pohodli. Je tedy hodne vysokej. Zalezi na autosedacce a jejim ukotveni a jestli se ti nevejde uz ted, asi k tomu sedacka neni urcena. U nasi vyrobce pise az do 4let, tak to doporucuji, ale realne si myslim do 3. Mozna mensi deti.