Autosedačka pro 13 měsíčního, 10kg, 83cm. Poraďte

datela
15. lis 2012

Ahoj maminky,potřebovala bych poradit s autosedačkou.Hodně jsem přemýšlela nad Romerkou,ale pořád uvažuju,jestli nebude už brzo synovi malá.Má totiž 13 měsíců,10 kg a 83cm.Poraďte mi,prosím,jaká by byla nejvhodnější.Nejlépe maminky,které mají taky tak přerostlé děti 😀 Na ceně nezáleží.Opravdu je jich tolik,že už se v tom neorientuju ☹ Děkuji!

veruska007
15. lis 2012

Máme Storchenmuhle Starlight SP, pracuji v oblasti bezpečnosti dopravy, vybírala jsem fakt poctivě a tahle mi přijde nejlepší, i když je až do 36 kg. Je hodně variabilní, dá se uzpůsobit i dětem, které nemají tabulkovou výšku a váhu. Srovnávaly jsme ji s kamarádkou, co měla Romera a naše je lepší 😉. Bezpečné jsou cca nastejno, akorát Storchenmuhle má vložku pro hubenější děti, takže v ní děti lépe sedí a nelítají; při spánku nepřepadává hlava (v Romeru synovi od kamarádky padala) a boční ochrana mi taky přijde lepší. Romer tady sice vyhrál v nějakém testu, ale se Storchenmuhle ho vůbec nesrovnávali. V nějakých Německých testech zase vyhrál Storchenmuhle. My si ji objednali z nějakého obchodu v Táboře a přišla nám rovnou z Německa. V obchodech stojí cca 4,5 tis, my ji sehnali za 3,5 tis. Tu starší máme už tři roky a pořád je jako nová, má i vodu odpudivou ochranu, což bylo super, když se nám malý poblil - jen jsme setřeli ubrouskem kousky a bylo to 😉.

datela
autor
15. lis 2012

Děkuji za odpověď 🙂 Abych řekla pravdu,tak mám z těch autosedaček,které jsou od 9 do 36 kg strach,ale na druhou stranu,podle toho,jak ten náš kluk rychle roste,tak nevím,jestli sedačku,která je do 18 kg brzo nezavřu do skříně 😒

alunka001
16. lis 2012

Ahoj,
máme Cybex Pallas 9-36 kg - je to pultíková sedačka a malýmu ten pultín vůbec nevadí. Dá se i za jízdy dát do lehu. Malý má 3 roky a 3 měsíce a 100cm a 14,5kg a stále bez problému jezdí s pultíkem 🙂 .
Cybex prodává i 9-18kg a to Juno fix a vypadá dobře,jen jsem ji neviděla naživo ...
Autosedačka 9-18 je max do 104 cm,což by dítka měla mít na 4 letech,ale je to vždy orientační 🙂 .

datela
autor
16. lis 2012

@alunka001 Ahoj,děkuji za odpověď!Právě dnes jsem studovala Cybex Pallas 2 Fix.I ty testy ADAC a recenze a zdá se,že je to nejbezpečnější na trhu.No,právě,že s tou výškou je to opravdu orientační,jelikož náš klučík vyroste za měsíc tak o 2 cm.Veliký po manželovi 🙂 a proto hodně uvažuju,kteru vzít.A jak jste s ní spokojeni?Máte ji od začátku?Od těch 9kg?

alunka001
17. lis 2012

@datela Nemáme ji od začátku,měli jsme manžela maxi cosi a když jsme si pořídili druhé auto,tak jsem vybírala novou sedačku a nechtělo se mi investovat do kategorie 9-18 kg a tak jsem vyrazila do kamenného obchodu a zkoušela Cybex Pallas a Britax Evolva a malému se více líbilo v pultíkové,neomezují ho pásy a na pultíku má odložená auta nebo třeba mističku s jídlem 🙂 Do IP Ti pošlu,jak v sedačka vypadá s dítkem.

datela
autor
17. lis 2012

@alunka001 Ahojky,děkuji moc!Vypadá to super!I maly je v tom spokojený!Mě se právě taky nechce investovat do 9-18kg,protože za chvílku to bude k ničemu.Raději si fakt připlatím za pořádnou a která bude mít dlouhé využití a navíc bude nejbezpečnější.Právě dnes jsem se rozhodla pro Cybex Pallas 2 Fix 2012.V pondělí ji objednám.Už se na ni těšíme!

alunka001
17. lis 2012

Přeji spousty najetých kilometrů 🙂

datela
autor
19. lis 2012

@alunka001 Tak jsem včera objednala Cybex Pallas 2 Fix 2012,tak jsem na ni zvědavá!Náš malý je strašný čert,tak snad se mu tam bude líbit.No a hlavně se mu povedlo se dostat z pásů,tak ten pultík bude nejlepší.Už ať je to tady 😀